پشتیبانی: 09182096785
کارهایی که هرگز نباید در خانه انجام دهید

کارهایی که هرگز نباید در خانه انجام دهید

  • 11 اردیبهشت 1402
  • زمانه جوانمردی

بعضی از نکات بسیار ساده وجود دارند که در نگاه اول به چشم نمی آیند اما در بلند مدت ممکن است مشکلاتی برای شما ایجاد کنند. در این مقاله قصد داریم به معرفی چند کاری بپردازیم که بهتر از در خانه خود انجام ندهید.

همچنین اگر قصد خرید دریل شارژی خانگی، دریل برقی خانگی و سایر ابزار آلات صنعتی را دارید می توانید به فروشگاه اینترنتی بانه ناب مراجعه کنید.


در نزدیکی خانه خود درخت بکارید

نهال های جوان در چند قدمی درب خانه شما بسیار بی ضرر به نظر می رسند، اما فقط تا زمانی که بزرگ شوند. علاوه بر خطر افتادن درخت و شاخه ها بر روی ماشین یا خانه تان، ریشه درختان بزرگ می تواند تا چندین متر زیر خاک رسوخ کرده و منجر به تضعیف پایه های خانه و حتی مسدود شدن فاضلاب و لوله کشی ها شود.
 
درختان متوسط و بزرگ را حداقل در فاصله 10 تا 15 متری خانه بکارید.  درختان کوچک (10 متر یا کمتر) را حداقل هشت، ترجیحاً 8 متر دورتر قرار دهید.

 

آبیاری چمن در شب

ممکن است آب دادن در شب هوشمندانه به نظر برسد، به خصوص اگر سیستم آبپاش دارید، زیرا نرخ برق کمتر است. اما بدون آفتاب برای تبخیر آن، آب در شب بیشتر به علف می چسبد و باعث ایجاد قارچ می شود. در عوض، صبح که هوا خنک است، آفتاب در حال آمدن است و باد کمتری نسبت به ظهر می‌وزد، آبیاری کنید.

 


رنگ کردن آجرها

آجر نیاز به نفس کشیدن دارد، رنگ آن را خفه می کند. رنگ می تواند آجر و ملات را از بین ببرد و حتی باعث فرو ریختن فونداسیون شود. در مورد هزینه پنهان صحبت می کنیم! اگر برای ظاهر بیرونی جدید وسواس دارید، کرکره های جدید را امتحان کنید، درب ورودی را رنگ کنید یا محوطه سازی خود را به روز کنید. اگر نمی توانید با رنگ آجری زندگی کنید، لکه آجری را امتحان کنید که به آجر می چسبد و به آن اجازه تنفس می دهد.

 

کوتاه نکردن چمن قبل از زمستان

هر چند وسوسه انگیز است که از آخرین چمن زنی قبل از زمستان صرف نظر کنید، بلند گذاشتن چمن در ماه های سرد باعث می شود موش ها و سایر جوندگان پوشش خوبی از شکارچیان مانند شاهین ها داشته باشند. این بدان معناست که آنها برای زمستان راهی امن برای ورود به خانه گرم و دنج شما دارند. به علاوه، کوتاه نگه داشتن چمن آن را سالم تر نگه می دارد.

 

استفاده از پنکه سقفی

پنکه های سقفی دمای اتاق را کاهش نمی دهند. آنها سرعت تبخیر عرق شما را افزایش می دهند و باعث می شوند احساس خنکی کنید. از آنجایی که استفاده از پنکه سقفی تنها زمانی مفید است که افراد در اتاق هستند تا از نسیم آن لذت ببرند، با خاموش کردن آن ها هنگام بیرون رفتن در هزینه خود صرفه جویی کنید.

 

وصل کردن شلنگ ها در زمستان

وقتی پاییز فرا می رسد و ماشین چمن زنی تان را در انباری نگه می دارید بهتر است شلنگ ها را نیز جدا کرده و در انباری بگذارید. رها کردن شلنگ ها در زمستان باعث می شود آب درون آنها یخ بسته و حتی آن یخ به داخل شیر آب رسوخ کرده و منجر به گرفتگی آن شود. رها کردن شلنگ در زمان در هوای سرد بیرون باعث می شود عمر آن به میزان زیادی کاهش پیدا کند.

 

گذاشتن آجر در مخزن توالت

برای کاهش مصرف آب و صرفه جویی در هزینه، بسیاری از مردم آجر را در توالت های قدیمی و پرمصرف خود قرار می دهند. اما آجرها در آب خرد می شوند و می توانند به لوله ها آسیب بزنند یا مسدود کنند. توالت را عوض کنید یا یک پارچ شیر نیم گالنی را با ماسه پر کنید و به جای آن در مخزن بیندازید (حدود نیم گالن در هر شستشو صرفه جویی می شود).

 

جهت مشاهده قیمت ابزار آلات صنعتی در بانه ناب کلیک کنید.

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha