پشتیبانی: 09182096785
نکاتی برای پیشگیری از آسیب های محل کار

نکاتی برای پیشگیری از آسیب های محل کار

  • 24 خرداد 1401
  • سامان موسوی

حادثه در محل کار می تواند تاثیر زیادی بر کسب و کار شما داشته باشد. این اتفاق می تواند به دلیل بالا بودن هزینه های پزشکی، کاهش بهره وری و روحیه پایین کارکنان می تواند تأثیر مالی داشته باشد. بهترین راه برای جلوگیری از این هزینه ها، جلوگیری از صدمات است. این نکات ساده را برای جلوگیری از صدمات و محافظت از خود در محل کارتان دنبال کنید.
همچنین اگر قصد خرید ابزار آلات صنعتی را دارید و می خواهید قیمت ابزار آلات صنعتی را بدانید می توانید آن را در بانه ناب بیابید.

 

یک برنامه ایمنی و تندرستی داشته باشید

داشتن برنامه پیشگیری و سلامتی مؤثر از حوادث، پایه و اساس یک محیط کار ایمن است. برنامه یا طرح ایمنی باید همه کارکنان را تحت پوشش قرار دهد و آنها را تشویق کند تا هر گونه اقدامات یا رفتار خطرناک در محل کار را گزارش کنند.

 

انجام تمرینات فیزیکی قبل از قرارگیری

تست فیزیکی قبل از استخدام برای دانستن اینکه آیا یک کارمند برای انجام درست کار مناسب است یا خیر، مهم است. این امر بسیار مهم است زیرا برخی از حوادث به دلیل بی تجربگی و ناتوانی در انجام فیزیکی کار ایجاد می شوند. از این رو، غربالگری متقاضیان برای قرار دادن موقعیت های مناسب منطبق با توانایی های فیزیکی آنها الزامی است.

 

آموزش کارکنان

ایجاد استاندارد ایمنی در بین کارکنان و کادر مدیریتی ضروری است. کارکنان باید به طور منظم در مورد اهمیت رعایت اقدامات ایمنی آموزش ببینند. همچنین می‌توانید آموزش‌های تکمیلی انجام دهید زیرا می‌تواند آسیب‌های ناشی از فشار را کاهش دهد و کارکنان را در طول کارشان ایمن نگه دارد.

 

پژوهش و تحقیق

صنایع و مشاغل مختلف نگرانی های ایمنی متفاوتی دارند. از این رو، توجه بیشتر به حوادث رایج و توسعه استراتژی هایی برای جلوگیری از هر گونه اتفاق ناگوار مهم است.

 

تجهیزات حفاظتی تهیه کنید

تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) برای ایمنی کامل در محل کار ضروری است. هر کارمند باید در مورد نحوه استفاده صحیح از تجهیزات ایمنی مانند عینک ایمنی، کفش ایمنی، محافظ شنوایی و غیره آموزش ببیند.

 

از کارکنان کافی برخوردار باشید

بیشتر اوقات، ساعات اضافه کاری به دلیل سطح پایین کارکنان اجرا می شود. به دلیل کار بیش از حد، ممکن است یک کارمند دچار خستگی شده و منجر به حوادث ناخوشایند شود. از این رو، استخدام نیروی نیمه وقت یا فصلی می تواند از حوادث ناشی از خستگی جلوگیری کند.

 

از میانبر استفاده نکنید

بیشتر حوادث زمانی اتفاق می‌افتد که کارمندان می خواهند مراحل انجام کار را زودتر انجام دهند. اطمینان حاصل کنید که تمام دستورالعمل ها واضح و سازماندهی شده است تا از اتفاقات نابه جا در محل کار جلوگیری شود.

 

تمام وسایل نقلیه شرکت را بازرسی و تعمیر کنید

حوادث رانندگی در محل کار نیز رایج است. برای جلوگیری از این امر، تمام وسایل نقلیه مانند لیفتراک، جرثقیل و غیره باید به درستی نگهداری شوند. بازرسی ماهیانه و تعمیر خودروها باید در فواصل منظم انجام شود.

 

نظارت بر اقدامات ایمنی

پس از تکمیل آموزش اولیه، اقدامات ایمنی را بیشتر تقویت کنید - جلسات کارکنان، نظارت و آموزش. همچنین می‌توانید به کارمندانی که از استانداردها پیروی می‌کنند یا بدون آسیب می‌مانند پاداش دهید تا علاقه سایر کارمندان را افزایش دهید.

 

محل کار را مرتب نگه دارید

نگهداری ضعیف می تواند خطرات جدی سلامتی و ایمنی ایجاد کند. محل کار باید دارای خط‌کشی مناسب مسیر پیاده‌روی، عاری از زباله و ایستگاه‌هایی برای تمیز کردن نشت‌ها باشد.

 

اگر این نکات ایمنی ساده را رعایت کنید و یک برنامه مناسب مراقبت از آسیب را تهیه کنید، می توانید از حوادث ناگوار و صدمات پیش بینی نشده در محل کار جلوگیری کنید. همچنین شما می توانید انواع دریل شارژی ، دریل برقی ، تراز لیزری ، متر لیزری و سایر ابزار آلات صنعتی را در بانه ناب خریداری کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha