پشتیبانی: 09182096785
روش های درمانی برای روشن کردن پوست

روش های درمانی برای روشن کردن پوست

  • 20 مهر 1400
  • زمانه جوانمردی

محصولات روشن کننده پوست به عنوان کرم های سفید کننده، روشن کننده پوست یا کرم های محو کننده شناخته می شوند که با کاهش رنگدانه ای به نام ملانین در پوست عمل می کنند. اکثر افرادی که از روشن کننده استفاده می کنند این کار را برای درمان مشکلات پوستی مانند لکه های پیری زخم های آکنه یا تغییر رنگ مربوط به هورمون ها انجام می دهند. همچنین این روش برای روشن کردن پوست تیره به طور طبیعی استفاده می شود.
محصولات روشن کننده پوست خطرات زیادی را به همراه دارد. مانند هر محصول جدید ، قبل از خرید و استفاده از پوست حتماً برچسب آن را بخوانید و حقایق را بدانید.


اگر به دنبال خرید سفید کننده پوست با کیفیت هستید پیشنهاد می کنیم سفید کننده پوست آیچون بیوتی که از آن می توان برای سفید کردن زیر بغل، قوزک پا، آرنج، اندام های جنسی، کشاله ران و غیره استفاده کرد. همین الان می توانید سفید کننده زیر بغل آیچون بیوتی را از سایت بانه ناب سفارش دهید.

 

چه چیزی رنگ پوست را تعیین می کند؟

رنگ پوست بر اساس میزان ملانین موجود در پوست تعیین می شود. ملانین رنگدانه ای است که توسط سلول های تخصصی به نام ملانوسیت ها تولید می شود. افرادی که پوست تیره دارند ملانین بیشتری دارند.
میزان ملانین پوست شما عمدتا به ترکیب ژنتیکی شما بستگی دارد. قرار گرفتن در معرض نور خورشید  هورمون ها  آسیب پوست و قرار گرفتن در معرض برخی مواد شیمیایی نیز می تواند بر تولید ملانین تأثیر بگذارد.
تغییرات در رنگ پوست اغلب خود به خود برطرف می شود. به عنوان مثال  رنگ موهای برنزه زمانی محو می شود که میزان تماس مستقیم با نور خورشید کاهش یابد. اما با گذشت زمان  تغییر رنگ های خاصی مانند لکه های "سن" یا لکه های "کبد" کم و بیش دائمی می شوند.

 

سفید کردن پوست چیست؟

سفید کردن پوست یک روش زیبایی برای کاهش برجستگی رنگ پوست و حتی یکدست شدن رنگ پوست است. می توانید کرم های سفید کننده را بدون نسخه و با نسخه خریداری کنید.
رخی از افراد برای تغییر رنگ چهره خود از روشن کننده پوست برای کل بدن خود استفاده می کنند  اما این می تواند بسیار خطرناک باشد. ماده فعال برخی از روشن کننده های پوست جیوه است بنابراین سفید شدن می تواند منجر به مسمومیت با جیوه شود.
جیوه یک عامل سمی است که می تواند مشکلات جدی روانی ، عصبی و کلیوی ایجاد کند. زنان بارداری که از روشن کننده پوست با جیوه استفاده می کنند  می توانند جیوه را به فرزند متولد نشده خود منتقل کنند.
استفاده از جیوه به عنوان عنصری در روشن کننده های پوست در ایالات متحده ممنوع است  با این حال  برخی از روشن کننده های پوست تولید شده در خارج از ایالات متحده هنوز هم ممکن است حاوی جیوه باشند.

 

روشن کننده های پوست چگونه کار می کنند؟

روشن کننده های پوست حاوی یک ماده فعال یا ترکیبی از مواد هستند که میزان ملانین را در پوست محل استفاده کاهش می دهد.
پرکاربردترین ماده ای که در روشن کننده های پوست در ایالات متحده فروخته می شود هیدروکینون است.
FDA استفاده از هیدروکینون را در ایالات متحده تنظیم می کند روشن کننده های پوست بدون نسخه می توانند تا 2 درصد هیدروکینون داشته باشند. متخصصین پوست می توانند برای روشن کننده هایی که حاوی 4 تا 6 درصد هیدروکینون هستند نسخه تجویز کنند.
مهم است که قبل از استفاده از محصول حاوی هیدروکینون با پزشک خود مشورت کرده و دستورات پزشک را دقیقاً دنبال کنید.
سایر روشن کننده های پوست از داروهایی مانند استروئیدها و اسید رتینوئیک ، که حاوی ویتامین A است  به عنوان مواد فعال استفاده می کنند. و برخی از روشن کننده های پوست از مواد طبیعی مانند کوجیک اسید - ترکیبی که از قارچ می آید - و آربوتین  ترکیبی که در گیاهان مختلف یافت می شود  استفاده می کنند.

خطرات روشن کننده پوست
یکی از مهمترین خطرات استفاده از برخی از روشن کننده های پوست  تماس احتمالی با جیوه است. یک مطالعه نشان داد که تقریباً از هر 4 روشن کننده پوست ساخته شده در آسیا و خارج از ایالات متحده فروخته می شود  حاوی جیوه است.
خطرات احتمالی دیگر روشن کننده های پوست وجود دارد. این خطرات می تواند شامل موارد زیر باشد:
- استفاده طولانی مدت می تواند به پیری زودرس پوست کمک کند.
- استفاده طولانی مدت ممکن است خطر ابتلا به سرطان پوست را در معرض آفتاب قرار دهد. هنگام استفاده از روشن کننده پوست و بیرون رفتن از خانه  همیشه از کرم ضد آفتاب با طیف وسیع استفاده کنید.
- استروئیدها در برخی از روشن کننده های پوست ممکن است خطر عفونت های پوستی ، نازک شدن پوست ، آکنه و زخم ضعیف را بهبود دهد.
- استفاده از استروئیدها در مناطق وسیعی از پوست ممکن است شما را در معرض مشکلات سلامتی مربوط به جذب استروئید در بدن قرار دهد.
- هیدروکینون ممکن است باعث تغییر رنگ پوست ناخواسته و غیرقابل درمان (اخترونوز) شود.
- عوامل سفید کننده مختلف ، از جمله مواد طبیعی ، می توانند باعث تحریک پوست یا واکنش آلرژیک شوند


اقدامات احتیاطی ویژه هنگام استفاده از روشن کننده پوست

- قبل از استفاده از روشن کننده پوست با پزشک خود مشورت کنید و دستورالعمل های خاصی را برای محصول درخواست کنید.
- اطمینان حاصل کنید که جیوه در محصول وجود ندارد. گاهی اوقات عطارد با نام های دیگری مانند کالومل ، جیوه ، ذکر شده است.
- مطمئن شوید که روشن کننده پوست بدون هیدروکینون بیش از 2 درصد از این ماده شیمیایی را ندارد.
- اگر برچسب هیدروکینون را ذکر کرده اما مقدار آن را مشخص نکرده است ، استفاده از آن را بی خطر فرض نکنید. برخی از محصولات خارجی حاوی هیدروکینون بیش از حد مجاز در ایالات متحده هستند و برخی از برچسب ها ممکن است دقیق نباشند.
اگر در مورد محصول مورد نظر خود سوالی دارید  با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که بی خطر است. متخصص پوست ممکن است سایر گزینه های درمانی مانند لایه برداری شیمیایی ، میکرودرم ابریژن ، میکرونیدلینگ و لیزر را نیز توصیه کند.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha