پشتیبانی: 09182096785
چگونه از تراز لیزری استفاده کنیم؟

چگونه از تراز لیزری استفاده کنیم؟

  • 9 تیر 1403
  • زمانه جوانمردی

چه در پروژه های ساختمانی، پروژه های باغبانی، پروژه های تزئینی یا هر چیز دیگری کار می کنید، موارد زیادی وجود دارند که به تراز کردن انواع سطوح و اشیاء نیاز دارید. اگر بخواهید از ترازهای سنتی حباب دار استفاده کنید بسیار زمانبر و خسته کننده بوده و درصد خطای آن نیز بسیار زیاد است. درعوض، می‌توانید با یک تراز لیزری استفاده کنید که لیزرها را حتی بر روی سطوح و اجسام بزرگ پخش می‌کند و به شما امکان می‌دهد هنگام کار روی آن‌ها، اشیا را به راحتی تراز کنید.

اما اگر تاکنون با تراز لیزری کار نکرده باشید ممکن است برای اولین بار در هنگام مواجه با آن سردرگم شوید. بنابراین، حتما این آموزش مختصر در مورد نحوه استفاده از تراز لیزر را بررسی کنید. همچنین در این مقاله با انواع مختلف تراز لیزری و کاربردهای هر کدام آشنا خواهید شد.

 

در پایین می توانید چند نمونه از بهترین تراز لیزری نور سبز 360 درجه را در سایت بانه ناب مشاهده کنید:


- تراز لیزری دیوالت ۳۶۰ درجه ۴ بعدی مدل 4D-360

 

- تراز لیزری 4 خط ماکیتا 16 لاین نور سبز و 360 درجه مدل 16Line-4D

 

- تراز لیزری اصل ماکوتا 360 درجه با سه پایه 160 سانتی مدل 4D-160c

 

- تراز لیزری ماکوتا اصلی نور سبز 360 درجه و 3 بعدی مدل TM-16WF

 

انتخاب تراز لیزری مناسب

 

انتخاب تراز لیزری مناسب

اگر هنوز برای تمام پروژه‌های ساختمانی خود تراز لیزری تهیه نکرده‌اید، ممکن است هنگام خرید تراز لیزری گیج و سردرگم شوید. بنابراین، قبل از اینکه نگاهی به کاربردهای عملی تراز لیزری بیاندازیم، اجازه دهید نکات زیر را که باید قبل از خرید تراز لیزر در نظر بگیرید، بررسی کنیم:

 

- پروژه های داخلی: اگر می‌خواهید مبلمان و وسایل تزئینی را برای پروژه‌های داخلی هماهنگ کنید، باید از تراز لیزری استفاده کنید که لیزرهای چند خطی را ارائه می‌دهد. اگر می خواهید کل محیط اتاق را پوشش دهد بهتر است به فکر خرید تراز لیزری 360 درجه باشید.

- پروژه های فضای باز: وقتی صحبت از کار بر روی پروژه های خارج از منزل می شود که ممکن است نیاز به استفاده از لیزر در مسافت های طولانی و سطوح ناهموار داشته باشید، برای این کار می توانید لیزرهای چرخشی و خطی را در نظر بگیرید.

- اندازه یا فاصله اتاق: شما می‌توانید تراز لیزری با RPM کم و RPM را پیدا کنید، جایی که یک RPM کم روشنایی بالاتر اما فواصل کوچک‌تر را ارائه می‌دهد که آنها را برای استفاده در داخل خانه ایده‌آل می‌کند. در مورد تراز لیزری RPM بالا، ممکن است روشنایی کمتری ارائه دهند، اما به راحتی مسافت های طولانی را طی می کنند و برای استفاده در فضای باز عالی هستند.

- نصب: در حالی که هنگام خرید تراز لیزری می توانید هر دو گزینه مکنده و پین نصب را پیدا کنید، ساکشن کاپ برای دیوارهایی که نمی خواهید کاغذ دیواری یا رنگ آن را خراب کنید بسیار ایده آل تر هستند.

- پایداری لیزر: اگر لیزر دستی برای استفاده در داخل ساختمان و پروژه های کوچکتر به اندازه کافی خوب است، اگر روی سطوح ناهموار یا خارج از منزل کار می کنید به تراز لیزری تراز خودکار نیاز دارید.

 

انواع تراز لیزری

به غیر از ویژگی هایی که قبل از خرید تراز لیزری باید در نظر بگیرید، باید نوع آن را نیز در نظر بگیرید. این به این دلیل است که برای تمام کاربردها و کاربردهای مختلف سطوح لیزری، می توانید نوع متفاوتی از تراز لیزری را پیدا کنید. در حالی که گزینه های مختلفی وجود دارد، در اینجا برخی از رایج ترین نوع ترازهای لیزری را معرفی می کنیم:

- تراز لیزری نقطه ای: با شروع با یک سطح لیزر نقطه/نقطه، فقط نقاط یا نقاط لیزری کوچکی را در طرحی که تراز لیزری خود را در آن قرار داده اید پرتاب می کند. در نتیجه، یکی از ارزان‌ترین تراز لیزری های موجود است زیرا فقط برای محاسبات یک بعد قابل استفاده است. معمولا از این نوع تراز بیشتر برای کارهای تزئینی و دکوراسیون استفاده می شود.

- تراز لیزری متقاطع: برخلاف سطح لیزر نقطه‌ای، تراز لیزری متقاطع بسیار پیشرفته‌تر و برای طیف گسترده‌ای از کاربردها عالی است. این نوع، یک خط لیزری عمودی و افقی را روی یک سطح مشخص به طور همزمان پخش می کند. پس از نصب بر روی سه پایه، چنین دستگاهی می تواند برای اندازه گیری مسافت های طولانی و استفاده در فضای باز عالی باشد. همچنین می توانید از آن برای اهداف تزئینی پیچیده استفاده کنید تا اشیاء را به طور کامل روی دیوار قرار دهید.

 

بهترین تراز لیزری

 

- تراز لیزری روتاری

اگر می خواهید دستگاهی با بهترین عملکرد مطلق را داشته باشید، می توانید از یک تراز لیزری چرخشی استفاده کنید. این تراز به لطف آینه های خود، قادر به ارائه لیزر در زوایای 360 درجه است. همچنین برخی از این ترازهای لیزری چرخشی ویژگی های تراز خودکار را ارائه می دهند که آنها را برای استفاده در فضای باز عالی می کند.

 

- می توانید بهترین تراز لیزری 360 درجه نور سبز موجود در بازار را در فروشگاه اینترنتی بانه ناب مشاهده کنید.

 

نحوه کار با تراز لیزری

اکنون که چیزهای زیادی در مورد انواع مختلف ترازی لیزر موجود در بازار می دانید، حتماً یکی از آنها را نیز برای خود تهیه کرده اید  یا قصد خرید تراز لیزری را دارید. اگر چنین است، پس شما نیز علاقه مند خواهید بود که یاد بگیرید چگونه می توانید از آن به درستی و به خوبی استفاده کنید. بنابراین، ما در اینجا با روش های زیر در مورد نحوه استفاده از تراز لیزری در انواع سناریوها و برنامه های مختلف آماده کرده ایم:


در حالی که برنامه های مختلف از شما می خواهند که از سطح لیزر خود به روش خاصی استفاده کنید، اجازه دهید راه استفاده از تراز لیزری را در نظر بگیریم که به شرح زیر است:

 

قیمت تراز لیزری


- ابتدا باید تراز خود را روی سه پایه یا هر سطح صافی که انتخاب می کنید قرار دهید.
- سپس، مطمئن شوید که سطح حباب نشان می دهد که دستگاه به درستی تراز شده است.
- اکنون، تراز خود را روشن کرده و لیزر آن را فعال کنید، لیزر می تواند بسته به سطح لیزر شما به صورت نقطه، خط یا چندین خط پخش شود.
- اگر از تراز لیزری در فضای باز استفاده می کنید، ممکن است نیاز به استفاده از آشکارساز لیزری در حین کار در یک منطقه باز داشته باشید.
- مشابه تراز لیزری، آشکارساز نیز باید در سطحی در ارتفاع مناسب قرار گیرد که با سطح لیزر شما مطابقت داشته باشد.

 

تراز لیزری می تواند ارتقای عالی نسبت به ترازهای سنتی حبابی باشد زیرا دقت و سهولت استفاده بسیار بهتری را ارائه می دهد. اگرچه، برای به دست آوردن حداکثر استفاده از دستگاه، بسیار مهم است که بدانید چگونه از آن به درستی استفاده کنید. اگر تاکنون با تراز لیزری کار نکرده اید نگران نباشید، برعکس اسم و ظاهری که دارد کار با آن بسیار راحت بوده و طی چند دقیقه می توانید نحوه کار با آن را یاد بگیرید.

برای مشاهده لیست قیمت تراز لیزری در بانه ناب کلیک کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha