پشتیبانی: 09182096785
نحوه استفاده از تراز لیزری برای تراز کردن نرده

نحوه استفاده از تراز لیزری برای تراز کردن نرده

  • 18 خرداد 1403
  • زمانه جوانمردی

استفاده از تراز لیزری برای تراز کردن پایه‌های نرده یا حصار روشی موثر برای اطمینان از اینکه حصار شما صاف و حرفه‌ای به نظر برسد می باشد. می توان آن را روی هر سطحی استفاده کرد، بنابراین لازم نیست نگران زمین یا شیب های ناهموار باشید. با صرف زمان برای تراز کردن پست های خود با سطح لیزری، از ناامیدی و سردردهای احتمالی در امان خواهید ماند. با صرف زمان برای تراز کردن وسایل خود با تراز لیزری، از ناامیدی و سردردهای احتمالی در امان خواهید ماند. این راهنما تمام اطلاعاتی را که برای استفاده از تراز لیزری برای پروژه حصار خود نیاز دارید را در اختیار شما قرار می دهد.


برای انجام این کارها نیاز به بهترین تراز لیزری های موجود در بازار است. اگر به دنبال خرید بهترین تراز لیزری نور سبز هستید می توانیم گزینه های زیر را به شما پیشنهاد دهیم.

 

- تراز لیزری اصل ماکوتا 360 درجه با سه پایه 160 سانتی مدل 4D-160c

 

- تراز لیزری 4 خط ماکیتا 16 لاین نور سبز و 360 درجه مدل 16Line-4D

 

- تراز لیزری دیوالت ۳۶۰ درجه ۴ بعدی مدل 4D-360

 

- تراز لیزری ماکوتا اصلی نور سبز 360 درجه و 3 بعدی مدل TM-16WF

 

نکته: معمولا ترازهای لیزری برای محیط های داخل ساختمان طراحی شده اند و زیر نور خورشید پرتو لیزر به راحتی قابل مشاهده نیست. به همین جهت اگر می خواهید از تراز لیزری برای بیرون ساختمان و فضای آزاد استفاده کنید نیاز به آشکار ساز لیزر دارید.

 

تراز لیزری

 

مرحله اول- محیط را آماده کنید

مطمئن شوید که تمام ابزار و تجهیزات ایمنی لازم را دارید. از جمله تراز لیزری، سه پایه مخصوص، نوار اندازه گیری و عینک ایمنی. اطمینان حاصل کنید که در یک محیط پایدار کار می‌کنید و هیچ مانعی مانند درختان یا ساختمان‌ها که می‌تواند بر اندازه‌گیری‌های شما تأثیر بگذارد، وجود ندارد.

 

مرحله دوم- تنظیم تراز لیزری

طبق دستورالعمل ها تراز لیزری را بر روی سه پایه بگذارید. آن را در فاصله ای راحت از پستی که باید اندازه بگیرید قرار دهید. هر گونه مانع را بررسی کنید و قبل از روشن کردن آن مطمئن شوید که همه چیز به درستی تراز شده است.

 

مرحله سوم- تنظیم ارتفاع

ارتفاع سطح لیزر را با استفاده از پایه های قابل تنظیم آن تنظیم کنید تا جایی که می خواهید وسایل تان را تنظیم کنید. اکثر ترازهای لیزری موجود در سایت بانه ناب دارای سه پایه های بلند و کوچک هستند و برای طیف وسیعی از کارها می توانید از آن استفاده کنید.

 

مرحله چهارم- اندازه گیری ارتفاع پست

با استفاده از متر یا نوار اندازه گیری از زمین تا جایی که تراز لیزری به آن اشاره می کند اندازه گیری کنید. داشتن فاصله مناسب بین تراز و وسیله ای که می خواهید آن را تراز کنید در کیفیت کارتان نقش بسزایی دارد. خوشبختانه در سایت بانه ناب می توانید بهترین متر لیزری های موجود در بازار را خریداری کنید.


ازجمله بهترین متر لیزری های موجود در بانه ناب می توان به موارد زیر اشاره کرد:


-متر لیزری ورکس 70 متری مدل WX089 (اصل)


- متر لیزری 100 متری ماکیتا مدل E-100

 

مرحله پنجم- وسیله خود را نصب کنید

پس از آنکه ارتفاع تراز و فاصله مناسب آن با وسیله ای که می خواهید تراز کنید را تنظیم کردید نوبت انجام کار اصلی که در این آموزش نصب حصار است بپردازید. اطمینان حاصل کنید که تمام پیچ ها و اتصالات محکم بسته شده اند تا حصار شما بدون هیچ گونه لرزش یا جابجایی در جای خود ثابت بماند.
اطمینان حاصل کنید که تمام اقدامات احتیاطی در هنگام کار با لیزر انجام می شود و تمام ابزار و تجهیزات لازم را در اختیار دارید. با این راهنما می توانید حصار های خود را سریع و دقیق نصب کنید!

 

بهترین تراز های لیزری

 

نکاتی برای اطمینان از صاف و هم سطح بودن نرده

1- با علامت گذاری محل ستون های نرده با گچ یا اسپری رنگ شروع کنید. مطمئن شوید که منطقه را به طور دقیق علامت گذاری کرده اید، از هر دو طرف اندازه گیری کنید برای اندازه گیری دقیق تر می توانید از متر لیزری استفاده کنید.

2- هنگامی که منطقه را مشخص کردید، حفره هایی را حفر کنید که به اندازه کافی عمیق باشند تا ثبات را تضمین کنند، اما نه آنقدر عمیق که بعداً برداشتن آنها دشوار باشد.

3- هر ستون را در سوراخ خود قرار دهید و از خاک یا سیمان برای ثابت نگه داشتن آن استفاده کنید. مطمئن شوید که هر نرده عمودی است، با استفاده از یک سطح برای بررسی دقت در هنگام قرار دادن آنها. در صورت لزوم محیط اطراف را با خاک پر کنید. برای پایداری بیشتر هنگام میخ زدن تخته ها در مراحل بعدی، خاک را به آرامی پاک کنید.

4- پایه های نرده را به گونه ای ردیف کنید که صاف و هم سطح با یکدیگر باشند. از یک رشته برای کمک به شما استفاده کنید، آن را از بالای هر پست گره بزنید و از یک سطح برای بررسی دقت استفاده کنید. در صورت لزوم تنظیمات را انجام دهید و مطمئن شوید که همه پست ها به درستی ردیف می شوند.

5- ممکن است بخواهید در صورت نیاز، مهاربندی اضافی برای ثبات بیشتر اضافه کنید. همچنین می توان از بریس ها برای جلوگیری از خم شدن یا حرکت پست ها در شرایط آب و هوایی بد استفاده کرد.

6- پس از نصب پایه‌ها، باید دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه چیز همچنان صاف و همسطح است، با استفاده از یک تراز لیزری روی هر پایه یک بار دیگر قبل از ادامه پروژه آن را بازبینی کنید. این کمک می کند تا مطمئن شوید که نرده شما عالی به نظر می رسد!

7- پس از اتمام نصب پایه های نرده، بهتر است برای محافظت بیشتر در برابر رطوبت و سایر عناصر، آنها را با درزگیر یا رنگ ضد آب بپوشانید. انجام این کار به آن‌ها کمک می‌کند تا سال‌های آینده عالی به نظر برسید.

8- در نهایت، مطمئن شوید که تمام پایه های حصار خود را به طور منظم برای علائم آسیب یا فرسودگی بازرسی می کنید. در صورت نیاز به تعمیرات، برای حفظ یکپارچگی و پایداری پایه های حصار خود، در اسرع وقت به تعمیرات رسیدگی کنید. با دنبال کردن این مراحل، می توانید مطمئن باشید که پایه های حصار شما برای سال های آینده صاف و هموار نگه داشته می شوند.

با در نظر گرفتن این نکات، می توانید تضمین کنید که پایه های حصار شما صاف و همسطح هستند و بقیه پروژه شما را بسیار آسان تر می کند.

 

قیمت تراز لیزری

 

مزایای استفاده از تراز لیزری هنگام نصب حصار

1- تراز دقیق - سطوح لیزری یک خط کاملاً مستقیم ایجاد می کند که تراز و دقت دقیق را هنگام نصب حصار تضمین می کند. این به از بین بردن هرگونه ناهمواری در نصب کمک می کند و تضمین می کند که نرده شما مرتب، مرتب و حرفه ای به نظر می رسد.

2- نصب سریعتر – استفاده از تراز لیزری با اجازه دادن به نصب سریعتر حصار کارایی را بسیار بهبود می بخشد زیرا نیاز به اندازه گیری دستی هر بخش را از بین می برد. این بدان معنی است که می توانید کار را سریعتر انجام دهید و در زمان و هزینه های نیروی کار صرفه جویی کنید.

3- راه‌اندازی آسان‌تر – تنظیم تراز لیزری نسبتاً ساده است و فقط به یک نفر برای انجام این کار نیاز دارد، به این معنی که حتی اگر به تنهایی کار می‌کنید، همچنان می‌توانید حصار خود را با سهولت نسبی بدون نیاز به کمک اضافی نصب کنید.

4- نصب ایمن - نصب حصار با سطح لیزر بسیار ایمن تر از انجام دستی است زیرا به نردبان یا هر وسیله بالقوه خطرناک دیگری را از بین می برد. این کار باعث می‌شود که حصار شما را کم‌تر نصب کند و به شما امکان دهد این کار را در محیطی امن انجام دهید.

5- مسطح بودن محصول نهایی - استفاده از تراز لیزری تضمین می کند که ناحیه ای که در آن حصار خود را نصب می کنید کاملاً مسطح است و به اطمینان از اینکه حصار شما صاف می ایستد و حتی پس از نصب به نظر می رسد کمک می کند. این بدان معنی است که حصار شما در طول زمان مستعد تاب برداشتن یا خم شدن نخواهد بود و طول عمر آن را تضمین می کند و برای مدت طولانی تری مرتب و به خوبی نگهداری می شود.

 

حال سوالاتی پیش می آید که ممکن است به ذهن شما نیز خطور کرده باشد. در ادامه به بررسی و پاسخ این سوالات خواهیم پرداخت:

 

بهترین نوع تراز لیزری برای تراز کردن پایه های نرده چیست؟

به طور کلی تراز لیزری چرخشی دقیق ترین و مطمئن ترین گزینه برای این منظور در نظر گرفته می شود. این نوع تراز لیزری یک پرتو را در همه جهات پخش می کند و به شما این امکان را می دهد که به سرعت و به راحتی سطوح را در جهات مختلف بررسی کنید. این ابزارها همچنین برای مناطق بزرگتر یا برنامه های کاربردی در فضای باز ایده آل هستند، جایی که باید اطمینان حاصل کنید که اندازه گیری های شما در فواصل طولانی تر ثابت می ماند.

 

چگونه باید سطح لیزر خود را هنگام تراز کردن پایه های حصار تنظیم کنم؟

ابتدا، پایه سطح لیزر خود را روی یک سه پایه یا سایر سطوح پایدار ثابت کنید. سپس ارتفاع ابزار را طوری تنظیم کنید که تیر آن با اولین پایه نرده در یک راستا باشد. سپس می‌توانید از تراز لیزری برای پرتاب پرتو بر روی هر نرده بعدی استفاده کنید تا مطمئن شوید که همه آنها به درستی تراز هستند.

 

هنگام تراز کردن نرده یا حصار با تراز لیزری چه نکات دیگری را باید در نظر داشته باشم؟

به خاطر داشته باشید که هنگام کار با لیزر، استفاده از عینک محافظ مهم است زیرا پرتو ساطع شده از این ابزارها می تواند برای بینایی شما خطرناک باشد. علاوه بر این، چون این تیرها مسافت های زیادی را طی می کنند، مطمئن شوید که محل کار شما عاری از موانع باشد تا بتوانید تمام طول خط نرده را ببینید. در نهایت، به یاد داشته باشید که همیشه اندازه گیری های خود را با یک ابزار اندازه گیری مناسب (مانند متر لیزری) قبل از شروع به قرار دادن پایه ها روی زمین بررسی کنید.

 

قیمت تراز لیزری بسته به کیفیت و تعداد خطوط آن متفاوت است، با این وجود می توانید لیست بهترین تراز لیزری های موجود در بانه ناب را مشاهده کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha