پشتیبانی: 09182096785
5 نکته که همه باید در مورد ماشین خود بدانند

5 نکته که همه باید در مورد ماشین خود بدانند

  • 30 مرداد 1401
  • سامان موسوی

با مقدار پولی که برای خرید، نگهداری و تعمیر خودروهایمان خرج می کنیم، و روز به روز قیمت وسایل خودرو گرانتر می شود باید بیشتر به فکر نگهداری از ماشین مان باشیم. اما درک خودروها، نحوه کارشان، نحوه مراقبت از آنها و هزینه های تعمیر می تواند بسیار زیاد باشد. تمام قطعات، مایعات، دستورالعمل‌هایی که باید رعایت کنید و مواردی که ممکن است اشتباه پیش بروند، اتومبیل‌ها و تعمیرگاه ها را ترسناک جلوه می‌دهند، اما لازم نیست اینطور باشند. لازم نیست همه چیز را در مورد ماشین خود بدانید، اما باید برخی از عناصر اساسی را کنترل کنید.
برای اینکه به شما کمک کند به عنوان مالک خودرو احساس اطمینان بیشتری کنید در اینجا پنج نکته وجود دارد که قبل از اینکه پشت فرمان بنشینید باید بدانید.


-    همچنین اگر قصد خرید لوازم جانبی ماشین را دارید می توانید خرید کارواش شارژی ورکس ، خرید پمپ باد فندکی دو سیلندر هیوندای و خرید آینه مانیتوردار خودرو را در سایت بانه ناب انجام دهید.

 

1- سال ساخت و مدل

اولین چیزی که باید در مورد خودروی خود بدانید، سال ساخت، برند خودرو و مدل خاص آن است. به نظر می‌رسد که این موضوع بی‌معنی است، اما از تعداد افرادی که این اطلاعات را نمی‌دانند شگفت‌زده خواهید شد. اغلب آنها در سال یا مدل اشتباه می کنند، که می تواند منجر به اشتباهات بزرگ شود. مایعات، قطعات و لوازم جانبی برای تعمیر و نگهداری خودرو شما همگی بر اساس سال، ساخت و مدل خودرو هستند، بنابراین دانستن اطلاعات دقیق بسیار مهم است. طراحی، ساخت و مدل خودروها می تواند در یک سال تغییرات قابل توجهی داشته باشد و قطعات مورد نیاز خودرو شما نیز تغییر خواهد کرد.

 

2- VIN

شماره شناسایی وسیله نقلیه شما (VIN) اثر انگشت ماشین شما است. این یک عدد 17 رقمی است که تاریخ ساخت، مکان، ساخت، مدل، اندازه موتور و غیره خودروی شما را مشخص می کند. VIN در طول عمر خود با خودرو می ماند. شما باید بدانید که این شماره را کجا پیدا کنید، اما نیازی به حفظ آن ندارید. ساده ترین راه برای پیدا کردن آن این است که بیرون از خودرو در سمت راننده بایستید و به گوشه داشبورد جایی که با شیشه جلو برخورد می کند نگاه کنید. VIN شما هنگام صحبت با مکانیک ها و شرکت های بیمه مفید است. اگر می‌خواهید خودرو بخرید یا قطعاتی برای آن بخرید، می‌توانید از VIN خود برای جستجوی اطلاعات استفاده کنید.

 

3-  برنامه تعمیر و نگهداری

بهترین شرط شما برای خوب کارکردن خودرویتان این است که به برنامه تعمیر و نگهداری خاص خودروتان پایبند باشید. برنامه شما مواردی مانند زمان تعویض روغن (دیگر 3000 مایل یا هر سه ماه یکبار) را به شما می گوید، چه زمانی مایعات خود را چک کنید و چه زمانی تایرهای خود را تعویض کنید. هر خودرو برنامه تعمیر و نگهداری خاص خود را دارد که باید برای حفظ عملکرد بهینه، سلامت و طول عمر خودرو شما رعایت شود. برنامه تعمیر و نگهداری شما در دفترچه راهنمای مالک یا در دفترچه جداگانه ای که به همراه دفترچه راهنمای مالک ارائه می شود آمده است. آن را بخوانید و به شدت توصیه‌های مربوط به بررسی و تعویض آن قطعات یا مایعات را در ماشین خود دنبال کنید.

 

4- فشار باد لاستیک

فشار مناسب لاستیک احتمالاً نادیده گرفته ترین نگرانی تعمیر و نگهداری خودروهای ما است. وقتی چراغ روی داشبورد روشن می‌شود اغلب منتظر می‌مانیم تا باک بنزین را پر کنیم. اما متاسفانه مکانیزمی برای میزان فشار باد لاستیک تعریف نشده است. راستش را بخواهید از تنظیم باد خودرو متنفرم اما انجام ندادن این کار منجر به پنچری و فرسودگی زودهنگام خودرو است. به همین جهت توصیه می کنیم که این عادت بد را کنار بگذارید. لاستیک‌ها گران هستند، اما اگر به درستی از آنها مراقبت کنید، می‌توانند بیش از 50000 مایل دوام بیاورند. از طرف دیگر، مطمئن شوید که هرگز تایرهای خود را بیش از حد پر نکنید!

 

5- چراغ چک موتور

در حالی که ممکن است هنگام روشن شدن چراغ های چک اضطراب بزرگی را تجربه کنیم، اما روشن شدن این چراغ ها پنجره ای روشن رو به سلامت خودرو ما هستند. همیشه وقتی چراغ داشبورد روشن می شد عصبی می‌شدم چون می‌ترسیدم مکانیک علت آن را بگوید. دفترچه راهنمای مالک به شما می گوید که چراغ های داشبورد شما چه معنایی دارند، زیرا این چراغ ها در بین خودروسازان متفاوت هستند، اما ممکن است نشان دهند که چراغ های خاص چقدر مهم یا بی اهمیت هستند. من چراغ های داشبورد را به سه دسته تقسیم می کنم:

 

-    قرمز: اکنون کمک بگیرید! اینها گاهی اوقات به ایمنی مسافران مربوط می شود.
-    زرد: در اسرع وقت این را بررسی کنید!
-    سبز یا آبی: برو یا فعال!

 

درک این اطلاعات کلیدی اولین قدم شما برای احساس کنترل خودرو، صحبت با مکانیک با اطمینان و انتخاب بهتر برای تعمیر و نگهداری خودرو است. اکنون دفترچه راهنمای تعمیر و نگهداری خود را بردارید و به روز باشید!

 

برای فهمیدن قیمت پمپ باد فندکی دو سیلندر خودرو، قیمت آینه مانیتوردار و قیمت کارواش شارژی می توانید به سایت بانه ناب مراجعه کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha