پشتیبانی: 09182096785
راهنمای خرید تراز لیزری

راهنمای خرید تراز لیزری

  • 6 خرداد 1401
  • سامان موسوی

پروژه بزرگی در دست دارید؟ به دنبال ابزاری برای تراز و شاقول کردن می گردید؟ آنچه شما نیاز دارید یک تراز لیزری است! از لیزرهای نقطه ای گرفته تا مدل های چرخشی تا متقاطع، می توانید دستگاه مورد نیاز خود را در بازار پیدا کنید. اگر به دنبال خرید تراز لیزری اصل و با کیفیت می گردید در ادامه این مقاله از سایت بانه ناب با ما همراه باشید.

 

انواع مختلف تراز لیزری

انواع مختلفی از تراز لیزری وجود دارند که هر کدام کارکرد و ویژگی خاص خود را دارند. برای انتخاب درست، بهتر است با تعیین نیازهای خود شروع کنید.  بهتر است با معرفی انواع تراز لیزری شروع کرده و بهترین تراز لیزری برای هر کدام را به شما معرفی کنیم.

 

تراز لیزری نقطه زن

تراز لیزری نقطه زن که برای استفاده در محیط داخلی طراحی شده جزء ابتدایی ترین مدل های موجود در بازار است. این مدل از تراز ها یک نقطه یا چندین نقطه را برای مشخص کردن سطوح یا زوایای 90 درجه با دقت نشان می دهند. محدوده برد این مدل ها بسته به مدل از 5 تا 20 متر متغیر است و دقت آنها 0.5 تا 0.8 میلی متر بر متر است. این مدل برای کارهایی مانند ساختن داربست ایده آل است.
- اگر به دنبال خرید تراز لیزری نقطه زن می گردید پیشنهاد می کنیم تراز لیزری نقطه زن ماکوتا 360 درجه را از سایت بانه ناب خریداری کنید.

 

تراز لیزری خطی

این مدل‌ها برای نصب تخته‌ها یا تاقچه‌ها ایده‌آل هستند، این مدل‌ها دقیقاً مانند تراز لیزری نقطه‌ای عمل می‌کنند و برای استفاده داخلی نیز طراحی شده‌اند. در واقع، تنها تفاوت آنها این است که آنها یک خط قابل مشاهده را به جای یک نقطه نشان می دهند. فاصله پرتابی آنها بسته به مدل بین 5 تا 20 متر است و سطح دقت مشابهی را ارائه می دهند.

 

تراز لیزری متقاطع

مانند مدل های فوق، تراز لیزری متقاطع معمولاً در داخل خانه برای کارهایی مانند کاشی کاری یا ایمن سازی مبلمان استفاده می شود. آنها دو خط را نشان می دهند که زاویه دقیق 90 درجه ایجاد می کنند و همان محدوده و دقت طرح ریزی مدل های بالا را ارائه می دهند.

 

تراز لیزری چرخشی

این مدل ها که اغلب توسط حرفه ای ها استفاده می شود، برای کارهای خاکی، تسطیح و سنگ تراشی ایده آل هستند. این مدل پیشرفته ترین مدل تراز لیزری موجود در بازار است و برای کارهای حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل برای فضاهای باز و یا فضاهای پوشیده بزرگ مناسب بوده و قابلیت پوشش 360 درجه محیط را دارد. محدوده طرح ریزی می تواند تا 50 متر باشد و تا 0.25 میلی متر بر متر دقیق است.


ازجمله بهترین تراز لیزری 360 درجه موجود در بازار می توان به تراز لیزری 360 درجه و 4 بعدی دیوالت و تراز لیزری 360 و 4 بعدی ماکیتا اشاره کرد.

همه انواع تراز لیزری می توانند عملکرد خود تراز کنندگی را ارائه دهند که به موجب آن دستگاه بدون توجه به نوع سطحی که روی آن قرار می گیرد به طور خودکار خود را تراز می کند. قیمت تراز لیزری های توضیح داده شده در بالا بسته به امکاناتی که دارد متفاوت است.

 

مزایای استفاده از تراز لیزری

صرف نظر از اندازه پروژه شما، هیچ چیز مهمتر از همسویی خوب نیست. همانطور که اندازه کار شما افزایش می یابد، مساحت سطح هم از نظر طول و هم از نظر ارتفاع افزایش می یابد و ممکن است خیلی سریع متوجه شوید که استفاده از ابزارهای سنتی برای اندازه گیری و تراز مشکل است. اما خوشبختانه قرن بیست و یکم ابزاری کاربردی، آسان برای استفاده و در دسترس را در قالب تراز لیزری ارائه کرده است. برخی از مدل‌ها برد بیش از 50 متر را با دقت استثنایی ارائه می‌دهند و مناسب برای انجام پروژه های در مقیاس بزرگ هستند.

 

لوازم جانبی تراز لیزری

-    عینک مخصوص تراز لیزری: این عینک که عمدتاً برای استفاده در فضای باز در نظر گرفته شده است، به شما در دیدن پرتوهای لیزر کمک می کند.
-    سه پایه بلند و پایه قابل اتصال به دیوار: داشتن سه پایه بلند که قابلیت چرخشی داشته باشد دست شما را برای پوشش بیشتر محیط باز می کند. همچنین به وسیله پایه مخصوص اتصال به دیوار می توانید از تراز لیزری در ارتفاع بالا استفاده کنید.
-    ریموت کنترل: داشتن ریموت کنترل همراه تراز لیزری به شما این امکان را می دهد که بدون اینکه هر دفعه به سراغ دستگاه بروید و خطوط لیزر را خاموش و روشن کنید بتوانید از ریموت کنترل برای اینکار استفاده کنید.
-    باتری یدک: تمامی ترازهای لیزری موجود در بازار شارژی هستند. داشتن باتری یدک به شما این امکان را می دهد که بتوانید زمان بیشتری با تراز کار کنید.
-    جعبه مخصوص حمل: همانطور که می دانید تراز لیزری ابزاری بسیار حساس است و یک ضربه جزئی می تواند آن را از کار انداخته و یا از کیفیت و دقت آن بکاهد. به همین جهت داشتن جعبه مخصوص حمل تراز به شما این امکان را می دهد که هنگام جابجایی دستگاه احتمال ضربه دیدن آن کمتر شود.

 

شما می توانید قیمت تراز لیزری های موجود در بازار را در سایت بانه ناب مشاهده کنید. همچنین برای مشاهده انواع تراز لیزری می توانید اینجا کلیک کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha