پشتیبانی: 09182096785
9 نکته طلایی برای افزایش طول عمر ابزار آلات صنعتی

9 نکته طلایی برای افزایش طول عمر ابزار آلات صنعتی

  • 4 بهمن 1402
  • زمانه جوانمردی

با توجه به هزینه خرید ابزار آلات صنعتی، برخی از اساسی‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها برای پیمانکاران و شرکت‌های ساختمانی، و تداوم کسب‌وکار آنها اغلب به استفاده از چنین ابزارهایی وابسته است، منطقی است که آنها بخواهند اقداماتی را برای محافظت از آنها و افزایش طول عمرشان انجام دهند. امکان آسیب رساندن پیش از موعد به چنین دارایی های ارزشمند و ضروری از نظر اقتصادی اصلا به صرفه نیست. در اینجا 9 نکته وجود دارد که می توانید از آنها برای افزایش طول عمر ابزار و تجهیزات خود استفاده کنید:


همچنین در بین مطالب به معرفی بهترین ابزار آلات صنعتی خواهیم پرداخت که می توانید آنها را در سایت بانه ناب خریداری کنید.

 

1- از جمع شدن گرد و غبار بر روی ابزار جلوگیری کنید

تمیز نگه داشتن محیط کاری یکی از اولین اقداماتی است که می توانید برای اطمینان از آسیب نرسیدن یا گرفتگی فیلترها، فن ها و موتورهای فعال در داخل تجهیزات خود بردارید. یکی از بهترین راه‌ها برای حذف موثر گرد و غبار از یک اتاق، استفاده از جاروبرقی بدون گرد و غبار است که اجازه نمی‌دهد ذرات کوچک به هوا برگردند. اگر به جاروبرقی نیاز دارید که برای تمیز کردن خاکستر سرد و گرم بدون آلودگی هوا طراحی شده باشد.

 

- دریل شارژی 88 ولت میلواکی مدل M88

 

2- مطمئن شوید که همه اپراتورها به خوبی آموزش دیده اند

اپراتورهایی که آموزش ندیده اند یکی از علل اصلی آسیب قابل اجتناب به تجهیزات و ابزارها هستند. علاوه بر این، آنها احتمال بیشتری برای ایجاد موقعیت خطرناک برای خود یا همکارانشان دارند که در صورت عدم اتخاذ اقدامات مناسب برای اطمینان از اینکه همه کارکنان در محل به اندازه کافی در مورد نحوه استفاده از ابزارها صحیح آموزش دیده اند، می تواند منجر به آسیب به خود و وسایل شوند.

 

3- اطمینان حاصل کنید که تمام قطعات روغن کاری شده اند

تجهیزاتی که روغن کاری ضعیفی دارند همیشه سایش و پارگی سریع و کاهش راندمان عملیاتی را تجربه خواهند کرد. از طرف دیگر، ماشین آلات با روغن کاری خوب به دلیل کاهش اصطکاک و گرما، قادر به کارکرد موثر هستند. بنابراین، حفظ روغن کاری بهینه یکی از مهم ترین جنبه هایی است که باید هنگام جستجوی راه هایی برای افزایش طول عمر ابزار و تجهیزات ساختمانی خود به آن توجه کنید.

 

- دریل شارژی ماکیتا 24 ولت براشلس مدل Makita.Brushless-24V

 

4- تست عملکرد تجهیزات بصورت منظم

زمانی که یک شرکت ساخت و ساز حرفه ای را اداره می کنید، منتظر ماندن تا زمانی که چیزی برای تعمیر آن خراب شود، لزوما بهترین روش نیست. اگر می خواهید تجهیزات شما برای مدت طولانی دوام بیاورند، باید به محض شروع مشکلات از آن آگاه باشید. ممکن است عاقلانه باشد که با یک تعمیرکار ابزار آلات همکاری کنید تا تمام ماشین آلات سنگین خود را برای مشکلات احتمالی به صورت سه ماهه آزمایش کنید.

 

5- انجام بازرسی های بصری

همانطور که یک تحلیل مکانیکی عمیق می تواند به کشف مشکلات در مراحل اولیه کمک کند، یک بازرسی ساده بصری نیز می تواند کمک کند. چک لیست هایی برای انجام بازرسی های سطحی ایجاد کنید تا کارمندان و اپراتورهای شما بتوانند هنگام انجام بازرسی های خود در ابتدا و انتهای هر شیفت کاری به عنوان مرجع استفاده کنند. اگر مطمئن نیستید که در حین بازرسی به دنبال چه چیزی باشید، می توانید به دنبال چک لیست بازرسی در بخش تعمیر و نگهداری دفترچه راهنمای تجهیزات بگردید.

 

- دریل تخریب 3 کاره ایکس کورت 4 شیار مدل Xcort-XZC05-26 (اصلی)

 

6-  به تمیز کردن و نگهداری مکرر نیاز دارید

تمیز کردن و نگهداری مکرر ابزار و تجهیزات می تواند به شما کمک کند تا از بیشتر موارد آسیب فاجعه بار جلوگیری کنید. تبدیل این موضوع به عنوان بخشی ذاتی از شرح وظایف اپراتور تجهیزات، این اطمینان را ایجاد می کند که شما مجبور نخواهید بود که کارکنان اضافی را فقط برای این منظور استخدام کنید. بعلاوه، همان شخصی که تجهیزات را اداره می کند باید در مورد نحوه تمیز کردن و نگهداری آن به منظور صرفه جویی در هزینه های حقوق و دستمزد آگاه باشد.

 

7- برنامه نگهداری و تعمیرات را تهیه کنید

ممکن است بخواهید با متخصصی مشورت کنید که می تواند به شما کمک کند تا یک برنامه جامع برای بازرسی، تمیز کردن و نگهداری تجهیزات شرکت خود تهیه کنید. از طرف دیگر، اگر مایل به یادداشت‌برداری در مورد روش‌های تعمیر و نگهداری توصیه‌شده سازنده برای هر ابزار و تجهیزاتی هستید که شرکت شما در اختیار دارد، می‌توانید برنامه را خودتان ایجاد کنید.

 

- دریل تخریب 3 کاره زوبر 4 شیار و 800 وات مدل KRH26-800

 

8- سوابق تعمیر و نگهداری را نگه دارید

هنگامی که یک برنامه جامع برای رعایت آن دارید، شروع به ثبت سوابق دقیق از تمام تمیز کردن و تعمیرات انجام شده کنید تا بتوانید آن را به صورت هفتگی یا ماهانه بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که همه با رژیم نگهداری کاملاً مطابقت دارند.

 

9- دفترچه راهنما را بخوانید و توصیه های سازنده را دنبال کنید

خواندن دفترچه راهنما هرگز سرگرم کننده نیست، اما چیزی است که باید از نقطه نظر حرفه ای انجام شود. هر مدیر سایت و اپراتور تجهیزات باید نه تنها کتابچه راهنمای تجهیزاتی را که استفاده می‌کنند بخواند، بلکه قبل از اینکه اجازه استفاده از ابزار را در محل کارش بدهد، آزمونی را برای اثبات مهارت خود بگذراند.

 

افزایش طول عمر تجهیزات، هزینه های غیر ضروری را کاهش می دهد

در نهایت، در حالی که انجام تمام مراحل بالا ممکن است کمی دردسرساز به نظر برسد، وقتی در نظر بگیرید که با عدم نیاز به تعویض یا تعمیر تجهیزات چقدر می‌توانید در درازمدت چقدر پول صرفه‌جویی کنید، ارزش وقت گذاشتن را دارد. برای شرکت‌های ساختمانی بزرگ، این رقم می‌تواند به ده‌ها یا صدها هزار هزینه برای جایگزینی، ارتقاء و تعمیرات اضطراری غیرضروری خرج شود. حتی اگر در حال حاضر تنها یک شرکت ساختمانی کوچک را اداره می‌کنید، اجرای رویه‌ها و سیاست‌های بالا به شما کمک می‌کند از مشکلات مربوط به تجهیزات جلوگیری کنید، زیرا به افزایش مقیاس کسب‌وکار ادامه می‌دهید.

 

اگر می خواهید قیمت دریل شارژی و قیمت دریل برقی را بدانیت می توانید قیمت های بروز را در فروشگاه اینترنتی بانه ناب مشاهده کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha