پشتیبانی: 09182096785
سوالات متداول در مورد لیزر موهای زائد

سوالات متداول در مورد لیزر موهای زائد

  • 11 مهر 1400
  • سامان موسوی

زمانی لیزر موهای زائد فقط برای افراد ثروتمند و مشهور لوکس بود، اکنون به بخشی طبیعی از مراقبت شخصی و مراقبت های بهداشتی معمول همه تبدیل شده است. بسیاری از مشاغل در حال حاضر این خدمات را ارائه می دهند و انتخاب مکانی مناسب برای شما می تواند طاقت فرسا باشد! در این پست از سایت بانه ناب قصد داریم با بررسی سوالات متداولی که برای لیزر موهای زائد ممکن است برایتان پیش بیاید خواهیم پرداخت.

همچنین اگر به دنبال خرید دستگاه لیزر موهای زائد خانگی هستید پیشنهاد می کنیم که خرید دستگاه لیزر موهای زائد لسکلتون مدل T009  را در اولویت قرار دهید.

 

آیا لیزر موهای زائد روی انواع پوست موثر است؟

مشاوره برای تعیین درمان لیزری خاص مورد نیاز برای رفع نیازهای موهای زائد شما ضروری است. بسته به رنگ مو و پوست، تنظیمات دستگاه های لیزر قابل تنظیم است. اگر موهای بلوند یا قرمز دارید ، لیزر تقریباً تأثیرگذار نخواهد بود ، زیرا لیزر کنتراست بین فولیکول مو و رنگدانه پوست را افزایش می دهد. با موهای بلوند و قرمز ، تفاوت رنگدانه مو به پوست بسیار کمتر است.

 

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

بسیاری از افراد هنگام استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد احساس درد می کنند. در بسیاری موارد استفاده همزمان از یخ باعث می شود که درد ناشی از لیزر موها به طور قابل توجهی کاهش پیدا کند. همچنین تعداد کمی از بیماران خارش، قرمزی یا تورم جزئی را در ناحیه درمان گزارش می دهند که طی چند روز کاهش می یابد.

 

چند جلسه برای حذف موهای زائد نیاز دارم؟

با توجه به ماهیت متغیر چرخه رشد مو ، که در آن برخی از موها به طور فعال در حال رشد هستند در حالی که برخی دیگر در حالت خواب هستند، لیزر موهای زائد نیاز به درمان های متعددی دارد تا هر یک از موها را وارد مرحله رشد از بین ببرد. تعداد درمانهای لیزر موهای زائد لازم برای رفع کامل موهای زائد در افراد مختلف متفاوت است و بهتر است در طول مشاوره تعیین شود. اکثر بیماران به 4-6 درمان موهای زائد نیاز دارند که بین فواصل 4-6 هفته پخش می شوند.

 

لیزر چگونه موهای زائد را حذف می کند؟

لیزرها از پالس های روشن و الکتریکی برای گرم کردن فولیکول مو و از بین بردن ریشه آن بدون آسیب رساندن به بافت یا پوست اطراف استفاده می کنند. با هدف قرار دادن فولیکول، لیزر موهای زائد از رشد موهای زائد در آینده جلوگیری می کند.

 

چه مناطقی را می توان لیزر کرد؟

اساساً همه جا ، به جز ابرو. ترجیح می دهیم زیاد به چشم نزدیک نشویم. به جای آن حتماً اپیلاسیون ابرو را انجام دهید!

 

چه مدت بعد از اپیلاسیون می توان لیزر موهای زائد را انجام داد؟

شما باید حداقل 6 هفته بعد از آخرین اپیلاسیون خود صبر کنید.  موهای زائد خود را نکنید.

 

آیا زمان کوتاهی برای لیزر موهای زائد وجود دارد؟

پس از درمان باید آماده بازگشت به سر کار باشید. از نظر رفع موهای زائد، متوجه ریزش برخی از موها در طول یا بلافاصله بعد از درمان خواهید شد. این روند حدود 21 روز ادامه خواهد یافت، درست زمانی که دوباره باید جلسه بعدی لیزر را انجام دهید. البته زمان حذف موهای زائد ارتباط مستقیمی با دستگاهی که با آن موهای خود را لیزر می کنید دارد. به عنوان مثال اگر در کلینیک ها و از دستگاه های تجاری استفاده کنید نسبت به دستگاه های خانگی سریع تر موهای زائدتان از بین خواهند رفت. عوارض نادر عبارتند از: قرمزی در ناحیه تحت درمان. اگر بدون کرم ضد آفتاب در معرض نور خورشید قرار گرفتید، ممکن است متوجه تغییر رنگ پوست نیز شوید.

 

چگونه برای لیزر موهای زائد خود را آماده کنم؟

- قبل از اولین جلسه، مهم است که از اپیلاسیون به مدت شش هفته اجتناب کنید. این مورد در باره استفاده از موچین نیز صادق است. لیزر باید بتواند فولیکول مو را تشخیص دهد.
- شما باید از آفتاب دور بمانید هرگونه برنزه شدن پوست می تواند باعث ایجاد رنگدانه در نواحی مورد لیزر شود.
- اگر عصبی هستید، باید از مصرف کافئین به مدت 24 ساعت قبل از جلسه خودداری کنید.
- روز قبل از درمان باید با یک تیغ تمیز و جدید اصلاح کنید.  با اصلاح، لیزرها می توانند فولیکول ها را پیدا کنند. استفاده از یک تیغ تمیز و جدید اطمینان می دهد که هیچ باکتری ماندگاری که می تواند باعث ایجاد درماتیت تماسی بعد از لیزر شما شود وجود ندارد(درماتیت تماسی نوعی واکنش آلرژیک پوستی است که در اثر تماس پوست با آلرژن خاص ایجاد می شود).

 

دقیقاً چه موقع باید قبل از لیزر موهای زاید خود را بتراشیم؟

بهتر است ظرف 24 ساعت قبل از لیزر، خود را اصلاح کنید. تکنسین لیزر شما نمی تواند مناطق دارای موهای بالای پوست را بررسی کند. آنها حتی نمی توانند مناطقی را با موهایی ضخیم هستند به خوبی از بین ببرند زیرا به لیزر آسیب می رساند و احتمال سوختگی/رنگدانه شدن را افزایش می دهد و همچنین باعث می شود در هنگام درمان لیزر بیشتر آسیب ببیند.

 

بعد از لیزر موهای زائد باید چه چیزهایی را بدانم؟

بلافاصله پس از درمان و به مدت دو هفته پس از جلسه، باید از قرار گرفتن در معرض آفتاب بدون محافظت خودداری کنید. اگر مجبورید زیر نور خورشید قرار بگیرید ، باید از کرم ضد آفتاب با روی ، 20 SPF یا بالاتر استفاده کنید. افرادی که از روش لیزر موهای زائد استفاده می کنند باید از اپیلاسیون و/یا موچین به عنوان گزینه حذف موهای زائد خودداری کنند.

 

آیا می توانم در دوران بارداری از لیزر موهای زائد استفاده کنم؟

توصیه نمی شود.

 

آیا می توانیم انجام لیزر موهای زائد خودمان را در خانه انجام دهیم؟

بله. با خرید دستگاه لیزر موهای زائد خانگی می توانید این کار را در منزل خودتان انجام دهید. پیشنهاد می کنیم خرید دستگاه لیزر موهای زائد لسکلتون مدل T009  را در اولویت قرار دهید. این دستگاه دارای دو سری می باشد. یکی از سری ها برای لیزر موهای زائد بوده و دارای 300000 شات می باشد. سری دیگر نیز برای جوانسازی پوست بوده و دارای 100000 شات اشت. برای خرید این دستگاه اینجا کلیک کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha