پشتیبانی: 09182096785
مزایا و معایب تاتو

مزایا و معایب تاتو

  • 17 آبان 1400
  • زمانه جوانمردی

افراد دلایل مختلفی برای داشتن خالکوبی دارند. برخی بهترین خاطرات خود را حفظ می کنند، برخی زخم ها را پنهان می کنند، در حالی که برای برخی، این یک بیانیه سبک است. دلایل زیادی وجود دارد، همانطور که ایده های زیادی برای سازندگان خالکوبی وجود دارد که به شما پیشنهاد کنند. تعداد هنرمندان خالکوبی تا سال 2021 با افزایش 3.6 درصدی نسبت به سال 2020 به 25843 نفر در ایالات متحده رسیده است. این حقایق نشان می دهد که مردم چه کسانی را دوست دارند جوهر بگیرند. اگر شما یکی از کسانی هستید که مشتاقانه منتظر هستند تا در نزدیکترین استودیو خالکوبی جوهر بگیرند، ابتدا مزایا و معایب تاتو را در نظر بگیرید.

اگر برای زدن تاتوی دائم دو دل هستید می توانید با خرید تاتوی موقت طرح هایی زیبا بر روی بدن خود زده و به راحتی با استفاده از اسپری مخصوص آن را پاک کنید. یکی از مزایای تاتوی موقت این است که تنوع بسیار بالایی داشته و هر دفعه می توانید یک طرح را تاتو کنید. علاوه بر تاتوی موقت می توانید با خرید تاتوی موقت حنا نیز طرح هایی زیبا با استفاده از حنا بر روی بدن تان بچسبانید.

 

مزایای تاتو چیست؟

اگر از قبل ایده هایی در ذهن دارید، دانستن مزایای خالکوبی که در ادامه آمده است، ارزشمند است. عوامل زیر باعث می‌شود که چرا انتخاب می‌کنید دائماً با چیزی که شما را به یاد چیزی، کسی یا حتی خودتان می‌اندازد، جوهر داشته باشید.


1.    شما خاطرات خاص خود را با خالکوبی حمل می کنید
مزایای خالکوبی زمانی که عزیزان خود را حمل می کنید یا کلمات آنها را که بر زندگی شما تأثیر می گذارد به شما می رسد. بنابراین بهترین ایده های خالکوبی باید از آنهایی باشد که برای همیشه در قلب خود نگه دارید.

 

2.    خالکوبی می تواند جای زخم های شما را زیبا کند
جای زخم، خال یا کک و مک می تواند آرامش شما را از بین ببرد زیرا ممکن است مردم نتوانند داستان پشت آن را درک کنند. خالکوبی بهترین راه برای پوشاندن اعضای بدن مملو از چنین علائمی است و چشم اندازی منحصر به فرد به شخصیت شما می بخشد. نکته بعدی که جای زخم های خود را می پوشانید، زمان آن است که به آینه نگاه کنید و شگفت زده شوید. ممکن است پس از دانستن اینکه مردم نمی توانند شما را بر اساس علائم بدنتان قضاوت کنند، نسبت به خودتان احساس بهتری داشته باشید.


3.    خالکوبی تقویت کننده اعتماد به نفس است
تصمیم به خالکوبی یکی از رویاهای شماست. باید دلیل محکمی وجود داشته باشد که بپذیرید درد ناشی از سوزن زدن از دستگاه خالکوبی را بپذیرید. اگر اعتماد به نفس کمی دارید، خالکوبی یک راه عالی برای بازگرداندن آن به سطح مطلوب است. هر خالکوبی که انتخاب می کنید معنای خاصی در زندگی شما دارد که فقط شما می توانید آن را رمزگشایی کنید. هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید، پیامی وجود دارد که خالکوبی شما می رساند و به شما یادآوری می کند که چه کاری باید انجام دهید.


4.    هر زمان که احساس ناراحتی کردید انگیزه بگیرید
خیلی چیزها سعی می کنند شما را از بین ببرند و سطح انگیزه شما را روز به روز کاهش دهند. بسیاری از مردم حتی پیدا کردن چیزی که باعث شود منطقه آسایش خود را ترک کنند سخت است.
اگر در چنین موقعیتی قرار گرفتید، به یاد داشته باشید که اهدافی دارید. بگذارید بقیه کار با پیام حک شده روی پوست شما انجام شود. یکی از مزایای ستودنی داشتن خالکوبی این است که انگیزه شما را باز می گرداند.


5.    شما بیانیه مد خود را دارید
طبق آخرین آمار، مد و زیبایی از دلایل ثانویه علاقه آمریکایی ها به خالکوبی است. خالکوبی های رنگارنگ چیزی است که شما را در این عصر شیک پوش می کند. صرف نظر از سن شما، شما این آزادی را دارید که آنچه را که برای بدن شما مناسب است انتخاب کنید. اکثر مردم بازوها یا یقه خود را برای نمایش آثار هنری بدن خود انتخاب می کنند. خالکوبی ها بیشتر با سبک شما مطابقت دارند زمانی که یک لباس غیر رسمی یا بدون محدودیت اجتماعی برای به رخ کشیدن استایل خود دارید.


معایب خالکوبی چیست؟

از حذف تا پشیمانی از انجام تاتوهای اشتباه، ممکن است در مقطعی از زندگی خود با معایب بسیاری از خالکوبی ها روبرو شوید. اگر می خواهید به استودیوی خالکوبی بروید، مطمئن شوید که تصمیم شما نهایی است. در اینجا برخی از خطرات احتمالی خالکوبی که ممکن است در آینده با آن مواجه شوید، آورده شده است.


1.    هزینه از جمله معایب رایج خالکوبی است
هزینه هایی که ممکن است مجبور شوید برای جوهر گرفتن بپردازید به مهارت یا شهرت یک هنرمند بستگی دارد. بیشتر هزینه با توجه به اندازه و رنگ محتوایی که می خواهید خالکوبی کنید تعیین می شود. هر چه فضا بیشتر باشد، قیمت نیز بالاتر است. پیچیدگی یک طراحی ممکن است به عنوان عامل ثانویه برای افزایش هزینه ها در نظر گرفته شود. حتی پاک کردن خالکوبی نیز به همین میزان برای شما هزینه خواهد داشت.


2.    ممکن است منجر به عفونت شود
اگر حاضر نیستید برای خالکوبی هزینه کنید و هنرمند غیرحرفه ای را انتخاب کنید. ممکن است با خطرات متعددی برای سلامتی خالکوبی مواجه شوید. ابتدا مطمئن شوید که سوزن ها و تفنگ های خالکوبی به درستی استریل شده اند و خالکوبی ها به طور مرتب از مواد ضدعفونی کننده استفاده می کنند. خطرات خالکوبی حتی پس از انجام آن باقی می ماند. اگر خالکوبی‌کنندگان از اقدامات مناسب اطلاعی نداشته باشند، احتمال عفونت ممکن است بیشتر شود. در مورد اقدامات قبل و بعد از تاتو و علائم عفونت بعد از خالکوبی تحقیق کنید.


3.    خالکوبی در محیط کار معایب زیادی دارد
خالکوبی در محل کار نمادی از لباس های غیررسمی است. در بسیاری از جاها، اینها اغلب غیرحرفه ای تلقی می شوند. علاوه بر این، اگر با مشتریان یا حضوری سروکار دارید، برخی از مشتریان ممکن است خالکوبی را توهین آمیز یا تحریک آمیز بدانند. چندین معایب خالکوبی در محل کار، شرکت ها را مجبور می کند تا سیاست های سخت گیرانه تری برای استخدام خود داشته باشند. برخی از شرکت ها ترجیح می دهند افرادی را با خالکوبی قسمت های قابل مشاهده روی بدن خود به کار نگیرند.


4.    خالکوبی یک امر دردناک است
هرچه اندازه یک خالکوبی بزرگتر باشد، درد شدیدتر است. تفنگ خالکوبی شامل یک دسته سوزن پر از جوهر است. سوزن های تیز لایه پوست شما را سوراخ می کنند و جوهر را تزریق می کنند.
این روند تا زمانی که تاتو تمام شود ادامه دارد. قسمت‌های خاصی از بدن به لمس حساس هستند، جایی که سوزن می‌تواند باعث درد شدید شود. حتی اگر خالکوبی های دائمی را حذف کنید، اشعه لیزر که لایه پوست شما را می سوزاند نیز به شدت دردناک خواهد بود.


5.    ممکن است آلرژی به دلیل جوهر تاتو وجود داشته باشد
سوزن‌هایی که سوراخ‌های ریز روی سطح پوست شما ایجاد می‌کنند و زخم را ترک می‌کنند، که اگر جوهر آلوده باشد ممکن است عفونی شود. جوهر خالکوبی آلوده می تواند زخم را در معرض عفونت های باکتریایی قرار دهد. استفاده از جوهر آلوده یا جوهر رقیق شده با آب استریل نشده می تواند منجر به عفونت بافت نرم یا پوست شود. علاوه بر این، اگر یک خالکوبی از جوهر برای تشکیل بطری استفاده کند که اغلب استفاده می شود یا برای مدت طولانی باز می ماند، ممکن است منجر به مشکلات پوستی شدید شود. برخی از علائم آلرژی پوستی شامل تورم، بثورات قرمز مداوم و آبسه در محل خالکوبی است.


نتیجه گیری در مورد مزایا و معایب خالکوبی

شما می توانید طرح یا نقل قول را هر طور که دوست دارید خالکوبی کنید. با این حال، در سمت امن تر بودن باید اولویت شما باشد. انجام تکالیف قبل از قرار ملاقات با خالکوبی شروع خوبی به نظر می رسد. با خالکوبی‌ها مشورت کنید و مطمئن شوید که از روش‌های مناسب برای ایمنی مشتری استفاده می‌کنند. اگر به خوبی مزایا و معایب خالکوبی را بشناسید، می توانید از مضرات تاتو جلوگیری کنید.

 

برای خرید خالکوبی موقت در بانه ناب اینجا کلیک کنید.

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha