پشتیبانی: 09182096785
نکاتی در مورد دریل تخریب

نکاتی در مورد دریل تخریب

  • 16 تیر 1400
  • سامان موسوی

دریل تخریب که به آن چکش تخریب نیز می گویند یکی از قدرتمند و برزگترین ابزار آلات می باشد که همانگونه که از اسمش پیداست برای تخریب بکار می رود. معمولا معماران و افرادی که کار ساخت و ساز را انجام می دهند یک یا چند دریل تخریب در انبار خود دارند. چکش تخریب در اندازه، وزن و قدرت های متفاوتی در بازار وجود دارد که بسته به داشتن هر کدام از ویژگی ها قیمت متفاوتی دارد.
دریل یا چکش تخریب یک ابزار عالی برای تخریب دیوارهای بتنی و مستحکم است. با استفاده از این دستگاه می توانید سطوحی مانند بتن، آجر، بلوک، سرامیک، کاشی، سیمان و غیره را به راحتی تخریب کنید. عملکرد دریل تخریب فقط به تخریب دیوار خلاصه نمی شود، بلکه می توان از آن برای تخریب سطوح دیگر نیز استفاده کرد. کار با چکش تخریب چندان سخت نیست، اما چون وزن و اندازه نسبتا بزرگی دارد بهتر است که اپراتور آن از قدرت بدنی کافی برخوردار باشد. همچنین استفاده و طرز گرفتن نادرست این دستگاه ممکن است صدماتی به اپراتور وارد کند. به همین جهت بهتر است قبل از هر چیزی موارد ایمنی برای کار با این دستگاه را یاد گرفته و رعایت کنید.
موارد ایمنی کار با چکش تخریب در سه مرحله زیر دسته بندی می شوند:

 

ایمنی

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم کار با چکش تخریب خطرناک بوده و استفاده نادرست آن باعث ایجاد آسیب های سنگین در افراد می شود. چون این دستگاه به نسبت بزرگ و سنگین است کنترل آن نیز کمی دشوار است. به همین جهت قبل از شروع کار مطمن شوید که کسی در اطراف شما نیست. همچنین اپراتوری که با دریل تخریب کار می کند باید وسایل ایمنی مانند کلاه مستحکم، عینگ محافظ ضد گرد و غبار، چکه های مخصوص، دستکش و ماسک را به همراه داشته باشد. چکمه های مخصوص باید ضد ضربه باشند تا اگر کنترل دستگاه از دست تان در رفت و بر روی پایتان افتاد آسیب جدی به شما وارد نکند.

 

وارد کردن فشار محکم و پایدار

اولین موردی که هر اپراتوری باید هنگام کار با چکش تخریب رعایت کند وارد کردن فشار محکم و پایدار است. در صورتیکه فشار محکم و پایداری در هنگام کار با دریل تخریب ایجاد کنید کار به خوبی انجام شده و نتیجه خوبی از آن خواهید گرفت. ولی اگه فشاری که وارد می کنید محکم نبوده و پایدار نباشد احتمالا لغزش سر چکش وجود داشته و ممکن است باعث ایجاد آسیب در شما شود.

 

نحوه قرار گرفتن اپراتور هنگام کار با چکش تخریب

کسی که کار تخریب را انجام می دهد نباید مستقیم در کنار آن قرار گیرد. منظور از این سخن این است که نقطه ای که می خواهید تخریب کنید کمی نسبت به آن زاویه داشته باشد. همچنین باید مراقب باشید که هنگام تخریب دیوار آوار بر روی سر یا پایتان نریزد. همانطور که گفتیم بهترین کار این است که کمی فاصله گرفته و نسبت به نقطه ای که می خواهید کار کنید کمی زاویه داشته باشید.

چکش های تخریب در اندازه و قیمت های مختلفی در بازار وجود دارند. اگر قصد خرید دریل تخریب را دارید می توانید بهترین چکش تخریب را از لیست کالاهای موجود در بانه ناب پیدا کرده و سفارش دهید. برای دیدن لیست بهترین چکش های تخریب موجود در سایت بانه ناب اینجا کلیک کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha