پشتیبانی: 09182096785
8 باور اشتباه در مورد ابزارهای شارژی

8 باور اشتباه در مورد ابزارهای شارژی

  • 20 مرداد 1401
  • سامان موسوی

ابزارهای بی سیم یا شارژی در بین کاربران بسیار محبوب هستند زیرا با باتری کار می کنند و بهره وری را افزایش می دهند. استفاده از این ابزارها بسیار امکان پذیر است و کار شما را آسان می کند. باوجود اینکه مزایای زیاد ابزارهای شارژی متاسفانه باورهای اشتباهی در زمینه این ابزارها رایج شده است. برخی افراد چنین شایعاتی را باور می کنند و در مورد بهره وری این ابزار ها دچار تردید می شوند. در ادامه این مقاله از سایت بانه ناب با شما هستیم تا این باورهای اشتباه را با شما در میان بگذاریم.


شما می توانید انواع ابزار شارژی مانند تراز لیزری ، دریل شارژی ، متر لیزری و آچار بکس شارژی را در سایت بانه ناب خریداری کنید.

 

باور اشتباه اول- ابزارهای شارژی به اندازه کافی قدرتمند نیستند.

یکی از رایج ترین باورهای اشتباه در مورد ابزارهای شارژی این است که این ابزارها چندان قدرتمند نیستند. اما بعضی ابزارهای شارژی حتی بیشتر از ابزارهای برقی قدرتمندتر هستند. برخی از ابزارهای بی سیم می توانند با حداکثر گشتاور با ابزارهای سیمی مطابقت داشته باشند و حتی از آن فراتر روند.


-    برای مثال دریل شارژی 24 ولت دیوالت موتور براشلس بهترین پیچ گوشتی شارژی موجود در بازار است.


باور اشتباه دوم- باتری های ناکارآمد

قبل از قضاوت یا تصمیم گیری، ابتدا مواد ساخت باتری ها، ساخت آنها و نحوه ذخیره و رساندن نیرو به ابزار را بشناسید. در پنج سال گذشته، ابزارهای شارژی از باتری نیکل-فلز به باتری های لیتیوم یون ارتقا یافته اند. این باتری ها سبک تر هستند و با ذخیره انرژی بیشتر در بسته های کوچکتر، مدت زمان بیشتری کار می کنند. همچنین بازیافت باتری های لیتیومی  بسیار راحت تر از باتری های قدیمی است.

 

باور اشتباه سوم- ولت بیشتر بهتر است

ولتاژ پایین تر همیشه بهتر نیست. وقتی صحبت از ابزارهای بی سیم می شود، کافی است ولتاژ کمتری نیز داشته باشید. ولتاژ بیشتر برای ابزارهای برقی مانند مته های چکشی و اره های مدور مهم است، اما ابزارهای بی سیم ممکن است به چنین ولتی نیاز نداشته باشند. جنبه مهم ابزارهای بی سیم، گشتاور و آمپر/ساعت در باتری است، زیرا این ابزارها گشتاور، زمان اجرا و ظرفیت انرژی بیشتری را ارائه می دهند.

 

باور اشتباه چهارم- زمان زیادی برای شارژ شدن باتری نیاز است

امروزه شارژرها و باتری ها دارای ویژگی های هوشمند هستند. به همین جهت باتری و شارژرهای امروزی دارای قابلیت شارژ سریع بوده و در عرض چند دقیقه شارژ می شوند. در گذشته، این ابزارها برای شارژ 10 تا 12 ساعت زمان می بردند، اما در حال حاضر این کار را فقط در عرض 30 تا 40 دقیقه می توان انجام داد.

 

باور اشتباه پنجم- می توان از هر شارژری استفاده کرد

این فقط یک تصور غلط است که همه شارژر ها یکسان هستند. اما برخی از شارژرها قدرت بیشتری دارند و برخی قادر به اندازه گیری مقاومت، ولت و آمپر بسته به باتری هستند. از این رو، نمی توانید از هیچ شارژری برای ابزار خود استفاده کنید. شما می توانید طبق مشخصات و الزامات از آنها استفاده کنید.

 

باور اشتباه ششم- امکان شارژ بیش از حد ابزار

این گفته واقعا اشتباه است. این ابزارهای بی سیم و باتری های آنها را نمی توان بیش از حد شارژ کرد. همانطور که می توانید شارژرهای مدرن مختلفی را در بازار پیدا کنید که دارای چرخه شارژ تنظیم شده هستند. هنگامی که باتری به طور کامل شارژ شد، شارژر باتری را برای استفاده بعدی به طور خودکار شارژ نگه می دارد.

 

باور اشتباه هفتم- ابزارهای شارژی در آینده جایگزین ابزارهای سیمی خواهند شد

این باور اصلا درست نیست. می توانید از ابزارهای برقی با ویژگی اصلی آنها که قابل حمل بودن است لذت ببرید. اما برخی از کاربردها وجود دارد که در آنها باید ابزارهای بادی یا الکتریکی را برای محیط و موقعیت های ارگونومیک انتخاب کنید. بنابراین، شما می توانید از هر دو نوع ابزار در سال های آینده نیز مطابق با نیاز خود استفاده کنید.

 

باور اشتباه هشتم- ابزارهای قدیمی قابل اعتمادتر هستند

نوستالژی چیز خوبی است اما نه با ابزار. معمولاً مردم فکر می کنند که ابزارهای قدیمی آنها قابل اعتماد هستند و استفاده از آنها بسیار آسان است. ممکن است با ابزار قدیمی خود احساس راحتی داشته باشید، اما ابزارهای جدید با ویژگی ها و پیشرفت های جدید همراه هستند و مزایای خاص خود را دارند. بنابراین، استفاده از ابزارهای جدید در زمانی که ابزار قدیمی شما خارج از سرویس است، ضروری است.

اینها برخی از باورهای اشتباه مربوط به ابزارهای شارژی هستند. پس از مطالعه این نکات، می توانید در مورد درست و نادرست بودن خرید ابزارهای شارژی اطلاعاتی به دست آورید و در استفاده از آنها موثرتر واقع شوید.

 

اگر قصد خرید ابزارهای شارژی مانند خرید دریل شارژی ، خرید تراز لیزری و غیره هستید می توانید قیمت ابزار آلات صنعتی در بانه ناب را مشاهده کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha