پشتیبانی: 09182096785
5 دلیل برای اینکه چرا باید از دریل برقی استفاده کنید

5 دلیل برای اینکه چرا باید از دریل برقی استفاده کنید

  • 13 مرداد 1401
  • زمانه جوانمردی

دریل برقی یکی از پرکاربردترین ابزارهای موجود است. این دستگاه می تواند سوراخ های مختلفی را ایجاد کرده و در عین حال از آن برای سنباده و آسیاب و همچنین برای باز کردن پیچ ها استفاده کرد. همچنین می توان از دریل برقی برای هم زدن رنگ یا گچ  نیز استفاده کرد . دریل های برقی تجهیزات ضروری برای بازسازی خانه و انواع کارهای جزئی و اصلی هستند. می‌توانید از قطعات نازک سوزنی برای ایجاد سوراخ‌های کوچک برای کارهایی مانند صنایع دستی یا اره‌های بزرگ برای ایجاد سوراخ‌های بزرگ دیوار خشک و سایر مواد نرم تا قطر پنج اینچ استفاده کنید.
 از طرف دیگر می‌توانید از یک دریل برقی به عنوان پیچ گوشتی برقی برای انواع کارهای خانگی استفاده کنید. در حالی که یک دریل برقی ابزار مفیدی برای کار سریع است، قدرت و سرعت بالای آن می‌تواند منجر به سوراخ‌های نادرست، شکستگی، یا کنده شدن قطعات و حتی آسیب جدی به افراد شود. با این حال در صورت استفاده مناسب، دریل برقی ممکن است به شما در تکمیل وظایف در زمان بسیار کمتری از آنچه انتظار دارید کمک کند.

 

خرید دریل برقی دیوالت

 

نحوه استفاده از دریل برقی: یک راهنمای مفید برای مبتدیان

ممکن است به نظر برسد که یک مته برقی ابزاری است که فقط افراد حرفه ای به آن نیاز دارند، اما ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم که این ابزاری است که هر صاحب خانه باید آن را خریداری کند. از آویزان کردن آینه تا باز کردن پیچ های وسایل جهت تعمیر و خیلی کارهای دیگر. حتی ساده‌ترین دریل برقی نیز ممکن است تفاوت چشمگیری در فعالیت‌های معمولی خانه داشته باشد از سوی دیگر برای تازه کارها استفاده ابزارهای برقی ممکن است دلهره آور باشد. اگر مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید، نگران استفاده مناسب از ابزار هستید و به خصوص نگران ایمنی خود هستید در اینجا یک روش ساده برای راهنمایی در مورد دریل های برقی آورده شده است.

 

دریل برقی چه کاربردی دارد؟

اصلی ترین کاربرد دریل برقی سوراخکاری است. شما می توانید مواد مختلفی مانند چوب، سنگ، فلز و غیره را سوراخ کنید و همچنین می توانید یک بست (پیچ) را در مواد مختلف همانطور که قبلا ذکر شد وارد کرده و از آن به عنوان یک پیچ گوشتی برقی استفاده کنید. این کار باید با اعمال فشار ملایم به پیچ با مته و سپس افزایش آهسته سرعت مته انجام شود. اگر به وسایلی مانند مبلمان پیچ می‌زنید به محض اینکه پیچ کاملا در جای خود قرار گرفت حرکت دستگاه را متوقف کنید. چراکه در این مورد سفت شدن بیش از حد ممکن است باعث شکستن تخته ها شود.

 

خرید دریل ایکس کورت

چگونه از دریل برقی استفاده کنیم؟

قبل از هر چیز مشخص کنید که کجا را باید سوراخکاری کنید یا به آن پیچ بزنید. تمام اندازه گیری های خود را کامل کنید و دوبار بررسی کنید که خطوط مستقیم هم تراز باشند. سپس با استفاده از یک مداد جایی را که می خواهید هر سوراخ ایجاد شود مشخص کنید. یک X کوچک یا یک نقطه با مداد بزنید.

 

برای ایجاد سوراخ با استفاده از مته مراحل زیر را دنبال کنید:


-    دو شاخه دریل برقی تان را به پریز برق وصل کنید.
-    اگر دریل تان قابلیت تنظیم گشتاور دارد برای تناسب با موادی که سوراخ می کنید، گشتاور را تنظیم کنید. برای مثال، سوراخکاری روی چوب به گشتاور بیشتری نیاز دارد.
-    نقاطی را که ترسیم کرده‌اید پیدا کنید تا مشخص کنید کجا را باید سوراخ کنید.
-    برای سوراخ کردن، به محل مناسب بروید. اگر به یک نردبان نیاز دارید مطمئن شوید که به طور ایمن باز و محکم شده است.
-    مته خود را به صورت عمودی تثبیت کنید. سوراخ باید دقیقاً مستقیم باشد.
-    ماشه را به آرامی بکشید. با حفاری با سرعت کم شروع کنید. با وارد شده مته می توانید سرعت خود را افزایش دهید.
-    وقتی کارتان تمام شد ماشه را بکشید و مته را عقب بکشید. مراقب باشید که با مته خم نشوید یا به صورت زاویه دار نکشید.


برای استفاده از دریل برای قرار دادن پیچ در سوراخ پایلوت، مراحل زیر را دنبال کنید:


-    دریل را روشن کنید.
-    گشتاور را به حداقل برسانید. سوراخ کردن پیلوت در پیچ ها نیازی به نیروی زیادی ندارد.
-    سری پیچ بند را در سه نظام دریل قرار دهید.
-    مطمئن شوید که پیچ در مرکز سوراخ قرار دارد.
-    مطمئن شوید که دریل در حالت عمودی قرار دارد.
-    ماشه دریل را بکشید و به دقت داخل پیچ فشار دهید. در نتیجه پیچ باید در جای خود باقی بماند.
-    هنگامی که پیچ در جای خود قرار گرفت حرکت مته را متوقف کنید.
-    اگر نگران پیچ شدن بیش از حد آن هستید، قبل از اینکه پیچ کاملاً قرار گیرد توقف کنید. در نهایت از یک پیچ گوشتی برای تکمیل پروژه استفاده کنید.

 

چگونه خرید بهتری دریل برقی را انجام دهیم؟

دریل برقی با سیم مناسب ممکن است به شما کمک کند کارهای زیادی در خانه یا کارگاه انجام دهید. دریل برقی کمی سبک تر از مدل بی سیم یا شارژی است اما همان ویژگی ها را دارد. قدرت دریل برقی با آمپر اندازه گیری می شود. بدون نیاز به توقف برای پر کردن باتری یک منبع برق ثابت به معنای مدت زمان کار بیشتری است. از طرف دیگر آکورد حرکت را محدود می کند. بسته به اینکه محل کار شما چقدر از پریز برق فاصله دارد یک مته سیمی ممکن است به کابل افزایش نیاز داشته باشد. همچنین به خاطر داشته باشید که هر وسیله ای که استفاده می کنید باید هنگام کار با آن احساس راحتی داشته باشید.
زمانیکه که در ابتدا یک دریل را برمی دارید ممکن است احساس فوق العاده ای داشته باشید اما به این فکر کنید که بعد از چند ساعت استفاده چه حسی خواهید داشت. و اینکه وظیفه ای که انجام می دهید و میزان نیرویی که در رابطه با اندازه و وزنی که می توانید به راحتی حمل کنید به چه مقدار نیروی نیاز دارید را در نظر بگیرید. نیروی کار بسیاری از پروژه های صنعتی دریل برقی است. ویژگی های گفته شده در بالا باعث می شود که دریل های برقی کارآمدتر و سرگرم کننده تر عمل کنید حتی اگر از قبل قطعات معمولی را داشته باشید.  

 

نکات ایمنی در استفاده از دریل های برقی:


1.    از عینک ایمنی یا محافظ صورت استفاده کنید.
2.    مته ها را همیشه تیز نگه دارید.
3.    با تمیز نگه داشتن دریچه های هوای دریل، تهویه مناسب را حفظ کنید.
4.    در طول استفاده، هرگونه سیم را از ناحیه برش دور نگه دارید. قبل از هر بار استفاده، شکستگی یا آسیب دیدگی را بررسی کنید.
5.    قبل از تعویض یا اصلاح قطعه یا ضمائم دریل های برقی منبع برق را جدا کنید.
6.    سه نظام را محکم ببندید. قبل از شروع مته، کلید سه نظام را بردارید.
7.    برای جلوگیری از حرکت قطعه کار در حال سوراخ کردن آن را محکم کنید.

 


نکاتی برای نگهداری دریل برقی

ابزارهای شما یک دارایی گرانبها هستند و دریل های برقی یکی از ارزشمندترین آنها هستند.. آنها چیزی هستند که به شما اجازه می دهند کار خود را به انجام برسانید. تعمیر و نگهداری موثر ابزار برای افزایش عمر تجهیزات و حفظ سرمایه شما ضروری است. اکثر روش‌های نگهداری ابزار روال‌های معمولی و اساسی هستند که ممکن است آن‌ها را اجرا کنید. برای ارائه راهنمایی در مورد نحوه محافظت از ابزارهای خود، به یاد داشته باشید که قبل از قرار دادن آنها در انبار، آنها را خنک کنید، قطعات و تیغه های آنها را تیز کنید و در صورت نیاز قطعات فرسوده را جایگزین کنید. آنها را مرتب تمیز کنید و در فضایی تمیز و خشک به دور از رطوبت نگهداری کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha