پشتیبانی: 09182096785
تراز لیزری چیست و چگونه بهترین تراز لیزری را خریداری کنیم؟

تراز لیزری چیست و چگونه بهترین تراز لیزری را خریداری کنیم؟

  • 28 فروردین 1401
  • سامان موسوی

تا همین چند سال اخیر برای کارهایی مانند کاشی کاری، بنایی، برق کشی، دکوراسیون و خیلی کارهای دیگر از ابزارهایی مانند شاقول، ریسمان، سیم و دیگر وسایل سنتی استفاده می شد. استفاده از وسایل دستی و سنتی برای تراز کردن و سنجش شیب نه تنها کاری وقت گیر بوده بلکه از دقت زیادی برخوردار نبوده و ضریب خطای آن نیز بالا بود.
اما جدیدا با پیشرفت علم و تکنولوژی ابزارهایی ساخته شده اند که هم از دقت بسیار بالایی برخوردار هستند و هم کار را در سریع ترین زمان ممکن انجام می دهند. ازجمله این ابزارها می توان به تراز لیزری اشاره کرد. نحوه کار تراز لیزری به زبان ساده به این صورت است که اشعه لیزر در جهت افقی و عمودی تابیده و بر روی دیوار نشان داده می شود. نکته مهمی که قبل از خرید تراز لیزری باید در نظر داشته باشید این است که معمولا این دستگاه برای محیط های بسته کاربرد دارد. زیرا پرتو لیزر زیر نور آفتاب به سختی دیده می شود، هر چند که با کمک آشکار ساز می توان شفافیت لیزر را بیشتر کرد.

 

خرید تراز لیزری 360 درجه

یکی از ویژگی های تراز های لیزری جدید این است که قابلیت خود ترازی دارند، یعنی اگر زاویه مورد نظر انحراف داشته باشد می تواند خود را تراز کند. البته در صورتی می تواند که را تراز کند که زاویه انحراف حداکثر  3± میلی متر باشد. در صورتیکه زاویه انحراف بیشتر از این مقدار باشد معمولا با پخش صدای هشدار به استادکار اعلام می کند که دستگاه از حالت تراز خارج شده است. همچنین اکثر تراز های لیزری را می توان با استفاده از حفره ای که در پایین آنها قرار دارد به سه پایه های عکاسی و فیلمبرداری متصل کرد.
کاربرد تراز لیزری در معماری داخلی ساختمان بسیار زیاد است، ازجمله این کاربردها می توان به مواردی همچون نصب کاغذ دیواری، کاشی کاری، تعیین کردن محل پریزها بر روی دیوار، نصب کابینت . بسیاری کارهای دیگر اشاره کرد. همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم استفاده از تراز لیزری ضریب خطا را بسیار پایین آورده و سرعت انجام کار نیز بسیار بیشتر از حالت سنتی است. از دیگر مزیت های تراز لیزری نسبت به روش های سنتی این است که به نیروی کاری اضافی نیازی نبوده و تنها یک نفر می تواند با آن کار کند و نیازی به افراد دیگر نیست.

 

چگونه بهترین تراز لیزری موجود در بازار را خریداری کنیم؟

اگر استادکار هستید و کارتان به این صورت است که نیاز به خرید تراز لیزری دارید نکات ریزی وجود دارد که هنگام خرید باید به آنها توجه کنید. ازجمله نکات و ویژگی هایی که باید هنگام خرید تراز لیزری به آن توجه داشته باشید می توانید به موارد زیر اشاره کنید:


-    نور لیزر سبز: معمولا ترازهای لیزری دارای دو رنگ لیزر سبز و قرمز هستند. رنگ سبز نسبت به رنگ قرمز دید بهتری دارد به همین جهت اکثر افراد تمایل دارند که تراز لیزری با نور سبز خریداری کنند. به همین جهت پیشنهاد می کنیم ترازی که می خرید نور سبز داشته باشد.


-    سبک و قابل جابجایی باشد: معمولا افرادی که از تراز لیزری استفاده می کنند استادکار بوده و مجبورند هر بار در یک جا با آن کار کنند. به همین جهت بهتر است ترازی که می خرید سبک بوده و قابل حمل باشد. ترازهای لیزری موجود در سایت بانه ناب نه تنها سبک بوده بلکه دارای جعبه مخصوص حمل نیز می باشند.


-    قابلیت اتصال به دیوار یا سه پایه را داشته باشد: موارد استفاده یا کاربرد تراز لیزری زیاد است به همین جهت باید هنگام خرید تراز لیزری توجه داشته باشید که قابلیت اتصال به دیوار و سه پایه را داشته باشند. اکثر ترازهای لیزری قابل فروش در سایت بانه ناب نه تنها این قابلیت ها را دارند بلکه ابزارهای اضافی برای اتصال به دیوار و سه پایه را نیز دارند. البته می توانید سه پایه مخصوص تراز لیزری را به صورت جداگانه خریداری کنید.


-    مگنتی باشد: مگنتی بودن تراز لیزری به شما این امکان را می دهد که آن را بر روی انواع سطوح فلزی نصب کنید.


-    دارای ریموت کنترل باشد: با استفاده از دکمه هایی که بر روی تراز وجود دارد می توانید خطوط افقی و عمودی را آشکار یا پنهان کنید. با داشتن ریموت کنترل لازم نیست که هر بار به سراغ دستگاه رفته و خطوط لیزر را آشکار یا پنهان کنید.


-    باتری یدک داشته باشد: تمامی ترازهای لیزری موجود در بازار شارژی بوده و ممکن است حین کار با آن شارژ دستگاه تمام شود. به همین جهت داشتن باتری یدک به شما کمک می کند که کارتان به قول معروف لنگ نماند.


-    خودتراز بوده و آلارم هشدار عدم تراز داشته باشد: تمامی ترازهای لیزری موجود در سایت بانه ناب خودتراز بوده و در صورتی که زاویه انحراف تراز بیش از مقدار تعیین شده باشد با پخش آلارم مخصوص به اپراتور اعلام می کند که دستگاه تراز نیست.


-    360 درجه باشد: ترازی که می خواهید خریداری کنید باید همه محیط اطراف را تحت پوشش قرار داده و 360 درجه باشد.


ازجمله بهترین تراز لیزری 360 درجه موجود در بازار می توان به تراز لیزری 360 درجه و 4 بعدی دیوالت، و تراز لیزری 360 درجه و 4 بعدی ماکیتا اشاره کرد. شما می توانید با کلیک روی عنوان هر کدام از مدل های گفته شده وارد صفحه معرفی تراز شده و عکس و فیلم های مربوط به آن را مشاهده کرده و در صورت تمایل خریداری کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha