پشتیبانی: 09182096785
برای جوشکاری حرفه ای به چه ابزاری نیاز است؟

برای جوشکاری حرفه ای به چه ابزاری نیاز است؟

  • 19 تیر 1400
  • سامان موسوی

جوشکاری یکی از شغل های پرطرفدار صنعتی می باشد که تقریبا در هر زمینه صنعتی به آن نیاز است. اگر آماتور هستید و به جوشکاری علاقه دارید اما نمی دانید به چه ابزاری برای شروع نیاز دارید در این مقاله از سایت بانه ناب ابزارهای لازم و ضروری برای جوشکاری را برایتان معرفی می کنیم. به یاد داشته باشید چون جوشکاری یکی از مشاغل پر خطر است در خرید وسایل ایمنی خساست به خرج نداده و بهترین ها را برای خود تهیه کنید.

 

رگلاتور برای کاهش فشار

یکی از اصلی ترین ابزارهای مورد نیاز برای جوشکاری ساختمان رگلاتور است. وظیفه اصلی رگلاتور کاهش فشار کپسول جوشکاری می باشد. دلیل آن هم این است که فشار معمول کپسول اکسیژن حدود 150 اتمسفر است و با این مقدار نمی توان جوشکاری کرد. به همین جهت با استفاده از رگلاتور فشار داخل کپسول را تا حدی کاهش می دهند تا برای جوشکاری مناسب باشد. همچنین دو نوع رگلاتور سوپاپی و انژکتوری وجود دارد.

 

مشعل جوشکاری

یکی دیگر از اصلی ترین وسایل مورد نیاز برای جوشکاری مشعل جوشکاری است که با کمک این مشعل می توان مقدار گاز سوخت رسانی را تنظیم کرده و گاز اکسیژن را به سرعت به دست جوشکار برساند. مشعل ها نیز در دو نوع فشار مساوی و انژکتوری در بازار موجود هستند. اما به یاد داشته باشید که به هیچ عنوان از سوهان برای پاک کردن مشعل استفاده نکنید و همچنین برای باز کردن قطعات آن از انبردست استفاده نکنید.

 

لباس کار مخصوص جوشکاری

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، جوشکاری را جزء یکی از مشاغل پرخطر دسته بندی کرده اند. به همین جهت هرگونه سهل انگاری در حین کار ممکن است باعث ایجاد آسیب هایی جدی شود. به همین دلیل هر جوشکاری باید قبل از هر چیزی لباس مخصوص جوشکاری را تهیه کند تا از آسیب های احتمالی مسون بماند. این نوع لباس که همراه آن دستکش، آستین و پیش بند هست معمولا از جنس چرم بوده و غیر قابل اشتعال می باشد.

 

الکترود

بدون داشتن الکترود عملا جوشکاری غیر ممکن می شود. الکترودها در انواع مختلفی در بازار وجود داشته و جوشکاران باید با همه آنها آشنایی کامل داشته باشند تا تشخیص دهند هر کدام بری چه کاری مناسب هستند. الکترودها در اندازه و ضخامت های مختلفی وجود دارد. بهتر است با کیفیت ترین الکترودها را خریداری کنید تا بتوانید جوشکاری با کیفیت و حرفه ای داشته باشید.

 

دستکش و کلاه مخصوص جوشکاری

از دیگر وسایل ایمنی که همراه لباس کار داشته باشید کلاه و دستکش مخصوص جوشکاری است. سعی کنید در خرید این وسایل هم دنبال با کیفیت ترین ها بگردید زیرا بطور مستقیم با سلامتی شما در ارتباط هستند. از کلاه محافظ برای محافظت از چشم ها و صورت در هنگام جوشکاری استفاده می شود. البته امروزه با پیشرفت تکنولوژی کلاه هایی وجود دارد که هنگام جوشکاری بطور اتوماتیک شیشه آنها تیره می شود تا به چشم هایتان آسیبی وارد نشود. همچنین چون در هنگام جوشکاری با مواد مذاب سر و کار دارید و افتادن یک جرقه یا تکه ای کوچک از قطعات داغ شده بر روی دست تان منجر به سوختگی شدید می شود داشتن دستکش مخصوص جوشکاری نیز بسیار مهم و ضروری است.

 

کپسول آتش نشانی

بنابر قوانین موجود همه مشاغل بخصوص مشاغل صنعتی باید در محل کار خود کپسول اکسیژن داشته باشند. زیرا ممکن است یک جرقه باعث ایجاد آتش سوزی شود، به همین دلیل داشتن کپسول آتش خاموش کن بسیار ضروری است. کپسول های آتش نشانی در اندازه های مختلفی وجود دارند، اگر به صورت سیار کار می کنید می توانید یکی از کپسول های کوچک تر و قابل حمل را خریداری کنید.

 

برای انجام جوشکاری حرفه ای به ابزارهای بالا نیاز است. اما اصلی ترین چیز برای جوشکاری داشتن موتور جوش با کیفیت است. شما می توانید بهترین اینورترهای جوش را در این قسمت از سایت بانه ناب مشاهده کرده و در صورت نیاز اقدام به خرید هر کدام از دستگاه های جوش کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha