پشتیبانی: 09182096785
نکاتی مهم برای نگهداری و جابجایی ایمن ابزار آلات

نکاتی مهم برای نگهداری و جابجایی ایمن ابزار آلات

  • 26 خرداد 1401
  • سامان موسوی

معمولا ابزار آلات صنعتی مانند دریل برقی ، دریل شارژی ، سنگ فرز ، تراز لیزری و ... در داخل کارگاه یا بیرون از آن و محیط کار مورد استفاده قرار می گیرند. به همین جهت لازم است که فنی کاران با خطرات احتمالی آشنایی داشته باشند. به طور معمول هر کسی با این ابزار آلات کار کند به احتمال زیاد روش های ایمن برای استفاده درست از آنها را نیز می داند. با این حال، شیوه‌های ایمن هنگام حمل یا نگهداری ابزارها اغلب رعایت نمی‌شود، زیرا کاربران احساس می‌کنند خطری وجود ندارد. بهتر است که به طور منظم به کارگران یادآوری شود که خطرات لزوماً با پایان کار متوقف نمی شوند.

 

شورای ملی ایمنی این نکات را برای نگهداری و جابجایی ایمن ابزارها برای تضمین امنیت خود و دیگران اعلام کرده است:

 

-    کارگران باید بدانند که ابزارها را به بالا یا پایین نردبان حمل نکنند. حمل ابزار توانایی افراد را برای صعود و فرود ایمن کاهش می دهد. در حالت ایده آل، ابزارها باید با استفاده از یک سطل یا کیسه محکم بالا و پایین شوند.
-    ابزارها باید همیشه با احتیاط از یک کارگر به کارگر دیگر تحویل داده شوند، هرگز پرتاب نشوند. ابزارهای نوک تیز باید یا در حامل خود یا با دسته ها به سمت گیرنده داده شوند.
-    کارگرانی که ابزار یا تجهیزات بزرگی را بر روی شانه های خود حمل می کنند، باید هنگام چرخش و مانور در اطراف محل کار، حتما به جاهای خالی و سایر کارکنان توجه کنند.
-    ابزارهای نوک تیز مانند اسکنه، پیچ گوشتی یا مته ها هرگز نباید در جیب کارگر حمل شوند. روش‌های قابل قبول برای حمل آن‌ها عبارتند از: در جعبه ابزار، به سمت پایین در کمربند ابزار یا کیسه ابزار جیبی، یا در دست با نوک همیشه دور از بدن.
-    ابزارها باید همیشه در زمانی که استفاده نمی شوند کنار گذاشته شوند. گذاشتن ابزار در اطراف یک سازه مرتفع مانند داربست خطر قابل توجهی برای کارگران پایین داربست به همراه دارد. این خطر در مناطقی با لرزش شدید افزایش می یابد.

 

به نظرتان آیا این شیوه ها در جایی که شما کار می کنید رعایت می شوند؟ اگر این طور نیست بهتر است با آموزش های اضافی برای جلوگیری از اشتباهات ساده می توانید از آسیب رساندن به کارگران تان جلوگیری کنید. همچنین اگر به دنبال اطلاع از قیمت ابزار آلات صنعتی در بانه هستید می توانید آنها را در این سایت مشاهده کنید.


نظر شما در مورد ایمنی کارگران در حین کار چیست؟ آیا در ایران به امنیت کارگران به اندازه کافی توجه می شود؟؟

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha