پشتیبانی: 09182096785
10 راه برای ماندگاری بیشتر ابزار آلات

10 راه برای ماندگاری بیشتر ابزار آلات

  • 21 بهمن 1402
  • زمانه جوانمردی

نگهداری از ابزارها مطابق با استانداردها هر چند می تواند وقت گیر و حوصله سر بر باشد اما برای دستیابی به پتانسیل کامل عمر آن و همچنین صرفه جویی در وقت و هزینه شما و کمک به حفظ ایمنی اپراتورها ضروری است. البته افرادی هستند که به این موارد توجه نمی کنند و ابزارهایشان پس از مدت کمی فرسوده شده و مجبور به دور انداختن آن می شوند. با این حال، تعمیر و نگهداری منظم و صرف زمان بر روی تجهیزات از بسیاری جهات برای شما مفید خواهد بود و اپراتورها دوست ندارند از تجهیزات خسته‌ای استفاده کنند که هیچ‌کس برای نگهداری آن زحمتی را به خود نمی‌دهد.


در ادامه به برسی نکاتی خواهیم پرداخت که به شما کمک خواهند کرد تا از ابزارهایتان بیشتر استفاده کرده و ماندگاری بیشتری داشته باشند. فرقی نمی کند ابزارتان دریل شارژی، دریل برقی و حتی تراز لیزری باشد، این نکات کلی بوده و می توانید برای انواع ابزار آلات صنعتی از آن استفاده کنید.

 

1-  دفترچه راهنما را بخوانید

تمامی ابزارها همراهشان یک دفترچه راهنما است که اکثر افراد آن را نادیده گرفته و حتی نگاهی ساده به آن نمی اندازند. اما وقتی ابزاری جدیدی خرید کردید پیش پیشنهاد می کنیم که دفترچه راهنما را مطالعه کنید. زیرا ممکن است نکاتی مهم درباره نحوه کار و نگهداری آن در این دفترچه قید شده باشد که از آن اطلاع نداشته باشید.

 

2- از تجهیزات مناسب برای کار استفاده کنید

استفاده از تجهیزات مناسب برای انجام یک کار از فرسودگی غیرضروری ابزار جلوگیری می کند و همچنین به تکمیل کار به بهترین شکل ممکن کمک می کند. اکثرا وقتی مشتری برای خرید محصول تماس می گیرند اولین سوالی که می پرسیم این است که برای چه کاری می خواهید از آن استفاده کنید.


- برای مثال اگر ابزاری می خواید که از آن به عنوان پیچ گوشتی شارژی استفاده کنید می توانید خرید دریل شارژی 24 ولت ماکیتا براشلس را انجام دهید.

 

3- ابزار خود را بشناسید

قبل از استفاده از یک ابزار، مطمئن شوید که شما و سایر اپراتورها از نحوه عملکرد آن و کاربرد آن اطلاعات کسب کنید. همچنین باید از سن تجهیزات، طول عمر مورد انتظار، اطلاعات گارانتی و هرگونه مشکل و رفع مشکلات شناخته شده آگاه باشید. همچنین اطمینان حاصل کنید که از آن به روش صحیح استفاده کرده و نکات لازم برای جلوگیری از شکستن و ایمنی ابزار ا می دانید.

 

4- ابزار را بطور منظم بازرسی کنید

بازرسی‌های منظم روی تجهیزات می‌تواند ناهماهنگی‌ها و مسائلی را که ممکن است در استفاده روزمره مورد توجه قرار نگیرد  نشان دهد. قبل از اینکه مشکل بدتر شود و به تجهیزات آسیب برسانید یا نا امن شود، می توان تعمیر یا تعویض را در برنامه خود قرار داد. بسته به ماهیت تجهیزات، ممکن است اجباری باشد که به طور منظم توسط یک تکنسین واجد شرایط بررسی شود.

 

5- تعمیر و نگهداری را بصورت منظم انجام دهید

اگر مشکلی پیش آمد باید سریع آن را برطرف کنید. سرویس دهی منظم می تواند از هزینه های زیاد غیر ضروری جلوگیری کند. داشتن یک برنامه تعمیر و نگهداری ساده برای یادداشت مواردی که در زمان بعدی نگهداری شده است، یک کار واقعا مفید برای کمک در نگهداری است. همچنین این کار می تواند به کنترل بازرسی های منظم کمک کند.

 

6- در صورت نیاز قطعات را تعویض کنید

با تجهیزاتی که زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند، قطعات کوچک‌تر فرسوده می‌شوند و نیاز به تعویض دارند تا به بهترین شکل ممکن کار کنند. بهتر است به محض نیاز به تعویض آنها را عوض کنید، زیرا این کار اغلب از آسیب یا فرسودگی قطعات دیگر جلوگیری می کند. خوب است که مقدار کمی از قطعات محبوبی که از آنها استفاده می کنید نگهداری کنید، بنابراین برای جلوگیری از خراب شدن تجهیزات، آنها را در اختیار داشته باشید.

 

7- پس از استفاده ابزار را تمیز کنید

تمیز کردن تجهیزات پس از استفاده، به ویژه تجهیزاتی که برای بتن یا گل و ضایعات مورد استفاده قرار می گیرند از ایجاد بیش از حد در قطعات متحرک جلوگیری می کند که می تواند باعث شکستگی یا از بین رفتن حرکت شود. شستشوی سریع در پایان یک شیفت، در حالی که زباله ها به راحتی حذف می شوند، می تواند در زمان روز بعد بسیار صرفه جویی کند.

 

8- تعمیر و نوسازی، به جای تعویض

پس از مدتی ظاهر ابزارتان کهنه شده و به خوبی روزی که آن را خریده اید کار نمی کند. وسوسه انگیز است که ابزار جدید را جایگزین کنید. با این حال، برخی از تولید کنندگان ابزارهای جانبی تولید کرده اند تا در صورت نیاز آن ها را تعویض کنید. بسته به قطعه تجهیزات، این اغلب شامل تعمیر هر گونه شکستگی، تعویض قطعات قابل تعویض فرسوده، تمیز کردن و رنگ آمیزی کامل و در نهایت آزمایش برای اطمینان از ایمن بودن و سازگاری آن است. این باعث صرفه جویی در هزینه تجهیزاتی می شود که برای استفاده زیاد طراحی شده اند.

 

9- نگهداری درست

نگهداری در مورد مراقبت از تجهیزات مهم است، به خصوص قطعات کوچکتر تجهیزات که می توانند به راحتی در یک سایت ساخت و ساز شلوغ گم شوند یا آسیب ببینند. اکثر تجهیزات سخت مقاوم در برابر آب و هوا هستند و برای مقاومت در برابر شرایط سخت طراحی شده اند، با این حال، اگر نگهداری شوند و در موقعیت صحیح، ایمن و قابل مشاهده خود نگهداری شوند، معمولا عمر طولانی تری خواهند داشت. اگر ابزارتان شارژی است بهتر است باتری آن را در جای خشک و دور از نور خورشید نگهداری کنید.

 

10- از تجهیزات با کیفیت استفاده کنید

همانطور که وارن بافت نقل می کند، "قیمت چیزی است که شما می پردازید، ارزش، چیزی است که به دست می آورید."  مانند هر چیز دیگری در زندگی، آنچه را که برای آن پرداخت می کنید، دریافت می کنید. بهتر است کمی بیشتر هزینه کنید و ابزاری را خریداری کنید که کیفیت بالاتری داشته باشد. کیفیت نیز ایمنی است، بنابراین با استفاده از تجهیزات بهتر اپراتور کمتر در معرض خطر قرار می گیرد.

 

می توانید برای مشاهده قیمت دریل شارژی، قیمت دریل برقی و قیمت تراز لیزری به فروشگاه بانه ناب مراجعه کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha