پشتیبانی: 09182096785
نکاتی مهم در هنگام کار با فرز سنگ بری

نکاتی مهم در هنگام کار با فرز سنگ بری

  • 6 شهریور 1400
  • سامان موسوی

سنگ فرز ازجمله ابزارهایی است کاربرد زیادی در ساخت و ساز داشته و می توان از آن برای برش کاشی، موزاییک، سنگ و غیره استفاده کرد. کار با سنگ فرز کاری خطرناک است به همین جهت باید حتما حین کار با آن نکات ایمنی را رعایت کنید. در ادامه این مقاله به معرفی نکاتی مهم که هنگام کار با فرز باید رعایت کنید خواهیم پرداخت. سعی کنید تمام این نکات را رعایت کنید تا هم ایمنی تان حفظ شود و هم کاری با کیفیت و حرفه ای انجام دهید.

 

دستگاه فرز مناسبی را انتخاب کنید

قبل از خرید سنگ فرز باید به یاد داشته باشید که معمولا سنگ فرزها در دو سایز 115 و 230 میلیمتری موجود هستند. فرز کوچک یا همان مینی فرز برای انجام کارهای کوچک تر که نیاز به دقت بالاتری برای برش دارد استفاده می شود. به همین جهت از مینی فرز نمی توان برای انجام کارهای سنگین و انجام برش های عمیق استفاده کرد. اگر قصد دارید سنگ های بزرگ را برش دهید بهتر است از فرز بزرگ 230 میلیمتری استفاده کنید. اما در صورتیکه می خواهید کاشی، سرامیک و مصالح سبک را برش دهید مینی فرز بهترین گزینه برای انجام این کار است. به همین جهت باید قبل از هر چیزی به این نکته توجه کنید که کدام نوع از فرزها برای کارتان مناسب است، انتخاب فرز کوچک برای انجام برش های بزرگ باعث می شود فشار زیادی به دستگاه وارد شده و زودتر از حد تعیین شده خراب شود.

 

رعایت پوشش ایمنی

زمانیکه مشغول برش سنگ هستید امکان دارد براده های آن به شما برخورد کرده و به شما آسیب بزند، به همین جهت بهتر است پوشش ایمنی را رعایت کنید. همچنین به علت صدای زیادی که هنگام کار با فرز ایجاد می شود بهتر است از گوشی محافظ استفاده کنید. داشتن عینک مخصوص نیز هنگام کار با این دستگاه الزامی است. همچنین چون هنگام برش سنگ گرد و خاک زیادی در محیط پخش می شود باید حتما از ماسک استفاده کنید. سعی کنید از ماسک های کهنه یا پاره استفاده نکنید تا برای تنفس تان مشکلی ایجاد نشود. همچنین قبل از شروع کار توجه کنید که دستگاه فرز مجهز به گارد محافظ برای جلوگیری از پرتاب براده ها باشد.

 

انتخاب صفحه برش با کیفیت

ازجمله نکات دیگری که تاثیر زیادی در کیفیت نهایی کارتان دارد انتخاب صفحه برش یا همان دیسک برش مناسب و با کیفیت است. استفاده از صفحه برش های بی کیفیت و ارزان نه تنها کیفیت کارتان را پایین می آورد بلکه از نظر مالی نیز ضرر زیادی به شما تحمیل می کند. به همین جهت بهتر است از صفحه برش با تیغه الماسی که قادر هستند برش های مستقیم و تمیزی انجام دهند استفاده کنید. بطور معمول صفحات با تیغه الماسی قیمت گرانتری دارند و شاید به نظر برسد که خرید آن مقرون به صرفه نیست، اما اگر دیدی بلند مدت داشته باشید خواهید فهمید که انتخاب صفحات با تیغه الماسی خیلی به صرفه تر از صفحات بی کیفیت است، چراکه این صفحات عمر بیشتری می کنند.
اگر صفحه برش را به تازگی عوض کرده اید بهتر است قبل از شروع کار با آن ابتدا دستگاه را یک دقیقه روشن کنید تا ببینید صفحه درست در جای خود قرار گرفته یا نه؟ تا هم کارتان با کیفیت باشد و هم آسیب جسمانی به شما وارد نشود.

 

نحوه برش

هنگامیکه قصد برش چیزی را دارید بهتر است آن را کمی از زمین فاصله دهید تا هنگام برش صفحه برش به زمین برخورد نکند. بهترین گزینه برای انجام این کار گذاشتن چند تکه چوب زیر سنگ می باشد. همچنین هنگام برش نیروی زیادی به دستگاه وارد نکنید تا هم برش تان با کیفیت باشد و هم به صفحه آن فشار زیادی وارد نشود. همچنین بهتر است دستگاه را طوری استفاده کنید که جهت حرکت صفحه آن رو به زمین باشد تا براده های آن به سمت شما پرتاب نشوند.

اگر قصد خرید فرز و مینی فرز را دارید می توانید بهترین سنگ فرزها را از فروشگاه اینترنتی بانه ناب خریداری کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha