پشتیبانی: 09182096785
10 ضرر اصلی تاتوی دائمی

10 ضرر اصلی تاتوی دائمی

  • 13 شهریور 1400
  • زمانه جوانمردی

بسیاری از ما دوست داریم چیزهایی را در بدن خود به صورت دائمی قرار دهیم. شاید شما هم دیده باشید که خواننده، بازیگر یا فرد مشهور مورد علاقه تان نیز چند طرح تاتو روی بدن خود داشته باشد و این به شما انگیزه می دهد که شما نیز این کار را انجام دهید.با این حال قبل از انجام این کار ورفتن پیش یه تاتو کار بهتر از معایب ان با خبر شوید.در این مقاله از سایت بانه ناب به معرفی مضرات تاتو خواهیم پرداخت. همچنین می توانید انواع لوازم آرایشی رادر این سایت خریداری کنید.

 

1- آلرژی

اولین نقطه ضعفی که ما در مورد آن صحبت می کنیم تأثیر آن بر پوست حساس است. اگر پوست حساسی دارید ، پس از انجام یک خالکوبی دائمی روی بدن خود ، مستعد اثرات پوستی هستید. و اگر پوست حساسی دارید ، مطمئن شوید که حتی به انجام یک خالکوبی دائمی روی بدن خود فکر نمی کنید.
ممکن است مجبور شوید برای از بین بردن آلرژی ، تاتو دائمی بدن خود را بردارید. برای این کار، حذف کرم تاتو برای شما ضروری است. اما تصور نکنید که به محض استفاده از کرم، از شر آلرژی خلاص خواهید شد این یک فرآیند زمان بر است. آلرژی اغلب برای بسیاری از افراد مشکل ساز است ، حتی اگر پوست حساسی نداشته باشند.

بهترین راه مقابله با این مشکل اجتناب از موقعیتی است که شما را مستعد ابتلا به آلرژی می کند. با این وجود ، همیشه باید توجه داشته باشید که باید از خالکوبی ناخواسته روی بدن خود اجتناب کنید.
چه بدن شما خالکوبی داشته باشد چه نداشته باشد نمی توانید مطمئن باشید که خالکوبی بعدی که برنامه ریزی می کنید بی خطر است. بهترین راه برای جلوگیری از این امر ، دوری از خالکوبی دائمی است. اگر بعد از خالکوبی علایم الرژی را مشاهده کردید، باید علامت را از پوست خود حذف کنید تا از واکنش های اضافی جلوگیری کنید.
یکی از راه های حذف تاتوروی پوست استفاده از کرم های پاک کننده تاتو است. ولی ممکن است به محض استفاده ازکرم تاتو پاک نشود و اثرات ان یکم زمانبر باشد وشما باید صبور باشید.


علائم رایج واکنش های آلرژیک در بین خالکوبی ها:


1.قرمزی پوست
2.التهاب
3.برجستگی در پوست
4.پوست شما پوسته پوسته میشود
5.گره های قرمز یا بنفش در اطراف خالکوبی

آلرژی همچنان برای افراد بدون مقاومت ادامه دارد در نتیجه ، بهترین راه برای جلوگیری از آلرژی ، اجتناب از انجام کارهایی است که آسیب پذیری شما را در برابر واکنش های آلرژی افزایش می دهد.

 

2- شما قادر به اهدای خون نخواهید بود

اهدای خون فقط یک امر رسمی نیست ، وظیفه هر فردی است. با این حال ، هنگامی که بدن شما به طور دائم جوهر می گیرد ، شما نمی توانید خون اهدا کنید. پس اگرشما خالکوبی کردید تا یک سال نمیتوانید خون اهدا کنید.

 

3- عفونتها

یکی از مزاحم ترین معایب خالکوبی دائمی بیماری است. این ممکن است برای هر فردی اتفاق نیفتد ، اما اگر به مکان  خال کوبی توجه نکنید، ممکن است برخی عفونت ها توسط سوزن های استفاده شده و آلوده ایجاد شوند. هپاتیت یکی از عفونت هایی است که می تواند زندگی شما را به خطربیندازد.
عفونت های مربوط به استفاده از سوزن می تواند باعث نگرانی شما شود ، حتی اگر از بهترین خالکوبی جهان خالکوبی می کنید. هیچ تضمینی وجود ندارد و باید بدانید که درصدی از عفونت ها همیشه وجود خواهد داشت.
پس پیشنهاد می کنیم بیماری هایی را که افراد پس از انتخاب یک خال کوبی دائمی با آن روبرو می شوند ، رابدانید تا در دام یک خال کوبی کامل و ماندگار قرار نگیرید.

شاید این خسته کننده ترین نقطه ضعف خالکوبی دائمی باشد. توجه داشته باشید ، چاپ خالکوبی نیاز به تزریق رنگدانه ها به پوست شما از طریق جوش دارد. چنین نیش هایی با استفاده از سوزن هایی ساخته می شوند که برای تزریق رنگدانه ها به پوست نفوذ می کنند. اگر سوزن ها آلوده باشند ، می توانند عفونت را به بدن شما منتقل کنند.
هپاتیت نمونه ای از عفونت های احتمالی مرتبط با خالکوبی است. تجهیزات آلوده خالکوبی همچنین ممکن است باعث بیماریهای منتقله از طریق خون از جمله کزاز شود.
شما باید به مکانی که در ان خالکوبی را انجام میدهید توجه کنید. برای اطمینان از اینکه دستگاه های مورد استفاده به طور مناسب استریل شده اند و عاری از هرگونه آلودگی هستند.
اطمینان حاصل کنید که هنرمند خالکوبی شما در طول این فرآیند به ایمنی دست شما احترام می گذارد. هنرمند در تمام طول کار بایداز دستکش محافظ استفاده کند.

 

4- مراقبتهای بعد از خالکوبی

این یکی از رایج ترین معایب داشتن خالکوبی دائمی است. هنگامی که یک خالکوبی دائمی روی پوست خود انجام می دهید ، مراقبت از تاتو و همچنین بدن شما بسیار مهم است. قوانین خاصی در مورد هنرمند خالکوبی اعمال می شود ، و شما باید رعایت هر یک از آنها را مطابق پیشنهاد هنرمند تاتو انجام دهید. اگر این کار را نکنید ، با مشکلات مربوط به خالکوبی روبرو خواهید شد و خلاص شدن از شر همین امر آسان نخواهد بود.


درمان خوب خالکوبی می تواند شامل موارد زیر باشد:


1.    هر بار پیشرفت خالکوبی خود را زیر نظر داشته باشید تا مطمئن شوید عوارض جانبی ایجاد نمی کند

2.    بیشتر وقت خود را صرف جستجوی محصولات مناسب برای مراقبت از تاتو کنید

3.    خالکوبی را تا چند هفته پس از عمل از تابش آفتاب دور نگه دارید.

4.    بعد از خالکوبی لباس های گشاد بپوشید تا از چسبیدن جلوگیری شود

5. قبل از بهبود کامل خالکوبی خود از شنا خودداری کنید

6. با تمیز کردن آن با آب و صابون شفاف ، محل تاتو را تمیز نگه دارید.

7. تا زمانی که خالکوبی شما به طور کامل بهبود نیافته ، از فعالیت های سنگین مانند وزنه برداری خودداری کنید

ممکن است مراقبت از خالکوبی شما طبق دستور هنرمند دشوار باشد. به عنوان یک انسان ، شما به احتمال زیاد از برخی قوانین ساده غافل می شوید یا حتی آنها را نادیده می گیرید.
این اشتباه همیشه در سنین پایین به سراغ شما می آید. وقتی علائم عفونت خالکوبی را پیدا کردید ، بلافاصله به دنبال مراقبت های پزشکی باشید تا از آسیب احتمالی به سلامتی خود جلوگیری کنید.

 

5. خالکوبی مانع کار شما می شود

این نیز یکی از معایب داشتن خالکوبی دائمی است. در حالی که جامعه هر بار به طور فزاینده ای برای خالکوبی باز است ، هنوز یک تابو هنر بدن وجود دارد که ممکن است بر نوع آثار هنری شما در زندگی شما تأثیر بگذارد. متأسفانه ، به احتمال زیاد ، مشاغل اداری یقه سفید فردی را با خالکوبی قابل مشاهده روی دست و صورت استخدام نمی کند ، حتی اگر شخص واجد شرایط باشد.
برای مشاغلی که ظاهر ظاهری افراد بسیار قابل توجه است ، خالکوبی سالم تلقی نمی شود. نامزدهای ایده آل در زمینه مهمان نوازی ، تبلیغات ، بانکداری ، اخبار و غیره کسانی هستند که ظاهر پذیر ، خوش قیافه و بدون خالکوبی روی بدن خود هستند. انجام خالکوبی شغل شما را در آن صنایع از بین می برد.

 

6- خالکوبی بدن شما را به بقیه جهان نشان می دهد

هیچ چیز آزاردهنده تر از این نیست که از تک تک خالکوبی های خود برداشته شوید. اگر شروع به خالکوبی می کنید ، آماده بمباران بی امان افرادی باشید که از شما درباره آنها می پرسند.

 

7- خالکوبیتان دایمی است

آیا مطمئن هستید که ده سال بعد ، واقعاً آنچه را که در حال حاضر روی بدن خود آغشته می کنید دوست خواهید داشت؟ این خطر وجود دارد که بتوانید از مدل پیشی بگیرید. اگر نام دوست پسر یا دوست دختر خود را روی بدن خود بنویسید ، آیا مطمئن هستید که این شخص سالها پیش در زندگی شما می ماند ، بدون اینکه از تصمیم شما پشیمان باشد؟ خالکوبی به طور دائم به بدن شما می چسبد و این طبیعی است.

 

8- به شما این احساس را می دهد که می خواهید باشید

این جامعه همچنین معتقد است که اکثر افرادی که خالکوبی می کنند یا غیرقانونی هستند یا طبق تعریف سرکش هستند. کسانی که به سنت ، فرهنگ و ارزش ها پایبند هستند ، دوست ندارند اگر فرزندانشان خالکوبی کنند. برخی هنوز آن را "مقدس" نمی دانند ، در حالی که دیگران آن را نمادی از رفتار شما مانند "می خواهند" می دانند. به نظر می رسد برای جلب توجه مردم به یک مهر خارجی در بدن خود نیاز دارید.

 

9- ریسک پذیر است

مگر اینکه این کار را توسط یک فرد ماهر ، در یک سالن معروف انجام دهید ، خالکوبی خطرناک است. به همین دلیل یکی از معایب آن است. بسیاری از مردم به جوهر حساسیت دارند ، در حالی که دیگران ممکن است به دلیل سوزن های آلوده یا وسایلی که در سالن های ارزان قیمت استفاده می شود دچار بیماری هایی مانند هپاتیت شوند. مردم در این زمینه بینایی خود را از دست داده اند در حالی که سعی می کردند خالکوبی های بسیار نزدیک به چشم خود انجام دهند.

 

10- بحث برانگیز است

برخی از فرقه ها از ایده خالکوبی روی پوست خود حمایت نمی کنند. بنابراین ، بسته به نوع پروژه ای که ایجاد می کنید ، ممکن است اطرافیان شما آزرده خاطر شوند. ممکن است ورود شما به اماکن عبادی ممنوع باشد و هر چیزی آشکار می تواند چهره شخصی و عمومی شما را از بین ببرد.

اگر واقعا به تاتو علاقه دارید و عوارض و مضرات تاتوی دایم شما را از این کار باز می دارد پیشنهاد می کنیم تاتوی موقت را امتحان کنید. با خرید تاتوی موقت از سایت بانه ناب یک پک شامل یک اسپری تاتو و 4 برگ A4 می باشد.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha