پشتیبانی: 09182096785
راهنمای خرید دستگاه جوش

راهنمای خرید دستگاه جوش

  • 18 مرداد 1401
  • سامان موسوی

فرقی نمی کند که بخواهید فلزات را تعمیر کنید یا از فلزات به عنوان بخشی از کار خود استفاده کنید، در هر دو مورد، دستگاه جوش انعطاف پذیرترین روشی است که برای اتصال قطعات فلزی استفاده می شود. این راهنما بر آن است تا انواع اطلاعات آموزنده و کاربردی مرتبط با جوشکاری را در اختیار شما قرار دهد تا به شما در انتخاب مناسب برای دستگاه جوشکاری که می تواند به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده کند، کمک کند. همچنین اگر قصد خرید اینورتر جوش را دارید بهترین اینورتر جوش موجود در بازار را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

چگونه بهترین دستگاه جوش را بر اساس نیازهای خود انتخاب کنید؟

1-    چه نوع مواد و مواد ضخیم را جوش می دهید؟ توصیه می شود اینورتری را انتخاب کنید که انواع فلزاتی را که بیشتر استفاده می کنید پوشش می دهد.

 

2-    آیا جوشکاری را در کارگاه انجام می دهید یا مجبورید هر بار جابجا شوید؟ به چه نوع سیم جوشی نیاز دارید؟ بهتر است بدانید دستگاه جوشکاری که از برق 3 فاز 230 ولت استفاده می کند را نمی توان به راحتی به محل مشتری برد.


3-    چقدر تجربه قبلی در جوشکاری دارید؟ برای یادگیری جوشکاری چقدر زمان نیاز دارید؟ ظاهر جوش چقدر برای شما مهم است؟ جوشکاری MIG ساده ترین روش برای یادگیری است در حالی که جوشکاری TIG به احتمال زیاد بهترین جوش ها را ایجاد می کند.

 

فاکتورهای مهمی که هنگام انتخاب دستگاه جوش مناسب باید در نظر گرفته شود:

 

ماهیت فلز

به طور کلی، جوشکاری فقط بر روی فولاد کربنی انجام می شود زیرا با اکثر دستگاه های جوش سازگار است و همچنین توانایی تحمل گرمای اضافی را که ممکن است بر روی فلز اعمال شود را دارد. فولاد ضد زنگ با دستگاه جوش TIG یا MIG سازگار است و برای کار به عنوان فولاد کربنی به استحکام زیادی نیاز ندارد.
آلومینیوم به دستگاه های جوشکاری پیچیده تری مانند دستگاه MIG نیاز دارد. همچنین می توان از دستگاه TIG سطح بالا نیز برای جوش آلومینیوم استفاده کرد. مهم است که قبل از انتخاب دستگاه جوش فلزی را که باید جوش دهید در نظر بگیرید.

 

محل جوشکاری مناسب را انتخاب کنید

محل جوش نیز به تصمیم گیری برای دستگاه جوش مناسب کمک می کند. در زمان جوشکاری در داخل خانه می توانید دستگاه خود را با دستگاه 115 ولت متناوب یا منبع AC 220-240 ولت کار کنید. منبع تغذیه 115 ولت منبع تغذیه معمولی است که هر مکان تجاری یا خانگی دریافت می کند و به طور کلی دستگاه های جوشکاری با این ولتاژ کار می کنند.

 

محدوده آمپر ایده آل را انتخاب کنید

قیمت اینورتر جوش رابطه مستقیمی با میزان آمپر خروجی آن دارد. فلزات ضخیم‌تر به جریان بیشتری نیاز دارند تا به درستی جوش داده شوند، بر خلاف فلزات نازک که به اینورترهایی نیاز دارند که گرمای مناسب را برای جوش فراهم کنند. مهم است که به ضخامت وسایل و فلزاتی که با آنها کار می کنید توجه کنید. برای این کار، جوشکاری آلومینیوم تقریباً مشابه جوشکاری یک فلز نسبتا نازکتر است.
-    اگر به دنبال خرید دستگاه جوش خانگی می گردید می توانید دستگاه جوش تفنگی دیوالت مدل ARC _120 را از سایت بانه ناب خریداری کنید.

 

نیازهای گاز فشرده را برآورده کنید

در فرآیندهای جوشکاری مختلف از گازهای فشرده متفاوت استفاده می شود. اکسیژن، آرگون و دی اکسید کربن از محبوب ترین گازهای فشرده هستند که در چندین روش جوشکاری استفاده می شوند. مهم است که توجه داشته باشید که آیا دستگاه جوش شما به منبع گاز فشرده نیاز دارد یا خیر.

اگر به دنبال خرید دستگاه جوش هستید و قیمت دستگاه جوش برایتان مهم است می توانید در لیست بهترین دستگاه های جوش موجود در بازار را مشاهده کنید. شما می توانید با کلیک بر روی لینک هر کدام وارد صفحه محصول شده و آن را بصورت مستقیم خریداری کنید. اگر تمایلی به خرید اینترنتی ندارید می توانید به شماره واتساپ ما پیاد بدهید تا شماره کارت جهت فرآیند کارت به کارت برایتان ارسال شود.

 

- دستگاه جوش تفنگی ایکس کورت 120 آمپر مدل Arc-120Home

 

- دستگاه جوش تفنگی دیوالت مدل ARC _120

 

- موتور جوش ماکیتا مدل ARC_950

 

- دستگاه جوش 300 آمپر زوبر مدل mma300

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha