پشتیبانی: 09182096785
معرفی و نحوه استفاده از تراز لیزری (بخش اول)

معرفی و نحوه استفاده از تراز لیزری (بخش اول)

  • 4 فروردین 1402
  • سامان موسوی

ترازهای سنتی به طور کلی برای بررسی سطح یا شاقول بودن سطوح استفاده می شود. اما استفاده از این نوع ابزار برای برخی از کارهای ساختمانی و نقشه برداری اصلا کارآمد نیست. به این موضوع فکر کنید: شما قصد دارید کابینت های آشپزخانه را روی دیوار نصب کنید و می خواهید آنها در یک خط مستقیم نصب شوند. مشکل این است که به احتمال زیاد فشار دادن تراز به دیوار با یک دست و استفاده از چکش با دست دیگر دشوار است. احتمالاً آرزو می‌کنید که بتوانید دست دیگری برای انجام این کار داشته باشید.

 

قیمت تراز لیزری


همچنین ممکن است به سادگی به اندازه گیری و علامت گذاری یک خط مرجع سطح در سراسر دیوار فکر کنید، اما انجام این کار با ترازهای دستی به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد. بعلاوه، پس از نصب کابینت ها باید خط مشخص شده را پاک کنید. راه حلی برای این نوع مشکل وجود دارد و آن تراز لیزری است. در شرایط ذکر شده، می‌توانید از هر دو دست خود برای نصب کابینت‌ها استفاده کنید و در عین حال از تراز بودن کامل آن‌ها اطمینان حاصل کنید - البته تا زمانی که از تراز لیزری استفاده می‌کنید.

 

تراز لیزری


این ابزار به گونه ای طراحی شده است که یک خط مستقیم یا صفحه نور را بر روی سطح افقی یا عمودی ساطع می کند. به طور معمول، سطوح لیزری را می توان بر روی سه پایه یا دیوار چسباند. این بدان معناست که شما می توانید بدون اینکه دست خود را پر کنید، به معنای واقعی کلمه و به معنای واقعی کلمه یک خط سطح فوری داشته باشید. به عبارت دیگر، استفاده از سطح لیزری می‌تواند کارهای ساختمانی و پروژه‌های خانگی را آسان و راحت کند.


اگر قصد خرید تراز لیزری را دارید بهتر است قبل از هر چیز ادامه این مقاله را بخوانید تا اطلاعات بیشتری در مورد آن کسب کنید.

 

اصول اولیه تراز لیزری

قبل از ادامه مراحل نحوه استفاده از تراز لیزری، دانستن همه چیز در مورد اصول اولیه مفید است. به این ترتیب، می توانید به طور کامل درک کنید که تراز لیزری و هر کدام از اجزای آن چگونه کار می کنند.
وقتی با ابزاری مواجه می‌شوید که حاوی کلمه «لیزر» است، طبیعی است که تصور کنید کار با آن دشوار است. برخلاف این تصور، استفاده از تراز لیزری بسیار راحت است. در واقع چندین صنعت از این ابزار استفاده می کنند. ساخت و ساز، حفاری، نقشه برداری، محوطه سازی و اسکلت بندی تنها برخی از صنایعی هستند که ترازهای لیزری را می توان در آنها یافت. از آنجایی که بسیاری از متخصصان از تراز لیزری استفاده می کنند، می توان نتیجه گرفت که این نوع ابزار به کارایی و دقت کارها کمک می کند.

 

قیمت تراز لیزری دست دوم


ترازهای  لیزری دارای طیف گسترده ای از طرح ها هستند، اما وجه مشترک همه آنها چند جزء است. اولین مورد لیزر است. بدون این جزء، تراز لیزری به وضوح یک تراز معمولی خواهد بود. کلمه Laser  از  مخفف "تقویت نور با انتشار تحریک شده تشعشع" گرفته شده است. به طور خلاصه می توان گفت یک لیزر پرتوی از نور سبز یا قرمز را هنگامی که الکترون ها انرژی می گیرند یا تحریک می شوند، پخش می کند. سپس از آینه ها برای جمع آوری و تقویت این نور و هدایت آن به یک جهت استفاده می شود. لیزر به جای پخش نور مانند چراغ قوه، یک پرتو واحد و باریک تولید می کند. سپس این پرتو می تواند به عنوان نوعی خط گچ بصری عمل کند که می تواند به عنوان یک خط مرجع مستقیم استفاده شود.

 

قیمت و خرید تراز لیزری


به غیر از لیزر، سایر اجزای اساسی ترازهای لیزری پایه تراز و سیستم خود تراز می باشد. پایه تسطیح را می توان روی یک سطح صاف مانند سه پایه، کف یا دیوار قرار داد و می تواند به انتشار یک پرتو در ارتفاع دلخواه شما کمک کند. یک سیستم تراز معمولاً به سطح لیزر متصل یا ساخته می شود و می تواند دستی یا خودکار باشد. در ترازهای دستی حباب هایی تعبیه شده که به کاربر کمک می کند تا آن را صاف نگه دارد. این سیستم نسبت به سیستم تراز اتوماتیک که در تراز لیزری حرفه ای هستند ارزانتر است اما به اندازه آن دقت ندارد. از سوی دیگر، ترازهای لیزری خودکار یا خود تراز از آونگ‌های داخلی، آهن‌ربا و گرانش برای یافتن سطح استفاده می‌کنند. بهتر است در کارهایی که به بالاترین میزان دقت نیاز دارید خرید تراز لیزری خود تراز را انجام دهید.

 

خرید تراز لیزری نور سبز

 

ازجمله ترازهای لیزری که دارای قابلیت خودترازی هستند می توان به چند مورد زیر اشاره کرد. همچنین می توانید با کلیک روی عنوان هر تراز وارد صفحه آن شده و در صورت تمایل آن را خریداری کنید.


-    تراز لیزری دیوالت 4 بعدی، 360 درجه و بلوتوث دار

 

-    تراز لیزری 360 درجه ماکیتا 4 بعدی و چمدانی

 

-    تراز لیزری 4 بعدی زوبر 16 لاین مدل KLL_G_16_TQ


-    تراز لیزری 360 درجه نور سبز دیوالت مدل DCE089D1G

 

-    تراز لیزری 4 بعدی ریموت دار اکس کورت

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha