پشتیبانی: 09182096785
مزایای استفاده از تراز لیزری چیست؟

مزایای استفاده از تراز لیزری چیست؟

  • 21 آذر 1400
  • زمانه جوانمردی

اگر به دنبال ایجاد یک خط مستقیم و همسطح برای یک پروژه هستید و می خواهید آن را با ابزارهای سنتی ایجاد کنید این کار بسیار دشوار است. بهترین گزینه برای اینکار استفاده از تراز لیزری است. ترازهای لیزری در چندین شکل مختلف وجود دارند که هر کدام برای یک کار خاص مناسب هستند و هر کدام دارای مزایای خاصی هستند. در ادامه این مقاله از سایت بانه ناب به معرفی مزایای تراز لیزری خواهیم پرداخت.
همچنین اگر قصد خرید تراز لیزری را دارید می توانید انواع تراز لیزری مانند تراز لیزری 360 درجه نور سبز دیوالت، تراز لیزری 4 بعدی ریموت دار اکس کورت، تراز لیزری 360 درجه همراه سه پایه را در فروشگاه اینترنتی بانه ناب خریداری کنید. برای مشاهده قیمت تراز لیزری و خرید آنها اینجا کلیک کنید.

 

انواع تراز لیزری چیست؟

سه نوع اصلی از سطح لیزر وجود دارد که ما باید به آنها توجه کنیم. اینها هستند:

 

تراز لیزری متقاطع

یک تراز لیزری متقاطع در واقع از دو سطح لیزری تشکیل شده است که می توانند برای ایجاد دو خط بر روی یک دیوار قرار گیرند که در زوایای قائمه کامل قطع می شوند. آنها برای ایجاد گوشه ها و لبه ها عالی هستند، اما دامنه نسبتاً کوتاهی دارند.

 

تراز لیزری روتاری

این شامل یک فرستنده لیزری منفرد است که در یک قوس 360 ممتد کار می کند و به طور موثر یک خط مستقیم را روی هر دیوار در یک اتاق مشخص می‌کشد. آنها برای زمانی که باید یک خط مستقیم روی هر دیوار بکشید عالی هستند. حمام ها و آشپزخانه هایی که نیاز به کاشی کاری در سراسر اتاق دارند، برای سطوح لیزر دوار مناسب هستند. لیزرهای چرخشی برای پروژه‌های ساختمانی در مقیاس بزرگ مناسب هستند و می‌توانند در مسافت‌های طولانی برسند.

 

تراز لیزری تخت

یک تراز لیزری صاف به گونه ای طراحی شده است که درست در مقابل یک سطح قرار گیرد. زمانی که شما کفپوش کاشی شده را می‌چینید، این تراز کارایی خود را نشان می‌دهند. به سادگی صلیب لیزری را طوری قرار دهید که شکاف های بین کاشی ها با برجستگی هماهنگ شود. سپس برای هر کاشی جدیدی که روی زمین گذاشته می شود این کار را تکرار کنید.

 

رنگ های لیزر تراز لیزری به چه معنا هستند؟

سطح لیزر سبز روشنایی بصری بیشتری نسبت به قرمز دارد. به همین دلیل، آنها در مصرف انرژی کارآمدتر هستند و به خصوص در فواصل طولانی تر دیده می شوند. با این حال، ممکن است متوجه شوید که در قیمت تفاوت وجود دارد - بنابراین مطمئن شوید که کجا از دستگاه استفاده می‌کنید و اینکه آیا این هزینه ارزشمند است یا خیر.

 

چرا از تراز لیزری استفاده کنیم؟

ترازهای لیزری بسیار دقیق تر از وسایل سنتی هستند. دامنه محدودی برای خطای انسانی وجود دارد، زیرا نیازی به ثابت نگه داشتن آن نیست، به خصوص اگر ثابت باشد. همچنین انجام کار با استفاده از تراز لیزری سریعتر از تراز سنتی است. . برای مثال، اگر روی قسمتی از دیوار علامت گذاری می کنید برای رسیدن به خط مورد نظرتان نیازی به اندازه گیری و کشیدن چندین خط ندارید – در عوض می توانید طرح ریزی را تنظیم کرده و علامت گذاری کنید. همچنین ترازهای لیزری بسیار انعطاف پذیر هستند و می توانند در طیف وسیعی از کاربردها مورد استفاده قرار گیرند.
تنها جنبه های منفی تراز لیزری ازهزینه و منحنی یادگیری گزاف ناشی می شود. با این اوصاف، اگر اندازه گیری های زیادی انجام می دهید، این معایب اغلب در مقایسه با مزایا کمرنگ می شوند.

 

برای مشاهده قیمت تراز لیزری و خرید تراز لیزری به فروشگاه اینترنتی بانه ناب مراجعه کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha