پشتیبانی: 09182096785
راهنمای خرید بهترین تراز لیزری

راهنمای خرید بهترین تراز لیزری

  • 15 آذر 1401
  • سامان موسوی

اخیرا استفاده از ترازهای لیزری بسیار بیشتر شده و افراد زیادی روی به خرید این دستگاه آورده اند. اما با وجود مدل های مختلف از این دستگاه ممکن است هنگام خرید تراز لیزری سردرگم شده و دچار مشکل شوید. بخصوص اگر تازه کار هستید و برای اولین بار است که با آن کار می کنید. هنگام انجام کارهای حرفه ای داشتن بهترین تراز لیزری متناسب با کارتان می تواند فرق زیادی در تمیزی و یدکست بودن کار نهایی ایجاد کند. تراز لیزری می تواند هر کاری را که با ترازهای دستی سنتی انجام می شد را در طیف بسیار وسیع تری انجام دهد.


ما چندین تراز لیزری مختلف را تست کرده ایم تا بتوانیم به شما بگوییم کدام یک را در نظر بگیرید یا از آن اجتناب کنید.

 

هنگام انتخاب بهترین تراز لیزری چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

انواع مختلف تراز لیزری در دقت، ویژگی‌ها و سهولت استفاده هر محصول بسیار متفاوت هستند. قبل از انتخاب تراز لیزری بر اساس نیازهای تان، کاربرد مورد نظر و نوع پرتوهای مورد نیاز را در نظر بگیرید.

 

تراز لیزری نور سبز در برابر نور قرمز

ممکن است واضح نباشد، اما رنگ‌ها در تراز لیزری تفاوت زیادی ایجاد می‌کنند. دو گزینه وجود دارد، قرمز و سبز - هر کدام مزایا و معایب خود را دارند.

لیزر قرمز: قدرت کمتری دارند اما از باتری بسیار کمتری استفاده می کنند. خرید این لیزرها نیز هزینه کمتری دارد، به همین دلیل است که بسیاری از بهترین مدل های موجود در بازار همچنان به پرتوهای لیزر قرمز متکی هستند.

لیزر سبز: از فاصله دورتر قابل مشاهده تر هستند و استفاده از آنها برای پروژه های بیرونی در زیر نور خورشید آسان تر است. با این حال، آنها همچنین گران تر هستند و به طور بالقوه برای چشم کاربران آسیب بیشتری نسبت به لیزر قرمز دارند. با این وجود خرید تراز لیزری نور سبز از استقبال بیشتری نسبت به نور قرمز برخوردار است.

به این دلایل، بسیاری از متخصصان دارای لیزرهای قرمز و سبز هستند و از آنها برای پروژه هایی استفاده می کنند که به نقاط قوت آنها عمل می کند.

 

دقت تراز لیزری

ویژگی بارز دیگری که در تعیین بهترین تراز لیزری به شما کمک می کند میزان دقت آن است. معمولا میزان دقت تراز لیزری بر روی دستگاه یا دفترچه راهنما نوشته شده است. با این حال با یک قانون سرانگشتی، به دنبال مدلی با انحراف کمتر از ⅛ اینچ در 30 فوت باشید تا نتابج بهتری از آن داشته باشید. اگر برای انجام کارهای حرفه ای و حساس از تراز لیزری استفاده می کنید بهتر است به دنبال دستگاه با بیشترین دقت باشید.

 

تراز لیزری 360 درجه

یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه کنید تعداد خطوط تراز لیزری است. ترازهای 3 خط که به آن تراز لیزری 360 درجه نیز می گویند دارای دو خط عمودی و یک خط افقی است. هر چند که ترازهایی وجود دارند که دو خط دارند مانند تراز و شیب سنج دیجیتال لیزری. اگر برای کارهای خانگی می خواهید از تراز استفاده کنید داشتن ترازی با دو خط می تواند گزینه مناسب و به صرفه ای باشد. اما اگر شغل تان به گونه ای است که باید از ابزارهای دقیق استفاده کنید بهتر است سراغ تراز لیزری سه بعدی بروید.
البته امروزه نوع جدیدی از تراز وارد بازار شده که 4 خط داشته و به تراز لیزری 4 بعدی مشهور هستند. داشتن تراز لیزری 360 درجه به شما کمک می کند تا بتوانید کل اتاق را تحت پوشش خود در آورید.

 

داشتن قابلیت خودترازی

تراز کردن دستگاه کاری بسیار وقت گیر و حوصله سر بر است. اما خوشبختانه اکثر ترازهای لیزری جدید دارای قابلیت خودترازی هستند. داشتن این قابلیت در راه اندازی سریع و آسان دستگاه به شما کمک می کند. البته باور اشتباهی که اکثر افراد در زمینه خودترازی دارند این است که هر اندازه دستگاه انحراف داشته باشد مانند یک ربات می تواند خود را تراز کند. اما اینطور نیست و دستگاه فقط در صورتی می تواند خود را تراز کند که زاویه انحراف 4+ و 4- باشد. اگر بیشتر باشد باید آن را بصورت دستی تراز کنید.
اکثر ترازها در صورت عدم تراز دارای قابلیت پخش آلارم هشدار هستند و به اپراتور اعلام می کنند که دستگاه تراز نیست. بسیاری از ترازهای لیزری با ویژگی خود تراز شدن نیز آونگ را در زمان عدم استفاده قفل می کنند. این به کاهش خطر مشکلات کالیبراسیون در حین انتقال سطح لیزر کمک می کند و می تواند کمک بزرگی برای به دست آوردن حداکثر استفاده از یک تراز باشد.

 

در ادامه به معرفی بهترین ترازهای لیزری موجود در بازار خواهیم پرداخت:

 

-    تراز لیزری 360 درجه ماکیتا 4 بعدی و چمدانی مدل 4D-B04-16G

 

-    تراز لیزری دیوالت 4 بعدی، 360 درجه و بلوتوث دار مدل 4D-360Degree


-    تراز لیزری 4 بعدی زوبر 16 لاین مدل KLL_G_16_TQ

 

-    تراز لیزری 4 بعدی ماکیتا 360 درجه و بلوتوث دار همراه با سه پایه بلند مدل Makita-3.7V

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha