پشتیبانی: 09182096785
تعمیر و نگهداری ابزارهای برقی

تعمیر و نگهداری ابزارهای برقی

  • 17 تیر 1401
  • سامان موسوی

ابزارهای برقی مانند دریل برقی، دریل شارژی، سنگ فرز، تراز لیزری به تعمیر و نگهداری نیاز دارند. با توجه به اجزای مکانیکی و الکتریکی آنها، نگهداری نامناسب می تواند باعث مشکلاتی مانند تجمع گرد و غبار و زباله، شکستگی، خراب شدن باتری و غیره شود. اگر می خواهید دوام و عمر ابزارهای برقی خود را بهبود بخشید، با ما در این مقاله از سایت بانه ناب همراه باشید.
اگر قصد خرید ابزار آلات صنعتی را دارید باید قبل از خرید مطمئن شوید که ابزاری که قصد خرید آن را دارید از کیفیت خوبی برخوردار بوده و از جایی مطمئن خریداری کنید. ابزارهای موجود در بانه ناب از نظر کیفیت و کارایی بسیار مناسب بوده و با خیال راحت می توانید آنها را خریداری کنید. با این حال، اگر بهترین راه برای نگهداری ابزار برقی را بدانیم، ابزارها عمر طولانی خواهند داشت. نگهداری مناسب، تعمیرات لازم در صورت نیاز و تعویض قطعات باعث دوام بیشتر آن می شود. ما قصد داریم نکات و دستورالعمل های کلی را برای این منظور به شما ارائه دهیم.

 

خرید ابزار آلات صنعتی

 

ابزار برقی خود را تمیز نگه دارید

اگر ابزارهای خود را برای مدتی کنترل نکنید، گرد و غبار و کثیفی می تواند ابزارهای برقی شما را به حالت توقف درآورد. برای جلوگیری از این امر، همیشه پس از اتمام هر کار آنها را پاک و تمیز کرده و سپس در جای مناسب نگهداری کنید. تمیز کردن عمیق دوره ای با استفاده از یک پارچه مرطوب برای دوام ابزارهای برقی شما بسیار مفید خواهد بود.

 

ابزارهای برقی را به درستی نگهداری کنید

بدیهی است که دور نگه داشتن وسایل از رطوبت آنها را از آسیب و سایش محافظت می کند. یک فضای نگهداری تمیز و مرتب، ایمنی و نگهداری وسایل را در محیطی با تهویه مناسب تضمین می کند و به آنها کمک می کند تا زمانی که آنها را بیرون آوردید مطمئن شوید که به درستی کار می کنند.
بنابراین:
-    ابزار خود را دور از رطوبت نگهداری کنید.
-    آنها را در فضایی تمیز و مرتب نگهداری کنید.
-    آنها را در مکانی با تهویه مناسب نگهداری کنید.

 

خرید ابزار برقی

 

قطعات ابزار برقی خود را به صورت دوره ای تعویض کنید

ابزارهای برقی دارای بسیاری از قطعات داخلی قابل تعویض هستند.  در صورت آسیب هر یک از قطعات آن را سریع تعویض کنید تا مشکلی برای ابزار پیش نیاید. برخی از نمونه‌هایی از قطعاتی که معمولاً در ابزارهای برقی نیاز به تعویض دارند عبارتند از برس‌های کربنی، مجموعه سوئیچ، کابل‌های برق، لوازم جانبی، یاتاقان‌ها و تیغه ها. بنابراین، رفع مشکلات مربوط به عملکرد ابزار شما دقیقاً زمانی که مشکل شروع می شود مهم است. همچنین انجام تعمیرات در اولین نشانه مشکل می تواند از آسیب دیدن سایر قسمت های دستگاه جلوگیری کند.

 

به طور کلی، برخی از نکات برای نگهداری ابزار برقی به شرح زیر است:
-    قبل از نگهداری از مسواک و پارچه نرم استفاده کنید تا زباله ها را از ابزارهای برقی پاک کنید.
-    در صورت وجود، از کمپرسور هوا برای تمیز کردن دریچه ها استفاده کنید. این کار باعث بهبود عملکرد دستگاه شما می شود.
-    قطعات مورد نیاز دستگاه را روغن کاری کنید. برای این کار به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید.
-    قطعات نگهدارنده، یعنی پیچ ها و سایر بست ها را بررسی کنید. پیچ های شل را ببندید.
-    کابل های برق را بعد از هر بار استفاده چک کنید. کابل های برق آسیب دیده می تواند خطرناک باشد.
-    تیغه ها و سایر لوازم برش را تیز نگه دارید. در صورت فرسودگی و آسیب دیدگی تعویض کنید.

 

جهت مشاهده قیمت ابزار آلات صنعتی در بانه ناب اینجا کلیک کنید.

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha