پشتیبانی: 09182096785
چرا قیچی باغبانی شارژی بخریم؟

چرا قیچی باغبانی شارژی بخریم؟

  • 16 اسفند 1401
  • سامان موسوی

قیچی شارژی یک جایگزین عالی برای قیچی دستی است. قیچی های شارژی عملکردی مشابه قیچی های دستی دارند اما نیاز به اعمال فیزیکی و فشار روی مچ دست را کاهش می دهند. این ابزار بخصوص برای افرادی که مشکلاتی مانند آرتروز دارند یا توانایی بدنی کافی ندارند بسیار مفید است.


قیچی باغبانی شارژی مانند هر ابزار دیگری دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت:

 

مزایای قیچی شارژی

 

انرژی فیزیکی کمتری مورد نیاز است

کار با قیچی برقی به انرژی فیزیکی کمتری نسبت به قیچی دستی نیاز دارد. از آنجایی که موتور قیچی برقی بیشتر کار را انجام می دهد، امکان برش های بیشتری را با حداقل تلاش فیزیکی فراهم می کند. این ابزار به ویژه برای افرادی که قدرت دستشان محدود است یا آرتروز دارند مفید است.

 

استفاده آسان

کار با قیچی های شارژی بسیار راحت است.  آنها کنترل های ساده ای دارند. یک دکمه را فشار می دهید و دستگاه شاخه مورد نظر را برش می دهد. همچنین برخی از مدل ها دارای دسته ارگونومیک یا ویژگی های دیگری هستند تا کار با دستگاه را راحت تر کنند. علاوه بر این، اکثر مدل ها دارای سوئیچ ایمنی برای جلوگیری از صدمات تصادفی هستند.

 

راحتی

استفاده از قیچی شارژی آسان است. قیچی های شارژی با نیروی برق کار می کنند، به همین جهت نیازی نیست که مانند قیچی های دستی که برای برش قدرت زیادی لازم داشت را اعمال کرد. به راحتی می توانید باتری را به دستگاه وصل کرده و شروع به هرس کردن کنید، کار با آن هم در زمان و هم در انرژی که از شما می گیرد بسیار صرفه جویی می کند.

 

برش دقیق

برش هایی که با قیچی شارژی انجام می شوند بسیار دقیق تر از قیچی دستی هستند. به همین جهت بهترین گزینه برای کارهایی مانند شکل دادن پرچین و یا تزئین درخت می باشد.  همچنین دقت و برش سریع و تمیز قیچی باعث می شود که آسیبی به درخت وارد نشود.  این امر در دراز مدت منجر به گیاهان سالم تر و جذاب تر می شود.

 

قیچی شارژی باغبانی

 

معایب قیچی شارژی

 

خطرناک

با هر بار فشار دادن دکمه یک برش انجام می شود. اکثر هرس های برقی دارای مکانیزم ایمنی هستند. با این حال، خطر بریدن تصادفی انگشتان دست شما وجود دارد. اگر انگشتان خود را در حین استفاده بین تیغه و سندان قرار دهید یا به طور تصادفی آن را هنگام حرکت لمس کنید، ممکن است اتفاق بیفتد. به همین جهت هنگام تمیز کردن تیغه حتما دستگاه را خاموش کنید و هیچ وجه زمانیکه قیچی روشن است برای تست انگشت تان را بین تیغه ها قرار ندهید.

 

گران بودن قیچی شارژی

قیمت قیچی شارژی باغبانی نسبت به قیمت قیچی باغبانی دستی چندین برابر گرانتر است. اما مزایایی مانند سرعت بیشتر در هرس کردن و عدم نیاز به قدرت بدنی کمک می کند تا از قیمت بالای ان چشم پوشی کرد.

 

ضد زنگ نبودن

اکثر قیچی های شارژی ضد زنگ نیستند. زنگ زدگی می تواند بر عملکرد و طول عمر ابزار تأثیر بگذارد. بنابراین، محافظت از قیچی خود در برابر زنگ زدگی ضروری است، مانند پاک کردن آنها پس از استفاده و نگهداری آنها در مکانی خشک. برخی از مدل ها ممکن است نسبت به سایرین در برابر زنگ زدگی مقاوم تر باشند، بنابراین در هنگام خرید هرس برقی باید این فاکتور را در نظر بگیرید.

 

دوام کمتر

به دلیل قطعات الکتریکی اضافی، قیچی شارژی به اندازه قیچی دستی بادوام و ماندگار نیست و نگهداری آنها سخت تر است.

 

بهترین قیچی شارژی موجود در بانه ناب

 

- قیچی باغبانی شارژی ماکیتا 36 ولت موتور براشلس

 

- قیچی شارژی باغبانی دیوالت 36 ولت براشلس

 

- قیچی شارژی استاتال STATAL (اصل)

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha