پشتیبانی: 09182096785
نحوه استفاده از تراز لیزری (بخش دوم)

نحوه استفاده از تراز لیزری (بخش دوم)

  • 5 فروردین 1402
  • زمانه جوانمردی

استفاده از تراز لیزری می تواند در زمان و هزینه شما صرفه جویی زیادی کند. این دستگاه در حالی که به یک راه اندازی مناسب نیاز دارد، قرار دادن آن در محل فقط چند دقیقه طول می کشد. قبل از اینکه یک تراز لیزری جادوی تراز کردن خود را انجام دهد، ابتدا باید آن را با استفاده از یک رابط اتصال روی سه پایه محکم کنید. شما همچنین می توانید آن را روی یک سطح صاف با استفاده از یک پایه سازگار نصب کنید. از آنجایی که بیشتر ترازهای لیزری دارای سوراخ‌های رزوه‌دار استاندارد هستند، خرید سه پایه مخصوص تراز لیزری، آداپتورها و پایه‌های سازگار با مشکلی مواجه نخواهید شد. پس از تنظیم تراز لیزری خود، مطمئن شوید که در موقعیتی محکم شده است که در آن ضربه یا حرکت داده نشود.
اگر از تراز لیزری دستی استفاده می کنید، مطمئن شوید که حباب در داخل ویال آن تراز است. برای تنظیم حباب، به دنبال پیچ ها یا دستگیره های نزدیک ویال بگردید. سپس، این پیچ ها یا دستگیره ها را بچرخانید تا زمانی که ویال نشان دهد که ابزار شما هم سطح است. اگر از یک دستگاه خود تراز کننده استفاده می کنید، به آن زمان بدهید تا خودش را تراز کند. هنگامی که تراز لیزری شما ایمن و تراز شد، می توانید آن را روشن کنید.

 

تراز لیزری نور قرمز


پس از روشن کردن دستگاه، یک پرتو تراز بر روی سطحی که روی آن کار می کنید تولید می کند. بسته به نوع تراز لیزری که استفاده می کنید، پرتو می تواند یک نقطه، یک خط، ترکیبی از نقاط و خطوط، یا یک صفحه 360 درجه باشد. با خرید تراز لیزری 360 درجه می توانید تمامی این موارد را جداگانه انجام دهید. علاوه بر این، ممکن است مجبور شوید آن را به گونه‌ای کالیبره کنید تا لیزر دقیقاً در ناحیه‌ای که به سطح نیاز دارید بتابد. با این حال، بسیاری از ترازهای لیزری تنظیمات مناسبی را برای این نوع تنظیم دقیق ارائه می دهند.

 

استفاده از تراز لیزری در محیط بیرون از ساختمان

هنگام کار در خارج از ساختمان، باید از یک آشکارساز لیزری برای یافتن پرتو استفاده کنید. از آنجایی که هیچ سطحی برای گرفتن پرتو وجود ندارد، یک آشکارساز لیزری می تواند آن را رهگیری کند و مکان دقیق آن را به شما اطلاع دهد. برای استفاده از آشکارساز، آن را با استفاده از یک گیره به یک میله تسطیح ثابت کنید. برخی از میله‌های تسطیح یا میله‌های لیزری از قبل دارای گیره یا سرسره برای ایمن کردن آشکارسازهای لیزری هستند. پس از محکم کردن آشکارساز، آن را روی میله به سمت بالا و پایین بلغزانید تا زمانی که صدای بوق به صدا درآید. وقتی صدای بوق را از آشکارساز می شنوید به این معنی است که پرتو را پیدا کرده است. پس از آن، آشکارساز را در جای خود محکم کنید و اندازه گیری های لازم را انجام دهید. مهم است که به خاطر داشته باشید که برای دقت، باید از تراز بودن دستگاه در طول کار اطمینان حاصل کنید.

 

قیمت تراز لیزری


تماس های زیادی در مورد خرید تراز لیزری برای محیط بیرون از ساختمان دریافت می کنیم. بهتر است بدانید تراز لیزری هر اندازه دارای کیفیت عالی باشد دید پرتوهای لیزر در زیر نور خورشید کاری دشوار است. به همین جهت به آشکار ساز لیزر نیاز دارید. البته عده ای تصور می کنند عینکی که همراه ترازهای لیزری است کار آشکار ساز را انجام می دهید، تنها کاری که این عینک انجام می دهد این است که از چشم هایتان در برابر پرتوهای لیزر محافظت می کند.

 

استفاده از تراز لیزری برای محیط داخلی

یکی از بهترین مزایای وجود سطح لیزر در قفسه ابزار شما این است که می توان از آن برای کارهای مختلف استفاده کرد. چه درگیر یک پروژه ساختمانی بزرگ باشید یا یک پروژه ساده خانگی، تراز لیزری مطمئناً مفید خواهد بود. یکی دیگر از مزایای داشتن تراز لیزری این است که می توانید از آن در داخل و خارج از منزل استفاده کنید. نکته جالب در مورد استفاده از تراز لیزری در داخل این است که در یافتن پرتو مشکلی نخواهید داشت. از آنجایی که هیچ نور خورشید بر روی دید پرتوهای داخل خانه تأثیر نمی گذارد، لازم نیست از آشکارساز لیزری برای رهگیری پرتو استفاده کنید.
اگر روی یک پروژه بازسازی خانه کار می کنید یا به سادگی فضای داخلی خود را زیبا می کنید، استفاده از تراز لیزری می تواند به شما کمک کند کار را به طور موثر انجام دهید. چندین کار در فضای داخلی وجود دارد که در آنها می توان از سطح لیزری استفاده کرد. در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت:

 

1- آویزان کردن پرده و قاب عکس

باید مطمئن شوید که قاب ها یا پرده هایی که آویزان می کنید کاملاً در یک راستا قرار دارند، مگر اینکه بخواهید به سبک برج کج پیزا نصب کنید. نیازی نیست فرد کمال گرا باشد تا از قاب ها و پرده های کج ناامید شود. در حالی که نصب اشیاء روی دیوار آسان به نظر می رسد، اما این کار چندان هم ساده نیست. برای آسان‌تر کردن کار، می‌توانید از هر نوع تراز لیزری استفاده کنید. با این حال، اکثر مردم از تراز لیزری خطی استفاده می کنند، زیرا این سطوح برای نمایش پرتوهای قابل مشاهده و افقی کافی است.

 

- اگر بخواهیم یکی از بهترین تراز لیزری خطی را به شما معرفی کنیم بدون شک تراز لیزری دیوالت نور سبز و 360 درجه یکی از بهترین گزینه ها است.

 

برای آویزان کردن قاب یا پرده با تراز لیزری، ابتدا باید ارتفاع بالای قاب یا پرده را تعیین کنید. اگر قصد دارید یک میله پرده نصب کنید، ممکن است بخواهید حدود 4 اینچ بالای پنجره اندازه گیری کنید. پس از اندازه گیری ارتفاع، در هر نقطه از اندازه گیری روی دیوار علامت بزنید.
در مرحله بعد، تراز لیزری خود را روشن کنید. لیزر آن را طوری تنظیم کنید که پرتو به صورت افقی از ارتفاعی که روی دیوار مشخص کرده اید عبور کند. در ادامه، لیزر خود را تراز کنید. اگر تراز لیزری دستی است، حباب آن را تنظیم کنید، یا اگر یک مدل خود تراز خودکار است، اجازه دهید تا خود تراز شود. پس از تراز کردن سطح لیزر خود، آن را با استفاده از مکنده یا پایه روی دیوار محکم کنید.

 

نحوه استفاده از تراز لیزری


اگر قاب را آویزان می کنید، فاصله بین بالای قاب و مکانیسم آویزان آن را اندازه بگیرید. این اندازه گیری را روی دیوار با استفاده از پرتو پیش بینی شده به عنوان خط مرجع برای بالای قاب علامت گذاری کنید. سپس یک میخ به علامت روی دیوار بکوبید. در آخر قاب را آویزان کنید و قسمت بالایی آن را با پرتو لیزر تراز کنید.
اگر میله پرده را آویزان می کنید، این فرآیند ساده تر از آویزان کردن یک قاب خواهد بود. فقط باید عرض میله پرده را اندازه بگیرید. در نهایت براکت ها را در انتهای عرض و در امتداد تیر پیش بینی شده نصب کنید.

 

2- نصب کابینت

برای نصب کابینت، تراز لیزری متقاطع می تواند کار را سریع و آسان کند. این تراز لیزری می تواند یک خط عمودی و یک خط افقی را به طور همزمان نمایش دهد. به همین دلیل، می توانید از آن برای انتقال مکان های پیچ زدن و تراز کردن کابینت ها استفاده کنید. قبل از استفاده از تراز لیزری برای نصب کابینت، تراز لیزری را روی یک سه پایه چند اینچی دورتر از دیواری که کابینت های شما روی آن قرار می گیرد، محکم کنید.

 

-    اگر به دنبال خرید تراز لیزری برای کابینت کاری می گردید پیشنهاد می کنیم خرید تراز لیزری ماکیتا 360 درجه را در نظر بگیرید.

 

هر کسی که تا به حال کابینت آشپزخانه را نصب کرده است می داند که چگونه علامت گذاری مکان های زدن پیچ می تواند زمان بر باشد. با این حال، با یک تراز لیزری متقاطع می توانید کار را در کمترین زمان به پایان برسانید. ابتدا محل زدن پیچ ها را تعیین کنید. سپس، مراکز آنها را علامت بزنید. پس از آن، تراز لیزری خود را روشن کنید و پرتو عمودی آن را طوری تراز کنید که از طریق علامت پیچ ها عبور کند.


سپس ارتفاع کابینت آشپزخانه خود را از بالا به پایین اندازه بگیرید. سپس آن اندازه را روی دیوار علامت بزنید. پرتو افقی سطح لیزر خود را در قسمت پایین مشخص شده کابینت آشپزخانه تراز کنید. پس از آن، یک تخته یا ریل نگهدارنده را در زیر آن خط پایین نصب کنید و آن را به نشانه های گل میخ پیچ کنید.
در نهایت، پرتو افقی لیزر خود را به گونه ای تراز کنید که از بالای محل مشخص شده کابینت آشپزخانه عبور کند. کابینت خود را روی دیوار قرار دهید و قسمت بالای آن را با تیر افقی تراز کنید. سپس می توانید کابینت خود را به دیوار پیچ کنید.

با خرید ابزارهای دیگری مانند خرید شیب سنج دیجیتال لیزری و یا خرید متر لیزری می توانید به راحتی کارهای خود را بصورت حرفه ای پیش ببرید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha