پشتیبانی: 09182096785
تاریخچه استفاده از تراز سنتی تا تراز لیزری

تاریخچه استفاده از تراز سنتی تا تراز لیزری

  • 11 آبان 1402
  • سامان موسوی

تراز ابزاری است که برای تعیین سطح بودن یک سطح استفاده می شود. ترازهای سنتی از یک یا چند لوله شیشه ای پر از مایع تشکیل شده اند که یک حباب هوا در آن وجود دارد. هنگامی که حباب هوا در مرکز لوله قرار دارد، سطح مورد نظر سطح است. تراز لیزری از یک پرتو لیزر استفاده می کند که برای نشان دادن سطح استفاده می شود.

 

تراز لیزری

 

تراز سنتی

تراز سنتی اولین بار در چین باستان اختراع شد. این ترازها از یک یا چند لوله شیشه ای پر از آب تشکیل شده بودند که یک حباب هوا در آن وجود داشت. هنگامی که حباب هوا در مرکز لوله قرار داشت، سطح مورد نظر سطح بود. در قرن 17، ترازهای سنتی در اروپا اختراع شد. این ترازها از یک یا چند لوله شیشه ای پر از جیوه تشکیل شده بودند که یک حباب هوا در آن وجود داشت. جیوه به دلیل چگالی بالایی که دارد، حباب هوا را در مرکز لوله نگه می دارد.


ترازهای سنتی مزایای زیادی دارند. آنها دقیق هستند، مقرون به صرفه هستند و برای طیف گسترده ای از کاربردها قابل استفاده هستند. با این حال، آنها همچنین دارای معایبی هستند. آنها می توانند سنگین باشند و حمل و نقل آنها دشوار باشد. آنها همچنین می توانند شکننده باشند و در صورت افتادن یا برخورد با شیء سخت آسیب ببینند.

 

ترازهای لیزری

ترازهای لیزری اولین بار در دهه 1970 اختراع شد. این ترازها از یک پرتو لیزر استفاده می کنند که برای نشان دادن سطح استفاده می شود. ترازهای لیزری مزایای زیادی نسبت به ترازهای سنتی دارند. آنها دقیق تر، سریعتر و آسان تر برای استفاده هستند. ترازهای لیزری همچنین می توانند برای کارهایی استفاده شوند که برای ترازهای سنتی دشوار یا غیرممکن است.

 

تراز لیزری دیوالت 3 بعدی نور سبز 360 درجه

 

انواع ترازهای لیزری

 

ترازهای لیزری در انواع مختلفی وجود دارند. برخی از انواع رایج عبارتند از:

 

    تراز لیزری تک خط: این ترازها یک خط لیزری ایجاد می کنند که می توان از آن برای تعیین سطح یک خط استفاده کرد.


    تراز لیزری دو خط: این ترازها دو خط لیزری ایجاد می کنند که می توان از آنها برای تعیین سطح یک سطح استفاده کرد.


    تراز لیزری سه خط یا سه بعدی: این ترازها سه خط لیزری ایجاد می کنند که می توان از آنها برای تعیین سطح یک اتاق یا فضای بزرگ استفاده کرد.

 

تراز لیزری 4 خط یا 4 بعدی: جدیدترین، کامل ترین و در عین حال بهترین تراز لیزری هایی که در بازار موجود هستند از این نوع می باشند. این ترازها بسیار کامل بوده و می توانند طیف وسیعی از کارها را انجام دهند.

 

کاربردهای تراز لیزری

ترازهای لیزری برای طیف گسترده ای از کاربردها استفاده می شوند. برخی از کاربردهای رایج عبارتند از:

  •     نصب کابینت، کفپوش و دیوارپوش
  •     نصب کاشی و سرامیک
  •     ساخت و ساز
  •     نقشه برداری
  •     صنعت

 

قیمت و خرید تراز لیزری دیوالت نور سبز 360 درجه

 

آینده ترازهای لیزری

ترازهای لیزری همچنان در حال پیشرفت هستند. ترازهای جدیدتر دقیق تر، سریعتر و آسان تر برای استفاده هستند. ترازهای لیزری همچنین در حال گسترش کاربردهای خود هستند و برای کارهایی استفاده می شوند که قبلاً برای ترازهای سنتی دشوار یا غیرممکن بود.

 

نتیجه گیری

تراز ابزاری ضروری برای تعیین سطح بودن یک سطح است. ترازهای سنتی برای قرن ها ابزار اصلی برای این کار بودند. ترازهای لیزری مزایای زیادی نسبت به ترازهای سنتی دارند و در حال حاضر ابزار اصلی برای بسیاری از کاربردها هستند.

 

در پایان لیست بهترین تراز لیزری های موجود در بانه ناب را به شما معرفی خواهیم کرد. برای مشاهده توضیحات، عکس و قیمت تراز لیزری های زیر بر روی آنها کلیک کنید. همچنین می توانید خرید تراز لیزری نور سبز 360 درجه را در فروشگاه اینترنتی بانه ناب انجام دهید.

 

- تراز لیزری 360 درجه نور سبز و 3 بعدی دیوالت مدل DCE089D1G

-  تراز لیزری دو خط دیوالت نور سبز 180 درجه

- تراز لیزری دیوالت ۳۶۰ درجه ۴ بعدی مدل 4D-360

 - تراز لیزری دیوالت و ماکیتا 360 درجه، 4 بعدی و نور سبز مدل 4d-360

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha