پشتیبانی: 09182096785
7 راه برای کاهش مصرف انرژی

7 راه برای کاهش مصرف انرژی

  • 3 تیر 1401
  • سامان موسوی

با تغییر قیمت بنزین و انرژی به بالاترین سطح خود، منجر به افزایش هزینه های عملیاتی شده است. با خرج مقداری پول و خریدن وسایل و تجهیزات جدید و پیشرفته می توانید هزینه انرژی خود را در دراز مدت کاهش دهید. در زیر چند نکته برای صرفه جویی در مصرف انرژی وجود دارد که می تواند به کاهش هزینه های انرژی تاسیسات شما در طول سال کمک کند.

 

انجام ممیزی انرژی

اولین قدم این است که بدانید تاسیسات شما در کجا انرژی هدر می دهد. امروزه می‌توانید در سیستم‌های مدیریت شرکت انرژی برای نظارت بر بار الکتریکی تأسیسات خود سرمایه‌گذاری کنید. این نوع نرم افزار می تواند الگوهای مصرف انرژی شما را ردیابی کند. هنگامی که متوجه شدید که بیشترین مصرف انرژی تان در چه قسمتی است می توانید زمینه های بهبود را شناسایی کنید.

 

زمان‌بندی قطعی انرژی

برای روشن کردن بخش های بدون پرسنل تأسیسات خود و یا روشن کردن سیستم گرمایش یا تهویه مطبوع در هنگام خالی بودن تأسیسات در شب، هزینه نکنید. سرمایه‌گذاری روی ترموستات‌های هوشمند و چراغ‌های حسگر حرکتی می‌تواند صرفه‌جویی در مصرف انرژی را به صورت خودکار انجام دهد.

 

نورپردازی خود را ارتقا دهید

لامپ های ال ای دی 90 درصد کارایی بیشتری نسبت به لامپ های رشته ای دارند و برخلاف لامپ های فلورسنت فشرده، عملا گرمای هدر رفته تولید نمی کنند. وسایل روشنایی قوس فلزی HID نیز بسیار کارآمد هستند، اما زمان گرم شدن طولانی شان آنها را برای استفاده با سنسورهای حرکتی نامناسب می کند.

 

طبیعی باشید

از نور خورشید استفاده کنید. نورگیرها به نور طبیعی خورشید اجازه می دهند تا نورپردازی داخلی را تکمیل کند و همچنین نصب پنل های خورشیدی می تواند نور خورشید را مستقیماً به برق تبدیل کند. اگر نورگیرها و پنل های خورشیدی گزینه مناسبی نیستند، نصب مصالح سقفی خنک ممکن است راه حلی ایده آل باشد. سقف انعکاسی گرمای خورشید را منعکس می کند می تواند دمای سقف را تا 50 درجه در هنگام نور شدید خورشید کاهش دهد و هزینه های خنک کننده را کاهش دهد.

 

عایق کاری کنید

عایق فایبرگلاس روشی مطمئن برای کاهش هزینه های گرمایش و سرمایش است. پوشش دیوارها و سقف یک ساختمان فلزی با عایق فایبرگلاس هزینه های گرمایش و سرمایش را کاهش می دهد و همچنین می تواند از تراکم ناخواسته جلوگیری کند.

 

در استراتژی دمای خود تجدید نظر کنید

آیا به حفظ دمای ثابت در تمام قسمت های انبار نیاز دارید؟ احتمالا نه. با نصب بخاری های تابشی در مناطق پر کار مانند دفاتر و بارانداز، می توانید کارگران را به راحتی گرم نگه دارید بدون اینکه مناطق خالی مرکز توزیع را گرم کنید.

 

به محوطه سازی توجه کنید

با کاشت درختان سایه در اطراف تاسیسات خود، می توانید قرار گرفتن در معرض نور خورشید را کاهش دهید و در هزینه ها صرفه جویی کنید. استفاده از سنگ‌دانه‌های روسازی بازتابنده و درزگیرها می‌تواند اثر "گلخانه ای" را کاهش دهد و دمای هوای اطراف انبار شما را تا 0.9 درجه فارنهایت در تابستان کاهش دهد.

 

یکی دیگر از راه های کاهش مصرف انرژی استفاده از ابزار آلات با کیفیت است. خوشبخانه انواع ابزار آلات صنعتی موجود در سایت بانه ناب ازجمله دریل شارژی ، دریل برقی ، تراز لیزری و غیره مصرف انرژی بهینه ای دارند. جهت مشاهده قیمت ابزار آلات صنعتی در بانه ناب کلیک کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha