پشتیبانی: 09182096785
راهنمای خرید موتور جوش یا اینورتر جوشکاری

راهنمای خرید موتور جوش یا اینورتر جوشکاری

  • 5 اردیبهشت 1401
  • سامان موسوی

ممکن است که در کوچه خیابان ها دستگاه های جوش دیده باشید که اندازه بزرگی داشته و سر و صدای زیادی ایجاد می کنند. این موتور جوش ها هم مصرف برق زیادی دارند و هم جابجایی آنها دشوار است. اما تکنولوژی در این زمینه نیز به کمک ما آمده است. اینورتر جوش جایگزین بسیار خوبی برای موتور جوش های قدیمی است. در ادامه این مقاله قصد داریم به شما برای خرید بهترین اینورتر جوشکاری کمک کنیم و در نهایت بهترین دستگاه جوش را به شما معرفی کنیم تا بتوانید از آن برای کارهای خانگی و صنعتی استفاده کنید.


نحوه کار اینورتر جوشکاری یا همان موتور جوش به این صورت است که انرژی الکتریکی را به انرژی گرمایی تبدیل می کند، این گرما باعث ذوب شدن قطعه ای به نام الکترود شده و ماده ذوب شده در داخل حفره ها قرار گرفته و بعد از سرد شدن منجر به متصل شدن دو قطعه آهنی می شود. ورودی اینورتر جوش برق شهری بوده و دامنه ولتاژ ورودی آن 220 تا 240 وات است.
تکنولوژی ساخت اینورترهای جوش سیستم IGBT است. این تکنولوژی کمک میکند که فرکانس تا 10 کیلو هرتز افزایش پیدا کند. افزایش فرکانس باعث صرفه جویی در مصرف برق می شود، بطوریکه حدود 25 درصد نسبت به سیستم های قدیمی مصرف برق کمتری دارد. یکی دیگر از ویژگی های تکنولوژی IGBT کاهش اندازه ترانسفورماتورها است، این کاهش اندازه در نهایت منجر به کوچک تر شدن دستگاه جوش می شود.


ازجمله مزایای اینورتر جوش می توان به موارد زیر اشاره کرد:


-    اندازه و وزن دستگاه کمتر شده است: همانطور که در بالا اشاره کردیم تکنولوژی IGBT  باعث شده که اندازه اینورتر به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا کند.
-    افزایش راندمان: دستگاه های جوش قدیمی اتلاف انرژی بسیار زیادی داشته و راندمان آنها حدود 50 درصد است. اما اینورتورهای جوش کنونی دارای راندمانی حدود 80 تا 90 درصد هستند که نسبت به مدل های قدیمی بسیار عالی هستند.
-    داشتن کنترل روی دستگاه: دستگاه های جوش جدید دارای ولووم می باشند که به کمک آن می توانید میزان آمپر خروجی دستگاه را کنترل کنید.
-    کار با سرعت بیشتری انجام می شود: تکنولوژی ساخت اینورترهای جوش به شما کمک می کند که کارتان را با سرعت بیشتری انجام دهید. فقط با زدن یک کلید دستگاه آماده کار می شود. همچنین سرعت تبدیل انرژی الکتریکی به گرمایی برای ذوب الکترود بسیار بیشتر است که در نهایت آن هم منجر به افزایش سرعت کارتان می شود.
-    قطعی حداقلی در هنگام کار: دستگاه های جوش قدیمی نوسانات بسیاری داشتند، این نوسانات باعث می شد که دستگاه از کار بایستد. اما تکنولوژی اینورترهای جدید این نوسانات را به حداقل رسانده و باعث می شود که قطعی هنگام کار پیش نیاید. همچنین سیستم خنک کننده دستگاه های جوش کمک می کند تا دستگاه گرم نشود. درنتیجه می توان مدت زمان بیشتری با آن کار کرد.

دستگاه های جوش کاربرد زیادی در صنایع و حتی کارهای خانگی دارند. حال که با مزیت های اینورترهای جوش آشنا شدید سعی می کنیم به شما بهترین دستگاه جوش موجود در بازار را بسته به آمپر خروجی انتخاب کنید.

 

دستگاه جوش تفنگی دیوالت مدل ARC _120

قیمت و خرید اینورتر جوش تفنگی دیوالت

دستگاه جوش تفنگی حتی از اینورترهای جدید هم کوچک تر هستند. این مزیت باعث می شود که بتوانید به راحتی آن را به جاهای مختلف حمل کنید. این اینورتر تفنگی که به سفارش روسیه و توسط چین ساخته شده دارای آمپر خروجی به میزان 120 آمپر می باشد. این مقدار آمپر برای انجام کارهای خانگی و سبک مناسب است. با خرید اینورتر تفنگی دیوالت می توانید وسایلی مانند کابل اتصال، انبر اتصال، فرچه سیمی و عینک مخصوص جوشکاری را داشته باشید. همه این وسایل به همراه دستگاه جوش تفنگی در داخل یک کیف برزنتی قرار می گیرند.


-    البته جدیدا اینورتر تفنگی ایکس کورت نیز وارد بازار شده که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. این دستگاه جوش تفنگی تمام خصوصیات مدل دیوالت را دارد.

 

دستگاه جوش زوبر 250 آمپر مدل MMA-250

قیمت دستگاه جوش تفنگی

این اینورتر جوش بسیار حرفه ای بوده و برای کارهای نیمه صنعتی و خانگی بسیار ایده آل است. این دستگاه جوش 6 خازنه بوده و به کمک ولوومی که بر روی آن قرار دارد می توانید شدت جریان آمپر خروجی را تنظیم کنید. همچنین میزان آمپر خروجی بر روی نمایشگری که در جلو آن قرار دارد نشان داده می شود.

 

دستگاه جوش 350 آمپر زوبر مدل MMA-350N Kzubr

دستگاه جوش زوبر 350 آمپر

اینورتر جوشکاری 350 آمپر زوبر را می توان برای کارهای تمام صنعتی و خانگی استفاده کنید. این دستگاه نیز 6 خازنه بوده و همراه آن وسایلی شامل ماسک جوشکاری، انبر اتصال، انبر جوش، دفترچه راهنما و چکش جوش می باشد. اندازه و وزن این دستگاه نسبت به نمونه 250 و 300 آمپری بیشتر است. با استفاده از دسته ای که بر روی آن قرار دارد می توانید به راحتی آن را بلند کرده و جابجا کنید.

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha