پشتیبانی: 09182096785
چگونه از ابزارهای برقی خود مراقبت کنیم؟

چگونه از ابزارهای برقی خود مراقبت کنیم؟

  • 19 شهریور 1400
  • سامان موسوی

اگر یک فنی کار هستید ابزار برقی یکی از ابزارهای ضروری برای زندگی روزمره تان است. ابزارهای شما گرانبها ترین دارایی شما هستند. آنها هستند که زندگی شما را آسان تر می کنند. اگر از ابزارهای برقی خود مراقبت نکنید پس از مدتی ابزارهای شما علائم خرابی را نشان می دهند. اگر بهترین راه برای نگهداری آنها را بدانیم، ابزارهای برقی عمر طولانی خواهند داشت. هر یک از آنها برای ماندگاری بیشتر نیاز به نگهداری خاصی دارند. نگهداری مناسب ، تعمیرات لازم در صورت نیاز و تعویض قطعات ابزار باعث دوام بیشتر این ابزار می شود. دانستن نحوه مراقبت از ابزارهای برقی به شما کمک می کند تا ایمنی و طول عمر این ابزارهای کاربردی را افزایش دهید. در اینجا لیستی از کارهایی است که می توانید برای افزایش طول عمر ابزارهای برقی خود انجام دهید را توضیح می دهیم.
قبل از هر چیز اگر قصد خرید سنگ فرز  یا خرید دریل شارژی را دارید می توانید انواع ابزار آلات صنعتی را در بانه ناب خریداری کنید.

 

آنها را دور از رطوبت قرار دهید

نگهداری ابزارهای خود در یک فضای دارای رطوبت می تواند ابزار برقی شما را خراب کرده یا آسیب برساند. همانطور که می دانید دور نگه داشتن ابزارها از رطوبت ، آنها را از آسیب یا از بین رفتن محافظت می کند. نگهداری ابزار آلات در فضایی که مرتب بوده و تهویه مطبوعی دارد ایمنی آنها را تضمین می کند. بهترین مکان برای ابزارهای برقی در جعبه اصلی آنها است. از آنجا که باز کردن بسته بندی هر بار که می خواهید از آنها استفاده کنید آسان نیست ابزارهای خود را در محلی که تا حد امکان خشک است نگهداری کنید. می توانید برای کنترل رطوبت از ظروف جذب کننده رطوبت استفاده کنید تا رطوبت اطراف را گرفته و به ابزار آلات آسیبی وارد نکنند.

 

گرما دشمن ابزار برقی شماست

 

ابزار آلات برقی

 

از آنجا که اکثر ابزارهای برقی بی سیم هستند و از باتری تغذیه می کنند، مهم است که ابزارهای خود را در دمای اتاق نگه دارید که برای ابزارهای برقی شما نیز عالی است. گرما می تواند باتری ابزارهای برقی شما را از بین ببرد. اگر وسایل خود را در مکانی نگهداری کنید که برای نگهداری مناسب نیست طول عمر این ابزارهای گران قیمت، با ارزش و کاربردی کاهش می یابد. اما وقتی ابزارها را در دمای بسیار بالا یا خیلی پایین نگهداری می کنید، خطرات دیگری نیز وجود دارد. دمای ایمن کار در هر کارگاه ، گاراژ ، فروشگاه ابزار ، محل کار و غیره ضروری است.
همه ابزارهای برقی دارای موتور هستند و موتورهای آنها حاوی روغن یا گریس هستند. بنابراین، اگر ابزار خود را در دمای سرد بیرون نگه دارید و سعی کنید قبل از گرم کردن از آن استفاده کنید، ابزار از دمای بسیار سرد به دمای بسیار گرم می رود و این می تواند قدرت موتور را کاهش داده و باعث خرابی زودرس آن شود. از طرف دیگر ، باید در نظر بگیرید که گرما می تواند باعث شود ظرفیت ابزار شما سریعتر از زمان ذخیره ابزار در دمای سردتر کاهش یابد.

 

ابزارهای خود را بعد از اتمام کار تمیز کنید

 

تمیز کردن ابزار آلات


ابزارهای برقی باید بعد از هر بار استفاده و قبل از جمع کردن تمیز شوند. خاک ، چمن ، تراشه های فلزی و غیره را از روی ابزارتان پاک کنید. زیرا این خرده ریزها می توانند وارد موتور و سایر قطعات متحرک ابزار شوند. بهترین گزینه ها برای پاک کردن هوای پر فشار، صیقل دهنده های و تمیز کردن با پارچه هستند. همچنین مطمئن شوید که تمام قسمت های متحرک ابزار خود را روغن کاری می کنید. با روغن کاری خوب قطعات خود را از گرم شدن و خوردگی دور نگه می دارد. به یاد داشته باشید در عین حال استفاده نادرست از ابزارهای تمیز کننده می تواند به ابزارهای برقی شما آسیب برساند. فشار زیاد می تواند خاک را مستقیماً وارد ابزار کرده و صدمات بیشتری ایجاد کند.
مطمئن شوید که ابزارهای برقی شما در بهترین حالت هستند زیرا استفاده از ابزارهای قدیمی با تیغه ها و تکه هایی که به اندازه کافی تیز نیستند کار را سخت تر می کند. تعمیر و نگهداری منظم می تواند به شما کمک کند تا ابزارهای برقی خود را در حالت کار خوب نگه دارید. بنابراین ، برنامه ای داشته باشید و ابزارهای خود را همیشه آماده استفاده کنید. تنها در این صورت است که ابزار شما کار آمد بوده و بهترین عملکرد را دارد. همه ابزارهای شما نیاز به مراقبت دارند، اما ابزارهای برقی شما نیاز به توجه بیشتری دارند.

برای خرید ابزار آلات صنعتی می توانید به فروشگاه اینترنتی بانه ناب مراجعه کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha