پشتیبانی: 09182096785
راهنمای خرید دریل برقی

راهنمای خرید دریل برقی

  • 11 آذر 1400
  • زمانه جوانمردی

دریل مناسب می تواند کارهای زیادی را در خانه یا کارگاه انجام دهد. گزینه ها و نکات موجود برای یافتن بهترین دریل برای کار خود را بیاموزید. در این مقاله از سایت بانه ناب به معرفی دریل برقی خواهیم پرداخت و به شما کمک می کنیم تا هنگام خرید دریل برقی بهترین گزینه را انتخاب کنید. همچنین می توانید انواع دریل برقی را در فروشگاه اینترنتی بانه ناب سفارش دهید.

 

تفاوت دریل شارژی وبرقی

قدرت، تحرک و وزن همه موارد در انتخاب دریل هستند. یک دریل  شارژی تحرک بالا و طیف گسترده ای از ویژگی های موجود را ارائه می دهد. ولتاژ 4 تا 8 ولت برای پیچ گوشتی های شارژی سبک کافی است ودریل هایی با ولتاژ 12 تا 18 ولت نیازهای کاری اکثر صاحب خانه ها را برآورده می کنند. یک مدل پرقدرت کار سنگین تری را انجام می دهد، اما ولتاژ بیشتر به این معنی است که ابزار باتری بزرگتر و سنگین تری دارد. . یک باتری دریل شارژی به طور دوره ای نیاز به شارژ مجدد دارد. ممکن است بخواهید یک باتری یدکی در دسترس داشته باشید تا بتوانید در حین شارژ مجدد به کار خود ادامه دهید. برای مقایسه مدت زمان کارکرد باتری ها  مدت زمانی که در حین استفاده موثر خواهند بود به رتبه بندی آمپر ساعت نگاه کنید. آمپر ساعت های بیشتر و ولت های بیشتر زمان کارکرد طولانی تری را فراهم می کند. به خاطر داشته باشید که میزان شارژ باتری به موادی که با آن کار می کنید، سطح استفاده مداوم و حتی دما بر طول عمر باتری تأثیر می گذارد.
یک دریل برقی قدرت بالایی را ارائه می دهد. در حالی که سبک تر از یک مدل شارژی است اما قابلیت های مشابهی را ارائه می دهد. منبع تغذیه ثابت به معنای زمان کار بیشتر است  بدون نیاز به توقف برای شارژ مجدد باتری. با این حال سیم تحرک را محدود می کند.
بسته به اینکه محل کار شما چقدر از پریز برق فاصله دارد یک دریل برقی ممکن است به یک سیم کشی نیاز داشته باشد. دستورالعمل های سازنده را برای انتخاب سیم مناسب دنبال کنید و نکات ایمنی سیم برق را ببینید.
انواع باتری های دریل شارژی رایج عبارتند از نیکل کادمیوم (NiCd یا NiCad) و یون لیتیوم (li-ion). یک باتری لیتیوم یونی سبکتر و کوچکتر از یک باتری NiCd با همان ولتاژ است. باتری‌های لیتیوم یونی می‌توانند چندین ماه بین استفاده‌ها شارژ نگه دارند.

 

خرید دریل برقی دیوالت

 

انواع دریل

برخی از قابلیت ها برای کارهای خاصی ضروری هستند در حالی که برخی به سادگی کار را آسان می کنند. در انتخاب دریل برقی دستی به چند نکته توجه کنید:

1-    اندازه: دریلها در اندازه های 1/4 اینچی، 3/8 اینچی و 1/2 اینچی موجود هستند. این اندازه‌گیری‌ها به اندازه سه نظام بخشی که دریل را نگه می‌دارد اشاره دارد و بزرگ‌ترین ساقه دریل را نشان می‌دهد که متناسب با دریل است. یک سه نظام 1/4 اینچی برای یک دریل سبک کافی است. یک دریل 3/8 اینچی طیف وسیعی از مته ها را می‌پذیرد و آن را برای کارهای رایج در خانه همه‌کاره می‌کند. یک دریل 1/2 اینچی کاربردهای سنگین تری را انجام می دهد.
 
2- سرعت: یک دریل  با سرعت متغیر با یک کلاچ قابل تنظیم به شما برای سوراخ کردن مواد مختلف و استفاده از انواع مته ها ها تطبیق پذیری می دهد. حفاری چوب نرم، چوب سخت، فلز و سنگ تراشی همگی به سرعت و گشتاور یا نیروی چرخشی متفاوتی نیاز دارند. مواد سخت تر و قطعات بزرگتر به سرعت کمتر و گشتاور بیشتری نیاز دارند. سرعت های بالاتر و گشتاور کمتر با مواد نرم تر و قطعات کوچکتر کار می کند. ماشه دریل سرعت را کنترل می کند. شما کلاچ را روی سطح گشتاور دلخواه تنظیم می کنید. . یک کلاچ به درستی تنظیم شده شما را از کشیدن پیچ بیش از حد عمیق باز می دارد و احتمال کنده شدن سر پیچ یا شکستن پیچ را کاهش می دهد. دریل های دارای کلید چرخ دنده به شما این امکان را می دهند که چرخ دنده دریل را برای سرعت کم و گشتاور زیاد یا سرعت بالا و گشتاور کم تنظیم کنید.

3-    کارایی: برخی از دریل ها دارای سه نظام های کلیددار هستند که برای سفت و شل کردن به ابزار نیاز دارند، اما بسیاری از دریلها دارای سه نظام های بدون کلید هستند که می توانید آنها را با دست محکم یا شل کنید. اگر نیاز به تغییر مکرر مته ها را دارید  یک سه نظام بدون کلید کار را سریع‌تر و ساده‌تر می‌کند به خصوص اگر سه نظام اجازه تنظیم با یک دست را بدهد.

 

سایر ویژگی های دریل برقی

1- موتور بدون جاروبک راندمان بالایی ارائه می‌دهد و در نتیجه زمان اجرا بهتر، قدرت بیشتر، دوام بیشتر و نگهداری کمتری دارد. مته با موتور براشلس نیز سبک تر و کم صداتر خواهد بود.
2- توان خروجی یکی دیگر از امتیازهای توانمند یک مته است. یک عدد واحد وات خروجی (UWO) خروجی را به صورت ترکیبی از سرعت و گشتاور اندازه گیری می کند.
3- یک چراغ تعبیه شده به شما کمک می کند تا ببینید کجا در حال حفاری هستید.
4- سطح تعبیه شده به شما کمک می کند بست ها را با دقت بیشتری سوراخ کنید و نصب کنید.
5- یک دسته جانبی قابل تنظیم به شما امکان می دهد حفاری سنگین را با ثبات و کنترل بیشتری انجام دهید.
6- لوازم جانبی می تواند شامل جعبه، باتری یدکی، مته و مجموعه ای ار سری های مته و پیچ بند باشد. اگر دریل شارژی می‌خرید، ببینید شارژر هم دارد یا خیر. توجه داشته باشید که دریل های ابزار برهنه با باتری یا شارژر عرضه نمی شوند.

 

راحتی و طراحی دریل

هر ابزاری باید هنگام استفاده از آن احساس راحتی کنید. زمانی که برای اولین بار آن را برمی دارید ممکن است احساس خوبی داشته باشد اما در نظر بگیرید که بعد از چند ساعت استفاده چه حسی خواهد داشت. به کارهایی که باید انجام دهید فکر کنید و قدرتی که می خواهید را در مقابل اندازه و وزنی که می توانید به راحتی تحمل کنید متعادل کنید.
طراحی دریل نیز بر احساس آن تأثیر می گذارد. دو سبک دسته دریل رایج وجود دارد. دسته دریل دسته T نزدیک وسط بدنه مته است. این طراحی وزن را برای تعادل بهتر و فشار کمتر مچ توزیع می کند. سایر دریل های سیم دار دارای طراحی دستگیره تپانچه هستند و دسته آن در عقب است.

 

راه های بیشتر برای حفاری یا کوبیدن

علاوه بردریل  های استاندارد ابزارهای حفاری دیگری نیز وجود دارد که می توانید به مجموعه خود اضافه کنید:
1- دریل های با زاویه راست به شما امکان می دهند در فضاهای تنگ مانند بین تیرچه های کف کار کنید. سه نظام روی یک دریل با زاویه سمت راست با زاویه 90 درجه نسبت به بدنه مته نصب می شود.
2- دریل های ضربه ای می توانند وظایف رانندگی سنگین را انجام دهند. عمل ضربه گشتاور بیشتری نسبت به مکانیزم دریل استاندارد اعمال می کند.
3- دریل های چکشی یا چکش های چرخشی، چرخش مته معمولی را با یک ضربه ترکیب می کنند. این دو نیرو به شما این امکان را می دهند که به سرعت در سنگ تراشی سوراخ ایجاد کنید.
4- دریل های بادی ابزارهای درجه یک پیمانکار هستند که به جای برق، با هوای فشرده کار می‌کنند. این دریل ها به یک شلنگ هوا متصل به کمپرسور هوای مناسب نیاز دارند.
5- دریل پرس ها ابزارهای رومیزی هستند که می توانند سوراخ هایی با فاصله دقیق ایجاد کنند و حفاری را تا عمق دقیق ساده کنند. با ابزار مناسب و تنظیم مناسب  می‌توانید تقریباً در هر زاویه‌ای بدون ترس از راه رفتن دریل یا باز کردن سوراخ کنید.

اگر قصد خرید دریل شارژی یا خرید دریل برقی را دارید پیشنهاد می کنیم انواع دریل ها را در فروشگاه اینترنتی بانه ناب خریداری کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha