پشتیبانی: 09182096785
11 آمار آسیب ابزار برقی (به روز رسانی 2023)

11 آمار آسیب ابزار برقی (به روز رسانی 2023)

  • 27 دی 1401
  • سامان موسوی

یکی از رایج ترین آسیب ها در صنعت ساخت و ساز توسط ابزارهای برقی ایجاد می شود. این آسیب ها می توانند نتیجه کار محافظت نشده، خرابی ابزار برقی یا خطای انسانی باشند. با این حال، خوب است که هنگام استفاده از ابزارهای برقی، ایمنی و حفاظت را به خود آموزش دهید تا بتوانید از بروز صدمات جلوگیری کنید. ( آمار ارائه شده در این مقاله مربوط آمریکا است، زیرا زبان اصلی این مقاله انگلیسی بوده و ترجمه شده است).

- همچنین اگر به دنبال خرید ابزار آلات برقی و صنعتی هستید می توانید خرید انوع ابزارها مانند خرید دریل شارژی 24 ولت دیوالت براشلس، خرید دستگاه جوش تفنگی دیوالت، خرید تراز لیزری دیوالت 360 درجه نور سبز و سایر ابزارهای صنعتی را در بانه ناب انجام دهید.


1. سالانه بیش از 960000 آسیب ناشی از ابزارهای برقی وجود دارد

همانطور که با اعداد مشاهده می کنید، سالانه بیش از 960000 آسیب ناشی از ابزارهای برقی ایجاد می شود. بیشتر آنها به دلیل عدم استفاده صحیح از ابزار یا نداشتن تجربه کافی برای استفاده از ابزار برقی رخ می دهد. اگر همه کسانی که از ابزارهای برقی استفاده می کنند به پروتکل ایمنی ارائه شده برای ابزار احترام بگذارند، این اعداد به شدت کاهش می یابد.

 

2. سالانه بیش از 200 مرگ ناشی از ابزارهای برقی رخ می دهد

تعداد مرگ و میر ناشی از ابزارهای برقی سالانه خیلی زیاد نیست، اما همچنان نگران کننده است. این تعداد در سال های 2020 و 2021 به دلیل کاهش استفاده از ابزارهای برقی به دلیل کرونا، اندکی کاهش یافته است. یکی از نکات اصلی برای ایمن ماندن این است که از روش‌های ایمنی ابزاری که استفاده می‌کنید برای جلوگیری از صدمات یا مرگ احتمالی استفاده کنید.

 

3. 29000 مراجعه به بخش اورژانس ناشی از صدمات اره روی میز

29000 مراجعه به بخش اورژانس ناشی از تصادفات اره روی میز بوده است و این خیلی عجیب نیست. اره های رومیزی حتی برای افرادی که تجربه زیادی دارند می تواند خطرناک باشد، زیرا تصادفات اتفاق می افتد. اجازه ندهید هنگام استفاده از اره رومیزی ذهنتان سرگردان شود و همیشه یک کیت اضطراری در نزدیکی خود داشته باشید تا اتفاقی بیفتد.

 

4. یک نظرسنجی توسط NCBI نشان می دهد که میانگین سنی افرادی که آسیب دیده اند 53.2 سال است

میانگین سنی افرادی که توسط ابزار برقی آسیب دیده اند 53.2 سال است. امروزه بیشتر افراد میانسالی هستند که در صنعت ساخت و ساز مشغول بکار هستند، بنابراین این میانگین سنی است. این روزها به دلیل رشد سایر صنایعی که نیاز به کار فیزیکی ندارند، جوانان کمتر به چنین مشاغلی علاقه دارند.

 

5. مردها بیشتر از زن ها از صدمات ابزار برقی رنج می برند.

جای تعجب نیست که مردان بیشتر از زنان از صدمات ابزار برقی رنج می برد. این بیشتر به این دلیل است که معمولاً مردان کارهای فیزیکی سخت‌تر انجام می‌دهند و تعداد زنان زیادی در این صنعت کار نمی‌کنند. این آمار ممکن است در آینده تغییر کند، زیرا زنان بیشتری به پروژه‌های صنعتی علاقه مند می‌شوند و بنابراین بیشتر از ابزارهای برقی استفاده می‌کنند.

 

6. علت اصلی صدمات در صنعت ساخت و ساز در ایالات متحده تماس با اشیاء سوراخ کننده یا برش دهنده مانند اره، تفنگ میخکوبی و مته است

سوراخ کردن یا برش اشیاء و ابزارهای برقی عامل اصلی صدمات در صنعت ساخت و ساز در ایالات متحده بوده است. شما به راحتی می توانید سوراخ یا برش را انجام دهید، حتی زمانی که کار خود را با دقت انجام می دهید. همیشه مطمئن شوید که با ابزار برقی که استفاده می کنید آشنا هستید و سعی کنید هر لحظه به کاری که انجام می دهید توجه کنید.

 

7. صدمات در محیط های غیر شغلی بیشتر از محیط های شغلی اتفاق افتاده است

صدمات بیشتر در محیط های غیر شغلی نسبت به محیط های شغلی اتفاق افتاده است و این کاملا طبیعی است. افرادی که در شغلی مشغول به کار هستند که نیاز به استفاده از ابزارهای برقی دارد معمولاً نسبت به افرادی که در این صنعت غیر شغلی هستند، تجربه و دانش بیشتری دارند. نکته مهم این است که هنگام استفاده از یک ابزار برقی خاص، نحوه استفاده صحیح، آسیب های احتمالی و سایر جزئیات را آموزش دهید تا احتمال آسیب دیدگی کاهش یابد.

 

8. شایع ترین نوع آسیب، آسیب تاندون است

شایع ترین آسیب، آسیب تاندون است و موارد دیگری نیز وجود دارد که اغلب اتفاق می افتد. سایر آسیب‌های رایج، آسیب‌های انگشتی هستند که در صورت استفاده از هر نوع اره و مته، آسیب‌های مچ دست و آسیب‌های چشمی می‌توانند به راحتی رخ دهند. همانطور که چندین بار ذکر شد، از پروتکل های ایمنی پیروی کنید تا احتمال آسیب دیدگی هنگام استفاده از ابزارهای برقی را کاهش دهید.

 

9. شایع‌ترین آسیب‌هایی که توسط ابزارهای برقی ایجاد می‌شوند شامل شوک الکتریکی، آسیب‌های چشمی، زخم‌های سوراخ‌شده، آسیب‌های خرد شدن و قطع عضو هستند.

OSHA مطالعه ای انجام داد تا نشان دهد کدام آسیب ها از شایع ترین آسیب ها هستند. ما برخی از موارد را در بالا ذکر کردیم، اما طبق OSHA، شایع‌ترین آسیب‌ها هنگام استفاده از ابزارهای برقی، شوک الکتریکی، آسیب‌های چشمی، زخم‌های سوراخ‌شده، آسیب‌های له‌کننده و قطع عضو هستند. بسیاری از این موارد کشنده نیستند، اما برخی از آنها حتی می توانند منجر به مرگ یا نقص عضو شوند.

 

10. دریل های برقی با درصد بالایی از حداکثر آسیب ها همراه هستند.

دریل های برقی یکی از ابزارهای برقی رایج هستند، بنابراین جای تعجب نیست که درصد بالایی از حداکثر صدمات قابل آدرس دهی را داشته باشند. ممکن است دریل برقی مشکلی داشته باشد، ممکن است دامنه توجه شما در بهترین حالت خود نباشد یا فقط بی تجربه باشید. همه این موارد می تواند منجر به صدمات ناشی از مته برقی شود، بنابراین همیشه سعی کنید برای جلوگیری از بروز مشکلات هوشیار باشید.


-    اگر به دنبال خرید دریل برقی هستید پیشنهاد می کنیم خرید دریل چکشی دیوالت 1250 وات سه نظام فلزی تمام صنعتی ، خرید پک دو قلوی دریل و مینی فرز ماکیتا مدل 9555N و خرید دریل چکشی 710 وات ماکیتا با پک کامل مدل HP 1630   را از سایت بانه ناب انجام دهید.

 

11. اگر کارگران از محافظ چشم مناسب استفاده نکنند، جوش، برش و لحیم کاری صدمات چشمی به راحتی اتفاق می افتد

اگر کارگر از محافظ چشم مناسب استفاده نکند، جوش، برش و لحیم کاری صدمات چشمی به راحتی ممکن است رخ دهد. آنها می توانند منجر به آسیب دائمی چشم یا حتی نابینایی شوند. اکثر آسیب های چشمی دائمی هستند و تا بهبودی کامل قابل درمان نیستند. برای ایمنی شما، داشتن تجهیزات محافظ مناسب، از جمله محافظ چشم، بسیار مهم است.


-    می توانید خرید ایننورتر جوش مانند خرید دستگاه جوش زوبر 250 آمپر، خرید دستگاه جوش ماکیتا 200 آمپر و خرید دستگاه جوش تفنگی دیوالت را در سایت بانه ناب انجام دهید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha