پشتیبانی: 09182096785
راهنمای خرید تفنگ میخکوب

راهنمای خرید تفنگ میخکوب

  • 7 شهریور 1401
  • سامان موسوی

بسیاری از تعمیرکاران و سازندگان برای اتصال وسایل و مواد مختلف به دیوار و جاهای سفت و محکم به ابزاری نیاز دارند که هم از قدرت بالایی برخوردار باشد و هم اتصال آن ماندگاری زیادی داشته باشد. در زمان های گذشته این کار توان و زمان زیادی از تعمیرکاران می گرفت. اما خوشبختانه با پیدایش تفنگ های میخکوب کار بسیار راحت تر شده و در یک چشم به هم زدن می توانید وسیله خود را با زدن میخ به جای مورد نظر بچسبانید.
میخکوب ها در اندازه ها و قدرت های متفاوتی در بازار وجود دارند و بر اساس قدرت شان می توانند انواع سطوح مانند چوب، بتن، آهن و غیره را سوراخ کنند. نحوه کار تفنگ میخکوب تقریبا شبیه تفنگ عادی است. در این دستگاه با استفاده از یک انفجار کنترل شده چاشنی که یا به صورت نواری در دستگاه قرار داده شده یا بر روی میخ ها است منجر به حرکت سریع میخ به جلو می شود.

 

خرید تفنگ میخکوب چاشنی دار


میخ و چاشنی تفنگ میخکوب در اندازه های مختلفی در بازار وجود دارند که بسته به مواد و سفتی سطوحی که بر روی آنها کار می کنید می توانید اندازه مورد نظرتان را انتخاب کنید. البته بهتر است بدانید که نمی توانید از میخ های معمولی در این دستگاه استفاده کنید و باید میخ های مخصوصی که با دستگاه همخوانی دارند را تهیه کنید. خرید میخ چاشنی دار تفنگ میخکوب معمولا در بسته های 100 عددی انجام می شود.
یکی از مزیت های دیگر خرید تفنگ میخکوب چاشنی دار این است که نیازی به منبع تامین انرژی ندارد و برخلاف میخکوب های بادی و برقی تنها با استفاده از مکانیزم انفجار چاشنی عمل می کند.

 

نحوه شلیک با تفنگ میخکوب چاشنی دار

دو روش برای شلیک میخ در میخکوب ها وجود دارد، یکی روش ضامن دار و دیگری روش ماشه ای است. در بعضی از میخکوب ها می توان چندین میخ را بصورت متوالی شلیک کرد، هر چند این روش کارتان را به میزان بسیار زیادی سرعت می بخشد اما از لحاظ ایمنی بسیار خطرناک است. امن ترین روش استفاده از تفنگ میخکوب روش ضامن می باشد. معمولا تفنگ های جدید هر دو روش را داشته و می توانید بسته به کارتان هر کدام را انتخاب کنید.

 

قیمت تفنگ میخکوب چاشنی دار در بانه


نوع و مقدار چاشنی که بر روی میخ تفنگ میخکوب قرار می گیرد تعیین کننده قدرت و سرعت آن است. در صورتی که سرعت شلیک میخ کمتر از 100 متر باشد آن نوع را کم سرعت و اگر بیشتر باشد پر سرعت می دانند. معمولا چاشنی که بر روی میخ قرار دارد در دو نوع برنجی و برنزی موجود هستند که با پوششی پلاستیکی پوشانده شده اند. معمولا رنگ پوشش پلاستیکی میخ ها تعیین کننده نوع میخ می باشد. اگر می خواهید برای کارهای متداول و سرعت های متوسط از تفنگ میخکوب استفاده کنید بهتر است رنگ چاشنی سبز، قهوه ای و زرد را انتخاب کنید.
اما یکی از مهمترین نکات برای افزایش عمر تفنگ میخکوب تان این است که بصورت متوالی آن را سرویس و تمیز کنید. دلیل آن هم این است که به دلیل انفجار چاشنی ممکن است مقدار باروت و گرد داخل آن جای بماند. به همین جهت بهتر است پس از هر 30 تا 35 شلیک با استفاده از فرچه ای که همراه آن است شروع به تمیزکاری دستگاه کنید. به همین جهت وقتی کارتان با دستگاه تمام شد حتما آن را تمیز کنید.

اگر به دنبال خرید بهترین تفنگ میخکوب چاشنی دار می گردید پیشنهاد می کنیم خرید تفنگ میخکوب چاشنی دار طرح ماکیتا را با قیمتی مناسب از سایت بانه ناب خریداری کنید. این دستگاه که توسط چین ساخته شده از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و قادر است در هر ساعت 400 میخ را با سرعت 200 ژول شلیک کند. وزن این میخکوب 750 گرم بوده و بسیار خوش دست است. همچنین این دستگاه مجهز به صدا خفه کن و عایق حرارتی است تا در حین کار با آن زیاد اذیت نشوید. همراه این میخکوب فرچه سیمی، عینک محافظ و دستکش می باشد. قیمت تفنگ میخکوب طرح ماکیتا بسیار مناسب است.

 

قیمت و خرید میخکوب دست دوم

 

نکاتی که باید هنگام کار با تفنگ میخکوب رعایت کنید


-    هر چند مکانیزم تفنگ های میخکوب به گونه ای طراحی شده که برای شلیک باید بر روی جسم قرار گیرد اما برای امنیت بیشتر هیچوقت لوله آن را سمت افراد نگیرید.
-    اگر میخ ها دارای چاشنی سرخود نیستند و میخ و چاشنی جدا هستند بهتر است ابتدا میخ را جایگزاری کنید سپس چاشنی را در دستگاه قرار دهید.
-    اگر تاکنون با این دستگاه کار نکرده اید بهتر است نحوه کار با آن را نزد یک متخصص و یا فرد باتجربه یاد بگیرید.
-    در حین کار حتما از تجهیزات ایمنی مانند عینک مخافظ، گوش بند و دستکش استفاده کنید.
-    در هنگام میخکوبی باید دستگاه را عمود بگیرید. همچنین پیشنهاد می کنیم با هر دو دست تان با دستگاه کار کنید تا بتوانید لگد آن را کنترل کرده و به دست تان آسیب نرسد.
-    برخی افراد برای دادن هزینه کمتر به دنبال خرید میخکوب دست دوم هستند. این کار اصلا توصیه نمی شود چراکه با هر بار شلیک عمر دستگاه کاهش یافته و عدم تمیزکاری پس از استفاده عمر آن را به شدت کاهش می دهد.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha