پشتیبانی: 09182096785
نکاتی که باید در هنگام خرید دستگاه جوش در نظر گرفت

نکاتی که باید در هنگام خرید دستگاه جوش در نظر گرفت

  • 8 شهریور 1401
  • سامان موسوی

تکنیک جوش قرن ها پیش برای اتصال فلزات ایجاد شده است. فرآیند جوشکاری با ذوب کردن قطعاتی که قرار است به یکدیگر متصل شوند عمل می کند. این فرآیند یک اتصال قوی را تشکیل می دهد که با نوع دیگری که با لحیم کاری ایجاد می شود متفاوت است. فرقی نمی کند که بخواهید فلزات را تعمیر کنید یا از فلزات به عنوان بخشی از کار خود استفاده کنید، در هر دو مورد، به یک دستگاه جوش نیاز دارید. این انعطاف پذیرترین روشی است که برای اتصال قطعات فلزی استفاده می شود.
با این حال، انواع مختلفی از دستگاه های جوش در بازار موجود است که انتخاب مناسب برای شما را بسیار دشوار می کند. بنابراین، برای سهولت کار، ما چند فاکتور داریم که باید قبل از خرید دستگاه جوش در نظر بگیرید. اگر شما یک جوشکار حرفه ای هستید، پس باید با جنبه های مختلف انتخاب یک دستگاه جوش مناسب آشنا باشید. با این حال، اگر هنوز از نحوه انتخاب بهترین دستگاه جوش سردرگم یا بی اطلاع هستید، نکات زیر را در نظر بگیرید تا دستگاه جوش مناسب خود را انتخاب کنید.

 

نوع فلزی که می خواهید با آن کار کنید را مشخص کنید

جوشکاری به طور کلی بر روی سه عنصر فولاد کربنی، فولاد ضد زنگ و آلومینیوم انجام می شود. فولاد کربنی رایج ترین مورد استفاده است زیرا با اکثر دستگاه های جوش سازگار است و همچنین توانایی تحمل گرمای اضافی را دارد که ممکن است به فلز اعمال شود. اگر می خواهید با فولاد ضد زنگ کار کنید بهترین کار خرید دستگاه جوش co2 است. اگر از آلومینیوم استفاده می کنید، به دستگاه های جوشکاری پیچیده تری مانند دستگاه MIG نیاز دارد. همچنین می توانید از دستگاه TIG سطح بالا برای جوش آلومینیوم استفاده کنید. از آنجایی که همه عناصر دارای ماهیت متفاوتی هستند، بهتر است قبل از انتخاب دستگاه جوش به فلزی که می‌خواهید به هم متصل شود دسترسی داشته باشید.

 

-    با خرید دستگاه جوش co2 بدون نیاز به کپسول دیوالت مدل Dewalt MIG-600 می توانید انواع فلزات و آلیاژهای دیگر را به هم متصل کنید.

 

تجزیه و تحلیل نیازهای گاز فشرده

فرآیندهای مختلف جوشکاری به گازهای فشرده متفاوتی نیاز دارند. اکسیژن، آرگون و دی اکسید کربن برخی از محبوب ترین گازهای فشرده هستند که در چندین روش جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین، مهم است که نیاز به گاز فشرده خود را تجزیه و تحلیل کنید و سپس به یک دستگاه جوشکاری خاص تکیه کنید.


-    البته خرید اینورتر جوش co2 بدون نیاز به کپسول کار شما را بدون استفاده از گازهای بالا راه می اندازد.

 

راهنمای خرید دستگاه جوش

 

محل جوشکاری را تعیین کنید

تعیین محل جوشکاری برای تصمیم گیری در مورد دستگاه جوش مناسب بسیار مفید است. اگر در داخل خانه جوشکاری می کنید، می توانید دستگاه خود را با دستگاه AC 115 ولت یا منبع AC 220-240 ولت کار کنید. منبع تغذیه 115 ولت یک منبع معمولی است که هر مکان تجاری یا خانگی دریافت می کند و به طور کلی دستگاه های جوشکاری با این ولتاژ کار می کنند.

-    اگر به دنبال بهترین دستگاه جوش برای کارهای خانگی می گردید پیشنهاد می کنیم خرید دستگاه جوش تفنگی دیوالت مدل ARC _120 را در بانه ناب انجام دهید.

 

به مشخصات دستگاه جوش توجه کنید

برگه مشخصات می تواند به شما کمک کند تا چندین چیز مهم برای تمایز یک دستگاه جوش خوب از دیگری را درک کنید. شما می توانید اندازه گیری کنید که یک دستگاه در مدت ده دقیقه چقدر جوش مداوم می تواند انجام دهد. همچنین به شما امکان می دهد در هر فاصله استاندارد ده دقیقه جوشکاری کنید. اگر از حد لازم تجاوز کنید، ممکن است دستگاه را گرم کرده و به مدار داخلی آسیب برساند.

 

راهنمای خرید اینورتر جوش

 

محدوده آمپر ایده آل را انتخاب کنید

قیمت دستگاه جوش رابطه مستقیمی به میزان آمپر خروجی آن دارد. اگر از فلز ضخیم‌تری استفاده می‌کنید، برخلاف فلزات نازک به جریان بیشتری نیاز دارد تا به درستی جوش داده شود. به همین جهت به اینورتر جوشی نیاز دارد که گرمای مناسبی را برای جوش فراهم کنند. همچنین توجه به ضخامت یراق آلات و فلزاتی که قرار است با آنها کار کنید بسیار مهم است. جوشکاری آلومینیوم شبیه به جوشکاری فلز نسبتا نازکتر است.

 

در نظر گرفتن دستورالعمل های ذکر شده در بالا می تواند برای خرید اینورتر جوشکاری بسیار مفید باشد. اگر به دنبال خرید دستگاه جوش با کیفیت می گردید می توانید قیمت انواع دستگاه جوش را در فروشگاه اینترنتی بانه ناب مشاهده کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha