پشتیبانی: 09182096785
چرا زنان آرایش می کنند؟

چرا زنان آرایش می کنند؟

  • 12 شهریور 1400
  • سامان موسوی

تخمین زده می شود که 44 درصد از زنان ایرانی دوست ندارند بدون آرایش از خانه خارج شوند. تحقیقات نشان می دهد که دو دلیل اصلی برای آرایش زنان وجود دارد:


1.استتار - زنانی که مضطرب و ناامن هستند تمایل دارند از آرایش استفاده کنند تا کمتر به چشم بیایند.


2.اغوا کننده - زنانی که می خواهند به طرز چشمگیری جذاب تر باشند ، از آرایش استفاده می کنند تا اعتماد به نفس ، اجتماعی و قاطع تری داشته باشند.
44 درصد از زنان معتقدند که اگر چهره طبیعی و دست نخورده خود را نشان دهند ، قادر به انجام هیچ یک از این کارها نیستند و با آنها متفاوت رفتار خواهد شد.به نظر می رسد برخی از علم وجود دارد که ترس هایی را که باعث می شود هر روز آرایش کنند ، تقویت کند.


زنان از سنین جوانی به این نتیجه رسیده اند که برای موفقیت در همه کارها ، از دوستیابی گرفته تا مصاحبه های شغلی گرفته تا ایجاد دوستی با دیگر دختران محبوب ، آنها باید زیبا باشند و اساس آن کاملاً فرهنگی نیست. ممکن است عادلانه نباشد ، اما به گفته انجمن علوم روانشناسی ، افراد جذاب در هر زمینه ای از زندگی ، از قرار ملاقات گرفته تا مشاغل تا محاکمات جنایی ، مورد استقبال بیشتری قرار می گیرند.


چگونه زنان می توانند از آرایش برای جذابیت بیشتر استفاده کنند؟

قبل از ادامه ، می خواهم توجه داشته باشم که در این مقاله تنوع زیبا در مورد اینکه چه کسی و چرا از آرایش استفاده می کند ، در نظر گرفته نشده است. تحقیقات فعلی در مورد این موضوع بر مردان و زنان مستقیم متمرکز است و بر این فرض است که فقط زنان از آن استفاده می کنند. این بدان معنا نیست که اگر شما در این گروه خاص قرار ندارید ، این نکات کاربردی نیست ، اما تحقیقات موجود برای چند گروه محدود است.

آنچه زیست شناسی در مورد چهره های جذاب زن می گوید
محققان دو ویژگی جهانی را کشف کرده اند که به جذابیت چهره زنان کمک می کند.


میزان کنتراست رنگ درزنان

زنان به طور طبیعی تمایل به داشتن لب و پوست تیره تر در اطراف چشم دارند. بنابراین ، مغز ما به طور ناخودآگاه به نشانه زنانگی توجه می کند اطراف چشم و لب هرچه کنتراست رنگی بین چشم ها و لب های یک زن و رنگ پوست او بیشتر باشد ، زنانه تر - و در نتیجه جذابیت تکاملی - بیشتر به نظر می رسد. رژ لب و سایه چشم جزء اصلی آرایش هستند زیرا این ویژگی ها را تقویت می کنند.
توجه: تأثیر تقویت رنگ چشم و لب بیرونی بیشتر روی مردان مستقیم است ، زیرا از نظر بیولوژیکی آنها را مجبور به جذب زنان می کند.

 

چقدر چهره متقارن است

انجمن علوم روانشناسی توضیح می دهد که ما نیز چهره های متقارن را دوست داریم ، حتی زمانی که نمی توان یاممکن است متوجه آن نباشید ، اما اکثر چهره ها کمی نامتقارن هستند - هر یک از طرفین پهن تر از طرف دیگر است ، اشکال چشم تفاوت های جزئی خواهد داشت ، ممکن است یک گونه کمی کمتر مشخص شود و غیره. و هر چه تعداد این تنوع کمتر باشد ، جذاب تر به نظر می رسد. آرایش یکنواخت رنگ پوست و خط چشم می تواند این ویژگی ها را ایجاد کند متقارن تر به نظر می رسد.


آرایش ابزاری موثر برای جذابیت بیشتر از نظر بیولوژیکی است. سوال این است که چگونه می توانید از آن حداکثر استفاده را ببرید؟


تحقیقات نشان می دهد این مهمترین نکته آرایشی است

اگر آرایش اصلاً کار شما نیست یا صبح هایی است که از خواب بیدار می شوید و احساس می کنید وقت یا انرژی کافی برای صورت خود ندارید ، اگر به جایی می روید که دیگران را تحت تأثیر قرار می دهید ، این نکته را رعایت کنید.


از کانسیلر/فونداسیون استفاده کنید

تحقیقات نشان می دهد که فونداسیون لوازم آرایشی است که بیشترین تأثیر را بر نحوه درک زنان دارد. این امر به ویژه در محل کار بسیار مهم است زیرا تحقیقات نشان می دهد زنانی که آرایش می کنند دارای درآمد و پتانسیل ارتقاء بالاتری هستند. تغییر رنگ پوست ، کیسه چشم خسته و لکه ها می توانند شما را خسته یا بیمار نشان دهند.
اگر آکنه یا لکه های دیگر دارید ، احتمالاً قبلاً متوجه شده اید که ماسک یا کرم پودر ممکن است آنها را به طور کامل نپوشاند. این بدان معناست که حتی با پایه و اساس رنگ پوست شما کاملاً یکنواخت نیست و مزایای کامل آرایش را به دست نمی اورید. برای جلوگیری از این امر ، قبل از استفاده از کرم پودر ، به اندازه کافی کانسیلر بزنید تا لکه های شما از بین برود.
به طور مشابه ، پوست چرب می تواند یکنواختی پوست شما را کاهش دهد. با استفاده از پودر در بالای کرم پودر خود ، درخشندگی را از بین ببرید. یک پودررا در کیف خود نگه دارید تا بتوانید در صورت نیاز در طول روز دوباره استفاده کنید.

 

از این افزونه های آرایشی با پشتوانه علمی استفاده کنید

اگر زمان ، انرژی و تمایل به انجام این کار را دارید ، می توانید با استفاده از این چهار پیشرفت بیشتر از قدرت آرایش استفاده کنید:


1.رژ گونه: مطالعات نشان می دهد که رنگ صورتی روی گونه های شما باعث می شود جوانتر به نظر برسید و در ذهن ناخودآگاه کمی برانگیخته می شوید ، زیرا برای بسیاری از افراد در حالت های حسی شبیه رنگ طبیعی آنهاست.


2.ریمل ، سایه چشم و خط چشم: جراح زیبایی آدام جی شاینر ، می گوید چون خانم ها به طور طبیعی تنوع رنگ بیشتری در اطراف چشم خود دارند ، آرایش چشم آن را تقویت کرده و جذاب تر به نظر می رسد. همچنین می توانید از این لوازم آرایشی برای افزایش اندازه چشم خود استفاده کنید تا جوانتر به نظر برسید.


3. رژ لب: باز هم ، این باعث افزایش تضاد رنگی دهان می شود. احتمالاً تعجب آور نیست که زنانی که رژ لب قرمز می زنند ، برای مردان مستقیم بیشتر از کسانی که رژ لب کم رنگ یا رژ لبی را انتخاب می کنند ، جذاب تر به نظر می رسند.


4. کانتور: همانطور که قبلاً بحث کردیم ، مغز ما عاشق چهره های متقارن است. کانتور کردن صورت می تواند علاوه بر این ، متقارن تر نیز باشد.

آرایش بیش از آنکه جذابیت یک زن را تغییر دهد ، در توانایی او برای ایجاد روابط جدید نیز نقش دارد. در حالی که مردان مستقیم به آرایش زن یا عدم وجود آن برای تعیین جذابیت او نگاه می کنند ، زنان مستقیم از آرایش برای قضاوت درباره شخصیت زنان دیگر استفاده می کنند.


تحقیقات سه یافته کلیدی در مورد نحوه درک مستقیم زنان از آرایش یکدیگر کشف کرده است:


1.    زنان دیگر زنانی را که آرایش می کنند غالب تر می دانند. این تصور زنانی که آرایش می کنند قوی تر هستند نقش مهمی در اهمیت آرایش برای کمک به زنان در داشتن مشاغل موفق دارد.

 

2.    زنان بیشتر به زنان دیگر آرایش می کنند و آنها را بی پروا می دانند. این امر به ویژه در مورد خانم هایی که از آرایش های جسورانه مانند سایه چشم و رژ لب تیره/روشن استفاده می کنند ، بیشتر مورد توجه است.

 

3.    پیوند سریعتر زنان با سایر زنانی که آرایش می کنند شبیه آرایش خود است. ما طبیعتاً به سمت افرادی می رویم که شبیه ما هستند. بنابراین ، جای تعجب نیست که آرایش یکی از ویژگی هایی است که زنان برای تعیین دوستی با آن به دنبال آن هستند. اگر به این موضوع فکر کنید ، آرایش چیزهای زیادی در مورد زنان می گوید ، از جمله اینکه چقدر برای زیبایی ارزش قائل هستند ، چقدر توجه می خواهند و غیره.

 

نکته پایانی: شیرین و لطیف نگه دارید

آرایش مهم است ، اما بسیاری از زنان اشتباه می کنند که آنقدر لباس بپوشند که مزایای آن را از دست می دهند. در یک مطالعه از زنان خواسته شد آرایش خود را مانند یک شب بیرون انجام دهند ، و محققان در طول این فرآیند عکس گرفتند. سپس آنها تصاویر چهره زنان از آرایش صفر تا آرایش کامل-چندین عکس بین زن-مرد را نشان دادند و از آنها خواستند قضاوت کنند که کدام عکسها جذاب ترین هستند. آنها دریافتند که به طور متوسط ، زنان با 60 درصد از آرایش هایی که برای یک شب بیرون آرایش کرده اند ، جذاب ترین ها هستند. به عبارت دیگر ، اکثر خانمها آنقدر آرایش می کنند که از چیزی که جذاب تلقی می شود فراتر می رود.
مطالعه دیگری نشان داد که در آرایش بیش از حد ، زنان را دوست داشتنی تر ، قابل اعتمادتر و شایسته تر نشان می دهد.
نتیجه نهایی: مراقب تصوری باشید که می خواهید ایجاد کنید و روی استفاده از آرایش برای افزایش زیبایی طبیعی خود تمرکز کنید.

اگر قصد خرید لوازم آرایشی را دارید می توانید آن را در فروشگاه اینترنتی بانه ناب خریداری کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha