پشتیبانی: 09182096785
ترفندهایی برای استفاده از دریل شارژی

ترفندهایی برای استفاده از دریل شارژی

  • 10 تیر 1401
  • سامان موسوی

اگر یک فنی کار هستید و یا ترجیح می دهید کارهای خانه تان را خودتان به تنهایی انجام دهید خواندن این مقاله برای شما مفید است. هر استاد فنی کاری ابزارهایی مانند پیچ گوشتی، چکش، چاقو و دریل را در کیف ابزار خود دارد. این ابزارها به شما کمک می کنند تا بتوانید کارهای معمول تعمیرات را به کمک آنها انجام دهید. دریل های قدیمی فقط برای سوراخکاری دیوار استفاده می شد، اما اکنون علاقه مندان استفاده های جدیدی برای آن ها پیدا کرده اند.
به همین جهت در این مقاله قصد داریم روش های خلاقانه ای به شما یاد دهیم تا به کمک آنها کارهایتان را سریع تر و آسانتر انجام دهید. این به شما کمک می کند تا متوجه شوید که مته های شما چقدر چند منظوره هستند.
-    همچنین اگر قصد خرید دریل شارژی را دارید می توانید قیمت دریل شارژی های موجود در بازار را در سایت بانه ناب مشاهده کنید.

 

استفاده از دریل برای باز کردن در قوطی

 

استفاده از دریل برای باز کردن در قوطی

گاهی اوقات کار کردن در آشپزخانه بسیار سخت می شود، به خصوص زمانی که قادر به باز کردن هیچ قوطی نیستید. برای ساده و آسان کردن آن می توانید از دریل خود به عنوان درب بازکن برقی استفاده کنید. همانند تصویر بالا به سادگی دسته را از درب بازکن دستی قوطی جدا کنید تا محور دسته ظاهر شود. محور را داخل سه نظام دریل خود قرار دهید و از آن برای باز کردن قوطی استفاده کنید.


-    می توانید از دریل شارژی دیوالت 24 ولت موتور براشلس برای اینکار استفاده کنید.

 

استفاده از دریل برای تمیزکاری

 

استفاده از دریل برای تمیزکاری

دریل شارژی می تواند تمیزکاری شما را سرعت ببخشد. کاری که باید انجام دهید این است که یک مجموعه برس را به مته بچسبانید، زمانیکه دریل روشن می شود با حرکت سریع مته برس نیز به سرعت می چرخد می تواند انواع کثیفی ها را پاک کند. این ترفند به شما کمک می کند تا قسمت هایی از خانه و محل کار خود را که به سختی قابل دسترسی هستند تمیز کنید.

-    دریل شارژی 21 ولت دیوالت گزینه خوبی برای این کار است.

 

استفاده از دریل برای سوراخ کردن سریع

 

استفاده از دریل برای سوراخ کردن سریع

گاهی اوقات ممکن است با موادی کار کنید که شکننده هستند و اگر برای سوراخکاری از چکش استفاده کنید به احتمال زیاد می شکنند. بهترین راه این است که از دریل برای ایجاد یک سوراخ کوچک استفاده کنید. یکی از موارد مهمی که باید به آن توجه کنید انتخاب اندازه مناسب مته است.

 

-    دریل شارژی ماکیتا 21 ولت برای اینکار مناسب است.

 

استفاده از دریل برای پوست کندن میوه و سبزیجات

 

استفاده از دریل برای پوست کندن میوه و سبزیجات

این ترفند ممکن است خنده دارترین مورد در لیست به نظر برسد، اما می تواند بسیار مفید باشد. می توانید با وصل کردن یک پیچ از قبل شسته شده در سه نظام شروع کنید تا در هسته میوه یا سبزیجات قرار گیرد. پوست کن را روی پوست میوه یا سبزیجات نگه دارید و اجازه دهید دریل کار خود را انجام دهد. این ترفند برای میوه هایی مانند سیب که هسته آنها سفت است بهتر جواب می دهد.

 

-    برای اینکار می توانید از دریل شارژی دیوالت 21 ولت استفاده کنید.

 

استفاده از دریل برای پولیش کردن ماشین

 

استفاده از دریل برای پولیش کردن ماشین

می توانید یک سری مخصوص پولیش به دریل خود اضافه کرده و از آن برای جلا دادن انواع چیزها مانند چوب، جواهرات، کفش و غیره استفاده کنید. پولیش کردن ماشین در بازار کمی گران است، با داشتن سری مخصوص پولیش می توانید آن را به هر دریل شارژی که دارید وصل کرده و با خیال راحت مشغول پولیش کاری خودروتان شوید.

 

-    دریل شارژی 36 ولت دیوالت دارای سری مخصوص پولیش می باشد و برای این کار بسیار مفید است.

 

با کمک دریل نگهدارنده پیچ مغناطیسی فوری ایجاد کنید

 

با کمک دریل نگهدارنده پیچ مغناطیسی فوری ایجاد کنید

اگر شما ازجمله کسانی هستید که حین کار مجبورید پیچ و مهره ها را در جیب یا جاهای دیگر بگذارید و بعضی اوقات آنها را گم می کنید این ترفند می تواند برای شما نجاب بخش باشد. کمی چسب حرارتی روی قاب دریل خود زده و یک آهنربای قوی را بر روی آن بچسبانید تا پیچ ها و قطعات فلزی شل را به راحتی در حین کار در دسترس قرار دهید.

 

-    دریل شارژی 36 ولت ماکیتا برای انجام این کار ایده آل است.

 

با استفاده از دریل به راحتی می توانید شیشه را سوراخ کنید

 

با استفاده از دریل به راحتی می توانید شیشه را سوراخ کنید

هر زمان که سوراخکاری روی یک سطح صاف انجام می شود، ایجاد سوراخ مناسب بدون آسیب رساندن به آن می تواند بسیار دشوار باشد. برخی از مواد به اندازه ای نرم هستند که می توانید از ست ناخن یا منگنه برای ایجاد سوراخ استفاده کنید. اما موادی مانند شیشه مواردی هستند که چالش برانگیزتر هستند.

 

برای سهولت کارهایتان می توانید از این ترفندهای ساده استفاده کنید. همیشه مقداری نوار و مقوای سفت در کیف ابزارتان داشته باشید. مقوا را روی قسمتی که می خواهید سوراخ کنید بچسبانید. سپس از یک تکه کاربیت نازک برای ایجاد سوراخ در مواد با سرعت آهسته استفاده کنید. با توجه به وجود مقوا، مته از جای خود سر نمی خورد و می توانید سوراخ دقیقی ایجاد کنید. پس از ایجاد سوراخ، می توانید مقوا را دور بریزید و طبق معمول ادامه دهید.
اینها چند ترفند ساده و باورنکردنی هستند که می توانید از آنها در زندگی روزمره خود استفاده کنید تا کار خود را آسان تر کنید. حال باید از اهمیت دریل ها و کاربردهای متفاوت آن آگاه باشید. به همین جهت اگر به دنبال خرید بهترین دریل شارژی با کیفیت می گردید می توانید بهترین دریل های موجود در بازار را در فروشگاه اینترنتی بانه ناب خریداری کنید.

 

نظر شما چیست؟ چه ترفندهای دیگری می شناسید که به وسیله دریل شارژی می توانید انجام دهید؟

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha