پشتیبانی: 09182096785
تفاوت آچار بکس شارژی با بکس بادی

تفاوت آچار بکس شارژی با بکس بادی

  • 23 دی 1402
  • سامان موسوی

بکس ضربه ای می تواند فشار را هنگام شل و سفت کردن مهره ها با گشتاور بالا کاهش دهد. یک آچار بکس به جای تکیه بر قدرت خود، از یک چکش چرخان قدرتمند برای ایجاد صدها ضربه با گشتاور بالا در هر ثانیه استفاده می کند. اکثر آچارهای ضربه ای می توانند با بیش از 1000 دور در دقیقه بچرخند و صدها پوند گشتاور اعمال کنند و کارهایی مانند برداشتن مهره های چرخ یا مونتاژ تجهیزات سنگین را سریع انجام دهند.

 

آچار بکس ها چگونه کار می کنند؟

آچار بکس می تواند با هوای فشرده یا موتور الکتریکی کار کند. از نظر تامین انرژی این بکس ها به سه دسته تقسیم می شوند، آچار بکس بادی، آچار بکس برقی و آچار بکس شارژی. هر دو نوع اساساً به یک روش کار می کنند، به جای اعمال گشتاور مستقیم به درایور سوکت ابزار، موتور آچار ضربه ای یک چکش طبلی شکل را در داخل محفظه خود با سرعت بالا می چرخاند. با هر چرخش، این چکش به محور محرک سوکت ضربه می زند، به همین دلیل است که درایور آچار سندان نامیده می شود. ضربه، حرکت چکش را منتقل می کند و صدها یا حتی هزاران فوت پوند گشتاور را با کمترین فشار اپراتور به سر ابزار وارد می کند.
اگر ضربه اولیه چکش نتواند پیچ را بچرخاند، از کنار سندان می‌لغزد و چرخش دیگری ایجاد می‌کند و برای ضربه بعدی شتاب ایجاد می‌کند. بنابراین به جای اتصال مانند یک مته برقی مستقیم، آچار ضربه ای به ضربه زدن به پیچ گیر کرده بدون اینکه از دسته اپراتور بپیچد ادامه می دهد.

 

آچار بکس بادی


در گذشته، تنها فشار پنوماتیکی می توانست قدرت انفجاری مورد نیاز آچار ضربه ای را تامین کند. اما امروزه بکس های شارژی با باتری های لیتیوم یونی و موتورهای براشلس می توانند حتی کارهای سنگین را نیز انجام دهند. اینکه کدام نوع ابزار برای شما مناسب است به نحوه استفاده از آن بستگی دارد.

 

بکس بادی: قوی اما غیر قابل حمل

 

مناسب برای:
- کارهایی که به گشتاور بسیار زیادی نیاز دارند
- انجام کارهای صنعتی
- باز و بسته کردن سریع چرخ ماشین های سنگین

بکس بادی دارای تفاوت هایی نسبت به بکس برقی و شارژی است. اول اینکه این نوع بکس ها سنگین تر بوده و گشتاور بسیار بیشتری تولید می کنند. برخی از مدل های بزرگتر با درایو 1 اینچی دارای 2 تا 3000 فوت پوند گشتاور هستند. قوی ترین بکس های پنوماتیکی می توانند 5900 فوت پوند گشتاور انفصال ایجاد کنند که بسیار بیشتر از قوی ترین بکس های باتری دار است. اگر روی تجهیزاتی با سوکت های بزرگ، پیچ های خورده یا مقادیر گشتاور بالا کار می کنید، آچار پنوماتیک ممکن است تنها گزینه شما باشد.
مزیت دوم آچار بادی استقامت است. از آنجایی که بکس توسط یک کمپرسور هوا تغذیه می شود که می تواند به طور مداوم کار کند، در حالی که شما بین پیچ و مهره ها حرکت می کنید، منبع هوا دوباره پر می شود. برخلاف آچار ضربه ای با باتری، آچار پنوماتیکی که به یک کمپرسور با اندازه مناسب متصل می شود، هرگز نیازی به توقف کار نخواهد داشت، زیرا برق آن تمام شده است.
برخی از مکانیک‌ها همچنین ارگونومی بکس های پنوماتیک را ترجیح می‌دهند، بکس هایی که نسبت به آچارهای بی‌سیم با نیروی مشابه کم‌صداتر، لرزش کمتر و وزن کمتری دارند. اگر در حال انجام یک کار بزرگ با ده ها مهره برای سفت کردن هستید، ابزاری که با هوا کار می کند ممکن است کمتر خسته کننده باشد.

 

قیمت و خرید آچار بکس بادی


بزرگترین عیب آچار پنوماتیک این است که باید به کمپرسور هوا وصل شود. شیلنگ‌های هوا می‌توانند خطر انحراف را در مغازه ایجاد کنند، و دسترسی ابزار به طول شلنگ از نقطه اتصال پنوماتیک، مانند کمپرسور یا پورت خروجی، محدود می‌شود. اگر کمپرسور باد ندارید خرید آن می تواند هزینه اضافی به شما تحمیل کند.
البته اگر هزینه اضافی برای خرید کمپرسور باد ندارید و مغازه تان به اندازه ای بزرگ نیست که بتوانید کمپرسور باد را در آن قرار دهید بهترین کار خرید بکس برقی است. بکس برقی نسبت به بکس شارژی قوی تر بوده و می توانید برای انجام کارهای نیمه سنگین از آن استفاده کنید.

 

بکس شارژی

 

بهترین برای:
- مشاغلی که نیاز به تحرک دارند
- مغازه های بدون کمپرسور هوا
- کارهای روزمره کوچکتر

بکس شارژی با باتری های قابل شارژ تغذیه می شوند و به راحتی می توانید ابزار را به محل های کاری خارج از دسترس شلنگ هوا ببرید. این نوع بکس ها برای مکانیک های متحرک ایده آل هستند، زیرا آچار را می توان در جعبه ابزار با بقیه وسایل حمل کرد. ابزاری که با باتری کار می‌کند نمی‌تواند با قدرت بزرگ‌ترین آچارهای پنوماتیکی برابری کند، اما تعداد زیادی آچار بی‌سیم می‌توانند یک درایو یک اینچی را بچرخانند و بیش از 1000 پوند گشتاور جداکننده را روی سندان اعمال کنند.

 

قیمت و خرید بکس شارژی


بکس شارژی برای انجام کارهای معمولی مانند شل کردن مهره ها و کارهایی مانند تعویض تیغه های چمن زن مناسب هستند. همچنین با خرید بکس شارژی نیز در هزینه، فضا و صدای کمپرسور هوا صرفه جویی می کنید. به جای یک مخزن هوای حجیم و یک کمپرسور پر سر و صدا، این ابزار تنها به یک باتری نیاز دارد. همچنین بکس های شارژی نیاز به شلنگ های هوا را که می توانند هنگام کار در فضاهای تنگ باعث ایجاد خطرات ناشی از سفر و گیر کردن تجهیزات شوند را برطرف می کند.
همانطور که در بالا اشاره کردیم بکس های برقی نیز وجود دارند که با سیم و پریز برق شهری قابل استفاده هستند. آنها مزیت عملکرد مداوم بدون نیاز به شارژ مجدد و همچنین بی نیازی از کمپرسور هوا را دارند. به یاد داشته باشید که هنگام انتخاب خرید آچار بکس همپوشانی قابل توجهی بین قابلیت های آچار پنوماتیک و شارژی وجود دارد. اکثر مشاغل را می توان با هر دو نوع انجام داد. محیط کار و ترجیحات شخصی تعیین می کند که کدام آچار برای مغازه شما مناسب است.


برای مشاهده قیمت و خرید بکس شارژی و بکس برقی به فروشگاه اینترنتی بانه ناب مراجعه کنید. همچنین در انتها بهترین بکس شارژی و بهترین بکس برقی را به شما معرفی می کنیم.

 

- بکس شارژی میلواکی سه کاره موتور براشلس مدل M88

 

- بکس برقی زوبر 900 وات صنعتی مدل Kzuber- KIW900

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha