پشتیبانی: 09182096785
راهنمای تعمیر و نگهداری ابزار برقی

راهنمای تعمیر و نگهداری ابزار برقی

  • 8 مهر 1401
  • سامان موسوی

ابزارهای برقی برای بعضی از فعالیت ها بسیار مفید هستند. اما درست مانند هر چیز دیگری، ابزارهای برقی نیز دچار فرسودگی و خرابی می شوند. به همین جهت مراقبت از آنها و بازگرداندن آنها به شرایط کاری عالی مسئولیت ما می شود. مهمترین گام در نگهداری ابزارهای برقی در بهترین شرایط کار این است که اطمینان حاصل کنید که آنها به روش صحیح و نگهداری می شوند.
متاسفانه بسیاری از افراد از شیوه نگهداری و تعمیر ابزار آلات صنعتی سردر نمی آورند. این باعث می شود آنها اشتباهات قابل اجتنابی را مرتکب شوند که در نهایت به دور انداختن یک ابزار برقی کاملاً خوب ختم می شود. بنابراین، برای کمک به شما، ما فهرستی از 20 سوال اصلی که هر کاربر ابزار برقی دارد و می‌خواهد پاسخ آنها را بداند، تهیه کرده‌ایم.


علاوه بر این اگر قصد خرید لوازم برقی مانند دریل شارژی ، دریل برقی ، تراز لیزری و سایر ابزار آلات صنعتی را دارید می توانید آنها را از سایت بانه ناب خریداری کنید.

 

چه زمانی باید ابزار برقی خود را تعویض کنم؟

در حالی که هیچ قانون خاصی در مورد اینکه چه زمانی باید ابزارهای قدیمی خود را بفروشید و ابزارهای جدید بخرید وجود ندارد، اکثر پیشکسوتان این صنعت از قانون 30٪ یا 50٪ پیروی می کنند. اگر هزینه تعمیر ابزار برقی شما بیش از 30 درصد یا بیش از 50 درصد یک ابزار برقی جدید است، باید آن را تعویض کنید.

 

هنگام خرید ابزار برقی باید دست دوم بخرم یا نو؟

یک ابزار برقی مستعمل که شکل بسیار خوبی دارد و با قیمت مناسبی عرضه می شود و توسط فروشنده معتبر فروخته می شود همیشه برنده است. با این حال، شما باید تحقیقات خود را انجام دهید تا دریابید که چرا ابزار اینقدر ارزان است، فروشنده کیست و چگونه از ابزار برقی استفاده می کرد. این به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آیا ابزار استفاده شده عمر طولانی دارد یا خیر، و آیا ارزش سرمایه گذاری را دارد یا خیر.
برای مثال اگر قصد خرید دریل شارژی دست دوم را داشته باشید با یک سرچ ساده در اینترنت با ابزار آلات دست دوم زیادی روبرو خواهید شد.

 

چگونه می توانم سن ابزار برقی مستعملی را که می خواهم بخرم کشف کنم؟

با دانستن مدل و سریال نامبر دستگاه می توانید عمر آن را تخمین بزنید. معمولاً ابزارهای برقی شماره مدل خود را به صورت ریز در جایی از بدنه چاپ می کنند. فقط باید به دنبال شماره مدل باشید تا سن ابزار را بدانید. البته این روش چندان دقیق نیست، برای مثال ممکن است پس از خرید دریل برقی دست دوم شماره مدل آن مربوط به سال 2020 باشد اما اولین باری که استفاده شده در سال 2021 باشد.

 

آیا راهی وجود دارد که بتوانم طول عمر ابزارهای برقی خود را افزایش دهم؟

بله، می توانید کارهای زیر را انجام دهید:
-    دستورالعمل های مراقبت توصیه شده توسط سازنده ابزار را دنبال کنید.
-    ابزار خود را در معرض گرما، سرما یا آب قرار ندهید.
-    هرگز به دیگران اجازه ندهید که از ابزار شما استفاده کنند، مگر اینکه به مراقبت از آن اعتماد دارید.
-    همه ابزارها را به یک شکل تمیز نکنید؛ تکنیک های تمیز کردن خاص را دنبال کنید.
-    فقط محصولات تمیز کننده با کیفیت عالی بخرید.

 

چگونه می توانم سایش و پارگی ابزارهای برقی خود را به حداقل برسانم؟

تمیز کردن و روغن کاری منظم ابزارهای برقی می تواند ابزار شما را برای مدت طولانی تری قوی و در شرایط کار خوب نگه دارد. هنگامی که این اتفاق می افتد، سایش و پارگی به طور خودکار کاهش می یابد.

 

ابزار برقی خود را پس از استفاده در کجا و چگونه نگهداری کنم؟

بهترین مکان برای نگهداری ابزارهای برقی جایی خشک و گرم است. همیشه آنها را به خوبی تمیز کنید و سپس در یک کیسه یا کیف نگهداری کنید.

 

دستورالعمل های مراقبتی مهمی که باید برای ابزار برقی خود رعایت کنم چیست؟

هر شرکت تولید کننده ابزار برقی فهرستی از دستورالعمل هایی را ارائه می دهد که باید برای مراقبت از ابزار خود دنبال کنید. حتما یاد بگیرید که چگونه از لوازم جانبی و قطعات ابزار مراقبت کنید، زیرا این کار باعث افزایش طول عمر ابزار شما می شود.

 

آیا فرآیند خاصی وجود دارد که هنگام تمیز کردن ابزار برقی خود باید رعایت کنم؟

بسته به نوع ابزار برقی، باید آن را با دستمال خشک پاک کنید یا از یک قلم مو کوچک برای پاک کردن گرد و غبار استفاده کنید. برای برخی از ابزارها، باید از آب یا مایع توصیه شده دیگری برای تمیز کردن آنها استفاده کنید. اگر مهره‌ها، پیچ‌ها و واشر‌هایی وجود دارد، باید مرتباً آن‌ها را روغن کاری کنید و در صورت شل بودن آن‌ها را سفت کنید.

 

آیا آب و هوایی که در آن می مانم بر کیفیت و طول عمر ابزارهای برقی من تأثیر می گذارد؟

بله، تاثیر گذار است. ابزارهای برقی از موادی ساخته می شوند که یکپارچگی ساختاری آنها تحت تأثیر تغییرات شدید دما قرار می گیرد. اما تا زمانی که آنها را به روش صحیح نگهداری کنید، نباید مهم باشد. ابزار را از آب، برف، یخ، ماسه و آتش دور نگه دارید. دستورالعمل های نگه داری ارائه شده توسط سازنده را دنبال کنید و فقط از روان کننده ها و پولیش هایی استفاده کنید که می توانند در برابر دما مقاومت کنند. علاوه بر این، به یاد داشته باشید که ابزارهای AC/DC در ارتفاعات خاصی خراب می شوند زیرا برای استفاده در آن ارتفاعات طراحی نشده اند. تا جایی که می توانید از آنها در ارتفاعات کمتر استفاده کنید.

 

برای مشاهده قیمت ابزار آلات صنعتی می توانید به سایت بانه ناب مراجعه کنید.

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha