پشتیبانی: 09182096785
نگاهی به پولیش و انواع روش های پولیش زدن

نگاهی به پولیش و انواع روش های پولیش زدن

  • 14 مرداد 1400
  • سامان موسوی

از پولیش برای از بین بردن خط و خش و لکه های روی بدنه خودرو استفاده می شود. در عمل پولیش معمولا یک لایه بسیار نازک از رنگ بدنه ماشین پاک می شود و بدنه آن را بسیار براق و زیبا می کند. این کار به بدنه و رنگ ماشین آسیبی وارد نمی کند. عوامل متعددی منجر به از بین بردن زیبایی و ایجاد خط و خش و لکه در بدنه ماشین می شوند، از این عوامل می توان به آفتاب سوختگی، زندگ زدگی، ایجاد خراش های سطحی و غیره اشاره کرد.
پولیش کردن خودروهای دارای بدنه مدخوش یا لکه باعث می شود جذابیت آنها چند برابر شده و یا اگر قصد فروش خودرو را دارید پولیش کردن آن باعث می شود که خودرو بیشتر توی چشم باشد و توجه خریداران بیشتری را به خود جلب کند. اما پولیش چیست؟ به طور ساده می توان گفت که پولیش یک ماده کرم مانند است که به بدنه خودرو می زنند تا خط و خش های سطحی را از بین ببرد.

 

مزایای پولیش ماشین

-    ایجاد شفافیت و براق کردن در خودرو
-    ایجاد یک لایه محافظ برای جلوگیری از خراب شدن بدنه خودرو در برابر اشعه های مضر خورشید
-    رفع خط و خش های روی بدنه خودرو
-    
در ادامه این مقاله از سایت بانه ناب به بررسی انواع روش های پولیش خواهیم پرداخت. همچنین اگر قصد خرید دستگاه پولیش را دارید می توانید آن را در بانه ناب سفارش دهید.

 

پولیش نرم

پولیش نرم در انواع مختلفی در بازار موجود است، اما اگر می خواهید تعریفی ساده از پولیش نرم بکنید به پولیشی که برای از بین بردن خط و خش های سطحی بدنه خودرو استفاده می شود پولیش نرم می گویند. همچنین از پولیش نرم می توان برای از بین بردن لکه هایی که به راحتی پاک نمی شوند مانند فضله پرندگان و شیره درخت استفاده کرد.
پولیش نرم را می توان برای کل بدنه یا قسمت خاصی از بدنه انجام داد و می توان گفت امن ترین نوع پولیش بوده و هیچ ضرری به خودرو شما وارد نمی کند. معمولا پولیش نرم در رنگ های کرم و سفید در بازار بوده و انواع مختلفی دارد مانند پولیش واکس.

 

پولیش زبر

اگر خراش هایی که روی بدنه ماشین تان عمیق است تنها راه چاره استفاده از پولیش زبر می باشد. به دلیل اینکه در پولیش زبر لایه رنگ بیشتری از بدنه خودرو جدا می شود باید هنگام پولیش زدن بسیار محتاط باشید. بعضی اوقات پس از پولیش زبر رنگ ماشین کمی مات می شود، به همین جهت پیشنهاد می شود که پس از پولیش زبر یک دست پولیش نرم نیز انجام دهید تا شفافیت بیشتری به خودروتان بدهد.
اگر می خواهید پولیشی که انجام می دهید با کیفیت باشد بهتر است آن را با دستگاه پولیش انجام دهید. پیشنهاد می کنیم دستگاه پولیش زوبر را انتخاب کنید.

 

پولیش واکس

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم پولیش واکس زیر مجموعه پولیش نرم بوده و ترکیبی از پولیش نرم و واکس است. با پولیش واکس نه تنها می توان خط و خش های جزئی روی بدنه خودرو را از بین برد بلکه قابلیت جلا و شفاف کنندگی خاصی به خودرو می دهد.

 

پولیش تمیز کننده

پولیش تمیز کننده نیز زیر مجموعه پولیش نرم بوده و همانطور که از اسمش پیداست برای تمیزی و براق کردن خودرو بکار می آید و معمولا به صورت اسپری بوده و به وسیله یک دستمال یا اسفنج بر روی بدنه خودرو پخش می شود. همچنین پیشنهاد می کنیم که قبل از انجام پولیش تمیز کننده و حتی سایر پولیش ها ماشین تان را کامل شسته و خشک کنید

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha