پشتیبانی: 09182096785
اشتباهات آرایشی را که می تواند پوست شما را خراب کند

اشتباهات آرایشی را که می تواند پوست شما را خراب کند

  • 23 فروردین 1402
  • زمانه جوانمردی

از استفاده از رژ لب به عنوان رنگ گونه گرفته تا استفاده از دستمال های آرایشی، پنج کاری را که برای از بین بردن پوست خود انجام داده اید، بدانید.  ما از میان میلیون‌ها محصول زیبایی موجود، به چالش انتخاب سایه‌ها و پالت‌های مناسب برای رنگ پوست شما می‌پردازیم. چندین سال طول می‌کشد تا افراد بتوانند یک ظاهر دلخواه را ترکیب کنند و کامل کنند. بنابراین، توجه به اشتباهات آرایشی در این همه تلاش و یادگیری بی وقفه می تواند کمی دشوار باشد. اما برخی از این اشتباهات آرایشی می تواند منجر به مشکلات پوستی شود.


در ادامه به معرفی این اشتباهات آرایشی خواهیم پرداخت. همچنین اگر به دنبال خرید محصولات آرایشی تک هستید می توانید خرید دستگاه بافت مو، خرید اسپری تاتوی موقت، خرید سفید کننده واژن و زیر بغل آیچون بیوتی و سایر محصولات آرایشی را از بانه ناب انجام دهید.

 

1- شما پوست خود را آماده نمی کنید

چه دیر شده باشد یا فراموش کرده اید که مرطوب کننده بزنید، آرایش کردن روی پوست خشک بدترین کاری است که می توانید برای پوست خود انجام دهید. دکتر وارایچ در کپشن پست اینستا اشاره می‌کند که نه تنها آرایش کردن روی پوست خشک آرایش شما را بی‌نظیر می‌کند، بلکه می‌تواند منجر به تحریک پوست نیز شود. بنابراین، ابتدا از پرایمر استفاده کنید، سپس اگر پوست خشکی دارید، از یک سرم آبرسان و مرطوب کننده استفاده کنید.

 

2- استفاده از اسفنج آرایشی خشک

هر کسی که آرایش را دنبال می کند می داند که باید از اسفنج آرایش خشک استفاده نکنید. ممکن است بهترین چیز برای پوست شما نباشد. آرایش با اسفنج مرطوب می‌تواند برای پوست شما مفید باشد. محصول کمتری را جذب می کند و بنابراین احتمال کمتری برای عفونت های باکتریایی وجود دارد. او همچنین توصیه می کند که اسفنج خود را بعد از هر بار استفاده تمیز کنید و هر سه ماه یکبار آن را تعویض کنید.

 

3- استفاده از صابون برای صاف کردن ابروها

آیا ترفندهای آرایشی را دیده اید که در آن افراد به راحتی ابروهای خود را با صابون رام می کنند؟ دکتر واریچ توصیه می کند که این یک روند است که نباید آن را دنبال کنید. او هشدار می دهد که ماندن صابون در ابروهای شما می تواند به پوست آسیب برساند و حتی منجر به ریزش موی موقت شود. بنابراین، بهتر است به جای استفاده از ترفند هایی از این دست، با استفاده از ژل ابرو از آن جلوگیری کنید.

 

4- استفاده از رژ لب به عنوان رنگ گونه

چه کسی محصولی را که می تواند چندین کار را انجام دهد دوست ندارد؟ البته رژ لب برای این کار مناسب نیست! بسیاری از اینفلوئنسرها ممکن است از رژ لب به عنوان رنگ گونه به نام ترفند آرایشی استفاده کنند، اما هر کاری که انجام می دهند خوب نیست. در واقع بعضی از متخصصین پوست اشاره می کنند که رژ لب ها ترکیبی از فلزات مختلف است که می تواند برای افراد دارای پوست حساس مضر باشد. اینکار حتی می تواند منجر به مشکلات پوستی مانند تغییر رنگ پوست و اگزما شود، به همین دلیل است که باید به هر قیمتی از این ترفند اجتناب کنید.

 

5- از استفاده از دستمال مرطوب آرایشی خودداری کنید

بله، دستمال مرطوب آرایشی که ما خیلی دوست داریم برای پاک کردن آرایش استفاده کنیم ممکن است پوست شما را خراب کند. به گفته یک متخصص پوست، آنها یک نه بزرگ هستند! او می نویسد: «آنها نه تنها برای پوست شما مضر هستند، بلکه یک خطر بزرگ برای محیط زیست نیز هستند. آنها پوست را خشک می کنند، آرایش را به درستی تمیز نمی کنند و همچنین می توانند منجر به تحریک یا آکنه روی پوست شوند. توصیه می شود برای پاک کردن آرایش خود از پاک کننده های روغن یا آب استفاده کنید تا از مشکلات پوستی جلوگیری کنید.

 

6- خوابیدن با صورت آرایش کرده

هیچ بهانه ای برای رفتن به رختخواب بدون پاک کردن تمام آثار آرایش وجود ندارد. برای حفظ سلامت پوست، حتما قبل از خواب آرایش را پاک کنید. اگر این کار را انجام ندهید، پوست شما خشک و مستعد آکنه و عفونت می شود.

 

با رعایت نکات بالا می توانید پوستی سالم و شفاف داشته باشید. همچنین می توانید قیمت دستگاه بافت مو، قیمت اسپری تاتو موقت، قیمت تاتوی موقت حنا، قیمت سفید کننده زیر بغل و واژن آیچون بیوتی و سایر لوازم آرایشی را در بانه ناب مشاهده کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha