پشتیبانی: 09182096785
تراز لیزری نور سبز یا قرمز؟ کدامیک بهتر است؟

تراز لیزری نور سبز یا قرمز؟ کدامیک بهتر است؟

  • 18 دی 1401
  • سامان موسوی

آیا به دنبال خرید تراز لیزری هستید و نمی دانید از کجا شروع کنید؟ آیا در اینکه خرید تراز لیزری نور سبز را انجاد دهید یا قرمز را دچار دو دلی شده اید؟ از نظر عملکرد تفاوت چندانی بین این دو نوع تراز نیست. در این مقاله با استفاده از نظرات کارشناسان و استادکارانی که چندین سال از این دستگاه استفاده کرده اند کمک گرفته و ارزشمندترین ویژگی هایی که افراد در ترازهای لیزری به دنبال آنها هستند را بیان می کنیم.


همچنین شما کمک می کنیم تا خرید بهترین تراز لیزری 360 درجه نور سبز را نیز با خیال راحت تری انجام دهید.

 

میدان دید

محیط کاری که در آن از لیزر استفاده می کنید به شدت بر روی دید آن تأثیر می گذارد. میزان نور موجود در محیط، چه در داخل محیط های سر بسته باشید چه بیرون از خانه بسیار مهم بوده و در نحوه عملکرد آن تاثیر گذار است. اگر در داخل خانه یا در فضای کوچکتر (30 فوت یا کمتر) کار می کنید، لیزر قرمز به خوبی کار می کند. ترازهای لیزری نور قرمز برای پروژه های خانگی مانند نصب چراغ های سقفی، رنگ آمیزی خطوط مستقیم و تراز کردن قطعات آویزان روی دیوارها عالی هستند. لیزرهای مورد استفاده در این کاربردها به برد فوق العاده طولانی نیاز ندارند، بنابراین لیزر قرمز به خوبی لیزر سبز کار می کند.


هنگام کار در شرایط نور محیطی مانند پیاده روها، کار با دیوار خشک، ساخت و ساز، نصب آشپزخانه و لوله کشی، لیزر سبز ممکن است گزینه بهتری باشد. این لیزرها را می توان تا 4 برابر بهتر از هر پرتو لیزر دیگری تشخیص داد، به این معنی که در نور مستقیم خورشید یا مناطق روشن بسیار بیشتر قابل مشاهده هستند. این به دلیل وجود دیود سبز رنگ در لیزر است که بیشتر برای چشم انسان قابل مشاهده است. لیزرهای سبز همچنین گزینه بهتری برای استفاده در فضای باز هستند زیرا دقت آنها بیش از 60 فوت است، بنابراین می توان از آنها در مناطق بزرگتر استفاده کرد.


-    ازجمله بهترین تراز لیزری نور سبز می توان به تراز لیزری ماکیتا 360 درجه نور سبز اشاره کرد.

 

قیمت تراز لیزری

هنگامی که به دنبال گزینه ای مقرون به صرفه تر هستید، تراز لیزری نور قرمز بهترین گزینه است. این لیزرها معمولاً 20 تا 25 درصد ارزان تر از لیزرهای سبز هستند و در اکثر فروشگاه ها به راحتی در دسترس هستند. در گذشته استفاده از لیزر قرمز برای مدت طولانی در کارگاه ها رایج بوده است. آنها یک انتخاب مطمئن برای آوردن در محل کار هستند زیرا با اکثر آشکارسازها و گیرنده های لیزری سازگار هستند. علاوه بر این، اگر به دنبال ابزار لیزری برای استفاده در پروژه‌های خانگی کوچکتر هستید، در بیشتر مواقع به برد اضافی که لیزر سبز ارائه می‌دهد نیازی ندارید.

 

خرید تراز لیزری ماکیتا 360 درجه


لیزرهای سبز دارای قطعات پیچیده تری هستند، بنابراین آنها را به گزینه ای گران تر تبدیل می کند. با این حال، اگر پولی برای خرج کردن داشته باشید، قطعا از کیفیتی که دریافت می کنید ناامید نخواهید شد. ترازهای لیزری نور سبز تقریباً در تمام کاربردهای فضای باز عملکرد بهتری دارند و دارای پرتو قوی تر و قابل مشاهده تری هستند. به همین جهت اگر قیمت تراز لیزری چندان برایتان مهم نیست و تمرکزتان بر کیفیت و برد تراز لیزری است پیشنهاد می کنیم تراز نور سبز را خریداری کنید تا بتوانید در جاهای مختلف از آن استفاده کنید.

 

برد تراز لیزری

محدوده ای که برای کار کردن با تراز لیزری نیاز دارید یک فاکتور مهم در انتخاب بین نور قرمز یا سبز است. لیزرهای قرمز در نواحی 30 فوتی یا کمتر بهترین عملکرد را دارند تا واضح ترین و قابل مشاهده ترین خط را داشته باشند. عینک‌های تقویت‌کننده لیزری یا آشکارسازها نیز می‌توانند برای مشاهده بیشتر لیزرهای قرمز در مناطق بزرگ‌تر یا روشن‌تر استفاده شوند. این یک گزینه انتخاب خوبی برای افرادی است که می خواهند به دنبال تراز لیزری مقرون به صرفه تر هستند و به برد کمتری نیاز دارند.
برای پروژه های با برد بیشتر (بیش از 50 فوت)، لیزر سبز بهترین گزینه است. در حالی که تراز های لیزری نور سبز کمی گران‌تر هستند اما خط تمیزتر، تیزتر، برد بلندتر و لکه‌های کمتری نسبت به لیزرهای قرمز دارند. اگر قصد دارید از یک ابزار لیزری برای کاربردهای مختلف استفاده کنید پیشنهاد می کنیم خرید تراز لیزری نور سبز را انجام دهید، زیرا برد بیشتری داشته و می توانید در محیط های مختلف از آن استفاده کنید.

 

عمر باتری تراز لیزری

هنگام مقایسه عمر باتری هر تراز لیزری، تراز لیزری قرمز یک برنده قاطع است. لیزرهای قرمز با توجه به طراحی خود انرژی کمتری مصرف می کنند، به این معنی که عمر باتری آنها به طور قابل توجهی بیشتر از لیزرهای سبز است. اگر به دنبال یک تراز لیزری قابل اعتماد هستید که تمام روز شما را دوام بیاورد، تراز لیزری نور قرمز شما را نا امید نخواهد شد.
توان خروجی بالاتر لیزرهای سبز باعث می شود باتری آنها خیلی سریعتر تخلیه شود. برای رسیدن به بردهای طولانی تر و تولید پرتوهای روشن تری انرژی بسیار بیشتری لازم است. علاوه بر این، همانطور که باتری در لیزر سبز فرسوده می شود، روشنایی پرتو نیز می تواند کاهش یابد. به همین جهت باید تصمیم بگیرید که کدام گزینه برایتان مهم است، دید و برد بالاتر یا قدرت باتری طولانی تر؟

 

حکم چیست؟

ای کاش یک گزینه وجود داشت که به وضوح بر دیگری برتری داشت، اما انتخاب شما در لیزر واقعاً بستگی به این دارد که برای چه کاری از آن استفاده می کنید. اگر برای یک پروژه بزرگ ساخت و ساز در فضای باز به ابزار لیزری نیاز دارید و بودجه نگران کننده ای نیست، توصیه می کنیم با لیزر سبز بروید زیرا بیشترین پرتوها و بیشترین برد را به شما می دهد. با این حال، به خاطر داشته باشید که عمر باتری این لیزرها کمی کمتر از لیزر قرمز است، بنابراین مطمئن شوید که یک منبع برق در نزدیکی خود دارید و هزینه آنها کمی بیشتر خواهد بود.


اگر می‌خواهید از ابزار لیزر خود برای چندین پروژه مختلف استفاده کنید، لیزرهای سبز نیز گزینه‌ای قابل اعتماد هستند، زیرا دامنه متنوع‌تری نسبت به لیزرهای قرمز دارد و دیگر نگران تأثیر فاصله بر روی دید پرتو لیزر خود نخواهید بود. لیزرهای قرمز برای کار در پروژه‌های داخلی یا در مناطق کوچک‌تر که به برد طولانی‌تری نیاز نیست، عالی هستند. آنها عمر باتری فوق العاده ای دارند زیرا انرژی کمتری برای تغذیه مصرف می کنند و بودجه بیشتری نیز دارند. لیزرهای قرمز سال‌هاست که به دلایل خوبی در سراسر صنایع استاندارد شده‌اند. آنها قابل اعتماد هستند و برای بسیاری از کاربردهای مختلف همه کاره هستند.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha