پشتیبانی: 09182096785
مراقبت از کراتینه پس از درمان

مراقبت از کراتینه پس از درمان

  • 16 آذر 1400
  • زمانه جوانمردی

اگر اخیرا موهای خود را کراتینه کرده اید احتمالا به این فکر کرده باشید که اکنون باید چکار کنید. برای اکثر خانم ها هیچ چیز بدتر از موهای نامرتب نیست . از یک نبرد بی پایان در برابر موخوره یا کار کردن با موهایی که سبک رویاهای شما را محقق نمی کند همه چیز می تواند بسیار خسته کننده باشد. اگر اینطور به نظر می رسد، دریافت یک درمان صاف کننده کراتینه می تواند به طور جدی زندگی موهای شما را تغییر دهد. با این حال، کراتینه درمانی پس از اقدامات مراقبتی نیز باید به درستی انجام شود تا بتوانید بیشترین بهره را از جلسه خود ببرید.
اگر به دنبال خرید کراتین اصل برای موهای خود هستید پیشنهاد می کنیم خرید پک کراتین کادیو اصل برزیل را با کیفیتی عالی از سایت بانه ناب خریداری کنید.

 

کراتینه درمانی چیست؟

کراتینه درمانی نوعی از درمان مو است که می توانید انجام دهید تا موهای شما را صاف تر، نرم تر و درخشان تر می کند. به خواندن ادامه دهید تا تمام نکات درمانی کراتینه را یاد بگیرید تا بتوانید صاف ترین رشته های موی ممکن را داشته باشید.
هر تار مو در واقع از پروتئینی به نام کراتین ساخته شده است. با گذشت زمان ممکن است توسط هر چیزی آسیب ببیند، از یک روال معمولی آرایش مو مانند سشوار کشیدن و صاف کردن، تا فرآیندهای شیمیایی شدیدتر مانند رنگ کردن. این باعث آسیب به غلاف کراتین می شود. بنابراین، درمان کراتینه با پر کردن شکاف های موجود در موهای شما که به کراتین آسیب دیده است کار می کند.
هنگامی که درمان را انجام می دهید موهای شما معمولاً بدون وز، صاف تر و قابل کنترل تر می شوند. به نظر عالی می رسد درست است؟ بسته به درمان‌های کراتینه‌ای که دریافت می‌کنید، موهای شما ممکن است هنوز فر داشته باشند اما حالت دادن و کار کردن با آنها بسیار آسان‌تر خواهد بود. یک درمان می تواند تا 6 ماه طول بکشد.

 

1. موهای خود را خشک نگه دارید

هنگامی که برای درمان کراتینه خود به سالن می روید  به یاد داشته باشید که از آرایشگر خود بپرسید که چه مدت باید از آب اجتناب کنید. معمولاً باید سه روز صبر کنید تا موهای خود را بشویید. با این حال، به دلیل وجود درمان های کراتینه متفاوت این مدت زمان می تواند متفاوت باشد.

 

2. شامپو و نرم کننده بدون سولفات را انتخاب کنید

قبل از شستن موها، شامپو و نرم کننده ای را انتخاب کنید که فاقد سولفات باشد. استفاده از مجموعه ای که سولفات در آن وجود دارد به درمان شما آسیب می رساند و باعث می شود که به خوبی عمل نکند . شامپو و نرم کننده بدون سولفات به آرامی موهای شما را تمیز و حالت می دهد و در عین حال نتایج عالی به شما می دهد مهمترین چیز این است که از استفاده از شامپوهایی که پس از درمان خیلی قوی هستند، مانند شامپوهای شفاف کننده که ممکن است موهای شما را از درمان پاک کنند یا نتایج ناهمواری را برای شما به ارمغان بیاورند خودداری کنید.

 

3. پس از کراتینه درمانی موهای خود را به دفعات نشویید

پس از گذشت سه روز از درمان، سعی کنید موهای خود را روزانه نشویید. پیروی از این درمان کراتینه پس از مرحله مراقبت، به ماندگاری درمان تا حد امکان کمک می کند. برخی از افراد موهایی دارند که زودتر از دیگران چرب می شوند و به همین دلیل باید موهای خود را یک روز در میان بشویید. اگر شما یکی از افراد خوش شانسی هستید که می توانید روزها در حالی که موهایتان تمیز به نظر می رسند، این کار را انجام دهید. روی یک کلاه حمام خوب سرمایه گذاری کنید تا آب را ببندد و از موهایتان در حین حمام کردن بین روزهای شستشو محافظت کند.

 

4. پس از مراقبت، موهای خود را برای درمان کراتینه پایین نگه دارید

بعد از اینکه کراتینه درمانی انجام دادید، موهای شما تا سه روز آینده بیشترین آسیب را خواهند دید. برای جلوگیری از هر گونه چین و چروک یا فرورفتگی عجیب، بسیار مهم است که موهای خود را شل و بدون هرگونه گره مو نگه دارید. همچنین از قرار دادن موهایتان پشت گوش خودداری کنید!

 

5. یک طرح برای خود انتخاب کنید

پس از انجام درمان صاف کننده کراتینه، حالت دادن به موهای شما بسیار راحت تر خواهد بود. اگر بعد از آن هنوز با موهای گره‌دار مشکل دارید  از یک بازکننده استفاده کنید تا به شما کمک کند پس از گذشت سه روز از درمان با خیال راحت گره‌ها را شانه کنید.

 

6. از روبالشی ابریشمی استفاده کنید

ممکن است قبلا شنیده باشید اما استفاده از روبالشی ابریشمی می تواند به کاهش هرگونه اصطکاک کمک کند موهای شما را صاف تر و کمتر مستعد آسیب می کند. هنگام انجام کراتینه درمانی پس از مراقبت این مهم است که به خاطر داشته باشید زیرا موهای شما بیشتر در معرض آسیب ناشی از روبالشی نخی هستند.

 

7. بعد از ورزش موها را سشوار کنید

برای سه روز اول درمان کراتینه پس از مراقبت باید موهای خود را کاملا خشک نگه دارید. بله، این شامل تعریق نیز می شود. اگر هنگام ورزش موهایتان عرق می کند خیلی مهم است که به محض اتمام کار تارهای موی خود را با سشوار خشک کنید. این کمک می کند مطمئن شوید که عرق شما به درمان آسیب نمی رساند.
از شستن کمتر موها تا استفاده از روبالشی ابریشمی، نکات مراقبتی بعد از کراتینه درمانی بسیاری وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید تا مطمئن شوید که درمان شما تا حد ممکن طول می کشد.


می توانید خرید کراتین مو اصل کادیوو را با قیمت مناسبی در سایت بانه ناب انجام دهید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha