پشتیبانی: 09182096785
دریل چکشی برای چه مواردی استفاده می شود؟

دریل چکشی برای چه مواردی استفاده می شود؟

  • 20 مهر 1400
  • زمانه جوانمردی

یکی از ابزارهای برقی که تقریباً در هر گاراژی یافت می شود  ابزارهایی مانند متر، ست پیچ گوشتی و آچار، سنگ فرز، دریل شارژی و غیره است. آنچه که مردم نام نمی برند یک دریل چکشی است. اگر می خواهید جعبه ابزار خود را گسترش دهید یک دریل چکشی می تواند گزینه خوبی باشد. مهم نیست پروژه شما چیست  این ابزار قدرتمند می تواند به شما کمک کند. دریل چکشی  یک ابزار مهم برای تمام فعالیت های DIY شما است. دریل های چکشی برای ایجاد سوراخ در دیوارها طراحی شده اند.
هنگام کار با دریل چکشی ممکن است صدای آن کمی بلند باشد اما اگر نمی خواهید برای مدت طولانی از آن استفاده کنید نیازی به محافظ شنوایی نخواهید داشت. دریل های چکشی و درایورهای دریل ممکن است شبیه به هم باشند اما از جنبه های مختلف نیز متفاوت هستند. مانند اندازه ، کلاچ ، قدرت ، سرعت ، عملکرد ، سهولت استفاده و غیره.


اگر قصد خرید دریل چکشی با کیفیت را دارید می توانید هم خرید دریل چکشی شارژی و خرید دریل چکشی برقی را در سایت بانه ناب انجام داده و در کمترین زمان ممکن آن را درب منزل تان تحویل بگیرید.

 

بیایید نگاهی به دریل های چکشی بیندازیم


دریل های چکشی در دو دسته دریل چکشی برقی و دریل چکشی شارژی دسته بندی می شوند. دریل های چکشی گشتاور بیشتری نسبت به دریل های عادی تولید می کنند به همین دلیل درایورهای دریل معمولی جمع و جورتر و سبک تر از دریل های چکشی هستند. دریل های چکشی معمولاً بزرگتر از درایورهای دریل هستند.
برای استفاده کننده دریل عادی یک کلاچ وجود دارد که به شما امکان می دهد گشتاور را تنظیم کنید اما در دریل های چکشی  چنین چیزی وجود ندارد. دریل های چکشی می توانند قدرت بیشتری را ارائه دهند. آنها می توانند دو تا سه برابر یک دریل عادی قدرت تولید کنند. این ابزارها قدرتمند بوده و در عین حال استفاده از آنها آسان و راحت است.
اگر واقعاً می خواهید یک دریل چکشی بخرید نکاتی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید: اگر می خواهید یک دستگاه شارژی داشته باشید  عمر باتری یکی از مهمترین عواملی است که باید به آن توجه کنید  اندازه ، وزن دستگاه دریل چکشی ، موارد استفاده از دریل چکشی ، دسته ، سرعت ، نام تجاری ، مدل و غیره.
برخی از دریل های چکشی شارژی هستند و از باتری تغذیه می کنند. موتورهای آنها با انفجارهای سریع دوار قدرت را برای تولید گشتاور بیشتر و محافظت از دست شما با اعمال بیشتر فشار به سمت پایین فراهم می کند. دریل چکشی برای کارهایی که نیاز به دقت دارند ایده آل نیست  باید برای مشاغلی که گشتاور بیشتری لازم است استفاده شود.
دریل های چکشی بسیار شبیه دریل های عادی هستند  بنابراین ممکن است بپرسید "خرید دریل چکشی وقتی من درایور دریل دارم چیست؟"

 

ذکر این نکته خوب است که استفاده از دریل چکشی مزایا و معایبی دارد.


1-    وقتی صحبت از کار با مواد سخت می شود دریل چکشی ابزارهای انتخابی هستند.


2-    دریل های عادی جمع و جورتر ، دستی تر و راحت تر در دست گرفتن هستند ، بنابراین در فضاهای تنگ بهتر از دریل چکشی عمل می کنند.

3-    مته های ضربه ای سنگین تر هستند و به همین دلیل این ابزارها قدرت بیشتری نسبت به دریل های عادی تولید می کنند.

4-    دریل های چکشی کارآمدتر هستند ، اما گران هستند.

5-    این ابزارهای برقی کنترل گشتاور را ندارند.


اگرچه دریل های چکشی و دریل های عادی مشابه هستند، دریل های چکشی دارای نقاط قوت متفاوتی هستند که آنها را برای مشاغل مختلف مناسب تر می کند. برای کار بادریل چکشی هنگامی که می خواهید یک سوراخ ایجاد کنید ، مانند یک مته عمل می کند. مزیت گشتاور بالای آن است. می تواند قدرت بیشتری را ارائه دهد علاوه بر این  وقتی از دریل چکشی استفاده می کنید  کنترل بهتری خواهید داشت و از نگه داشتن آن به هیچ عنوان احساس خستگی نخواهید کرد. دریل های چکشی برای فعالیت های دقیق انتخاب مناسبی نیستند  زیرا بسیار قدرتمند هستند و نمی دانید چه زمانی با ضربه برگشتی روبرو خواهید شد.


اما این سوال همچنان مطرح است: چرا باید دریل عادی بخرم در حالی که درایور مته دارم؟

ما اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می دهیم تا به شما در انتخاب ابزار مناسب برای کار مناسب خود کمک کنیم اگر می توانید یک ابزار خریداری کنید، درایور مته بخرید. اما این را در نظر داشته باشید ، دریل های چکشی و رانندگان مته می توانند یکدیگر را تکمیل کنند. رانندگان مته بهترین ابزار برای حفاری و دریل های چکشی بهترین ابزار برای رانندگی هستند. بنابراین  مته از مشاغل حفاری بهتر از دریل های چکشی مراقبت می کند و دریل چکشی از مشاغل رانندگی بهتر از راننده مته مراقبت می کند. به نفع شماست که هر دو را در جعبه ابزار خود داشته باشید. مانند همه ابزارهای برقی  اگر تصمیم به خرید دریل چکشی دارید  همیشه ابتدا ایمنی را به خاطر بسپارید. برای محافظت از دست و چشم خود از عینک و دستکش ایمنی استفاده کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha