پشتیبانی: 09182096785
انواع تراز لیزری- کدامیک برای ما مناسب تر است؟ (بخش دوم)

انواع تراز لیزری- کدامیک برای ما مناسب تر است؟ (بخش دوم)

  • 17 بهمن 1402
  • سامان موسوی

در ادامه این مقاله به معرفی انواع ترازهای لیزری موجود در بازار خواهیم پرداخت. همچنین بهترین تراز لیزری در هر عنوان را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

 تراز لیزری نور قرمز

تراز لیزری نور قرمز یک انتخاب رایج برای انجام کارهای خانگی است. آنها پرتوهای قرمز تولید کرده و به اندازه ترازهای لیزر نور سبز دقیق هستند. با این حال، آنها گزینه ارزان تری هستند. به علاوه، سطوح لیزر قرمز نیاز به باتری کمتری دارند و با اکثر آشکارسازهای لیزری سازگار هستند. اما افراد بیشتری روی به ترازهای نور سبز می آورند. از آنجایی که رنگ سبز در چشم انسان روشن تر از قرمز به نظر می رسد،  لیزر سبز پرتوهایی را تولید می کنند که به مراتب بیشتر قابل مشاهده هستند. بعلاوه، آنها محدوده کاری طولانی تری نسبت به لیزرهای قرمز دارند.
بنابراین اگر تراز لیزری قرمز را انتخاب می‌کنید، به خاطر داشته باشید که برای استفاده در محیط داخلی بهتر است و زمانی که در خارج از منزل استفاده می‌شود، به یک آشکارساز لیزری سازگار برای افزایش دید و برد آنها نیاز دارد.

 

موارد استفاده از تراز لیزری نور قرمز

تراز لیزری قرمز می تواند به شما در انجام کارهای مختلف تسطیح در داخل خانه کمک کند، که برخی از آنها نصب سقف، قفسه بندی، نرده و نصب کابینت است. برای کارهای تسطیح در فضای باز پیشنهاد نمی شود اما می توانید از یک آشکار ساز لیزر قرمز برای مشاهده بهتر پرتوهای لیزر استفاده کنید.

 

مزایا:

- عمر باتری بیشتری نسبت به لیزر سبز دارد.
- جایگزین مقرون به صرفه تر برای لیزر سبز
- سازگار با اکثر انواع آشکارسازهای لیزری و گیرنده ها

 

معایب:

- دارای برد کاری کوتاهتر.
- نسبت به سطح لیزر سبز پرتوهای قابل مشاهده کمتری تولید می کند.
- در خارج از ساختمان در مقایسه با سطح لیزر سبز عملکرد ضعیفی دارد.

 

تراز لیزری نور سبز

همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم استفاده از تراز لیزری نور سبز نسبت به قرمز در فضای باز بهتر عمل می کند.  هنگام کار در داخل خانه، سطوح لیزر قرمز معمولاً محدوده کاری بین 20 تا 30 فوت دارند، در حالی که سطوح لیزر سبز می توانند در محدوده 50 تا 60 فوت کار کنند. اگر بودجه کافی دارید، تراز لیزر سبز واقعاً یک سرمایه گذاری عاقلانه است . اما به یاد داشته قیمت تراز لیزری نور سبز ارزان نیست.
از آنجایی که تراز لیزری سبز با قطعات گران قیمت مانند کریستال های لیزر و دیودهای خاص همراه است، معمولاً هزینه آن بیشتر از تراز لیزری قرمز است. این تراز، در حالی که انرژی باتری بیشتری نسبت به لیزر قرمز مصرف می‌کند، با پرتو روشن‌تر خود دید بهتری را ارائه می‌دهد و می‌توانید راحت‌تر خط مرجع را در فضای باز پیدا کنید.

 

موارد استفاده از تراز لیزری نور سبز

این ابزار هم در محیط داخل و هم خارج از ساختمان عملکرد خوبی دارد. برخی از کارهای خارج از منزل که می توانند با لیزر سبز بسیار کارآمدتر باشند عبارتند از تراز کردن سنگ تراشی، نصب حصار، زهکشی، درجه بندی و نقشه برداری اولیه.

 

مزایا:

- برد یا دامنه کاری آن بیشتر است.
- پرتوهای قابل مشاهده بیشتری نسبت به نور قرمز تولید می کند.
- عملکرد بهتری نسبت به لیزرهای قرمز در کاربردهای داخلی و خارجی دارد.

 

معایب:

- باتری ها را سریعتر از لیزر قرمز تخلیه می کند.
- قیمت تراز لیزری نور سبز نسبت به نور قرمز بیشتر است.
- سازگار با انواع کمتری از آشکارسازهای لیزری

 

- تراز لیزری میلواکی نور سبز و 360 درجه مدل M16x یکی از بهترین ترازهای نور سبز موجود در بازار است.

 

تراز لیزری نقطه زن

آیا نیاز به انتقال نقاط مرجع از یک سطح به سطح دیگر دارید؟ باید تراز لیزر نقطه ای را در دست داشته باشید. تراز نقطه ای که به عنوان تراز لیزری نقطه زن نیز شناخته می شود، ساده ترین نوع تراز لیزری است. دو تا پنج نقطه پرتو لیزر را در حالت های شاقول، تراز یا مربع ایجاد می کند. پرکاربردترین تراز لیزری نقطه ای، سطوح لیزری 3 و 5 نقطه ای هستند. ترازهای 3 نقطه ای برای چیدمان و ایجاد نقاط شاقول عالی هستند. ترازهای 5 نقطه ای می توانند همین کار را انجام دهند، با این تفاوت که آنها همچنین می توانند نقاط 90 درجه را برای تراز دقیق مربع ایجاد کنند. همچنین می توانید سطح تراز لیزری 3-4-5 نقطه ای را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد از سه تا پنج نقطه لیزر در یک زمان استفاده کنید.

 

کاربرد تراز لیزری نقطه ای

از آنجایی که سطوح لیزر نقطه‌ای به شما کمک می‌کنند نقاط بین دیوار، سقف و کف را انتقال دهید، برای نصب سیم‌کشی، تزئینات دیوار، لامپ‌ها و کلیدها و عرشه‌ها ایده‌آل هستند.

 

مزایا:

- پرتوهای تراز بسیار دقیقی ایجاد می کند.
- اندازه آن کوچکتر از سایر نوع های دیگر بوده و برای کارهای خانگی بسیار ناسب است.
- به شما امکان می دهد همزمان بیش از یک سطح را شاقول و تراز کنید.

 

معایب:

- دارای یک آونگ ظریف است که نیاز به نگهداری و جابجایی دقیق دارد
- فقط برای تعداد محدودی از وظایف تسطیح عالی است.
- نسبت به مدل های دیگر کاربرد کمتری دارد.

 

ازجمله ترازهای نقطه زن که قابلیت خطی نیز دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد:


- تراز لیزری دیوالت 360 درجه


- تراز لیزری اکس کورت 180 درجه


- تراز لیزری 360 درجه ماکوتا، نقطه زن، همراه سه پایه بلند مدل Makota-5line


اگر تصمیم به خرید تراز لیزری گرفتید مطمئن شوید که ترازی را انتخاب کنید که تمامی ابزارهای جانبی را را همراه خود داشته باشد تا بتوانید از نهایت امکانات و ویژگی های آن استفاده کنید. آشکارسازها یا گیرنده های لیزری می توانند محدوده کاری تراز لیزری را افزایش دهند و پرتوهای آنها را در فضای باز تشخیص دهند.

 

برای مشاهده لیست قیمت تراز لیزری های بانه ناب اینجا کلیک کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha