پشتیبانی: 09182096785
نحوه نگهداری و مراقبت از باتری های دریل شارژی

نحوه نگهداری و مراقبت از باتری های دریل شارژی

  • 16 شهریور 1401
  • سامان موسوی

با توجه به پیشرفت‌های فناوری لیتیوم یون، ابزارهایی که با باتری کار می‌کنند بسیار قدرتمندتر شده اند. این افزایش قدرت نیز محبوبیت آنها را افزایش می دهد و بسیاری از افرادی که قبلاً از ابزارهای شارژی استفاده نکرده بودند شروع به خرید آنها برای استفاده در خانه و محل کار خود می کنند. با این حال، این باتری ها به مراقبت بیشتری نسبت به باتری های یکبار مصرف نیاز دارند تا بهترین عمر را از آنها ببرند.
با ما همراه باشید تا نحوه نگهداری و مراقبت از باتری های قابل شارژ شما را بررسی کنیم تا بهترین نتیجه را از ابزارهای خود و بهترین ارزش را برای پول خود داشته باشید. حتی باتری های قابل شارژ هم خراب می شوند، اما اگر این مراحل را دنبال کنید، عمر طولانی خواهند داشت. اکثر باتری های لیتیوم یونی قابل شارژ 1000 شارژ یا بیشتر دوام می آورند. این مقدار بسیار فوق العاده است.

 

نوع باتری ها

در حالی که ما عمدتاً نگران باتری های لیتیوم یونی هستیم زیرا آنها در اکثر دریل شارژی ها و سایر ابزارهای برقی وجود دارند، باتری های دیگری نیز موجود هستند. ممکن است باتری‌های نیکل کادمیوم (NiCad) را پیدا کنید که سازندگان قبل از لیتیوم یون از آنها در ابزارهای برقی استفاده می‌کردند. همچنین ممکن است باتری های نیکل-فلز هیدرید (NiMH) را پیدا کنید که در اندازه های AA، AAA و 9 ولت و غیره عرضه می شوند. به همین جهت بهتر است حداقل شناختی سطحی از باتری ها داشته باشید تا هنگام خرید دریل شارژی با کیفیت بتوانید گزینه مناسبی برای خود انتخاب کنید.

 

شارژ شدن

باتری های NiCad و NiMH از چیزی به نام اثر حافظه باتری رنج می برند. اتفاقی که می افتد این است که وقتی بارها و بارها این باتری ها را قبل از از خالی شدن کامل شارژ می کنید، شارژ کمتری در خود نگه می دارند. به عنوان مثال، اگر همیشه یک باتری NiCad را زمانی که به 75 درصد کاهش می‌دهد، شارژ کنید، حافظه باتری باعث می‌شود که فقط تا 75 درصد شارژ شود. به همین دلیل، می‌خواهید باتری‌های NiCad و NiMH خود را قبل از شارژ مجدد به طور کامل از بین ببرند تا از خرابی حافظه باتری جلوگیری شود. باتری‌های لیتیوم یونی از حافظه باتری رنج نمی‌برند، بنابراین بهتر است این باتری‌ها را پس از هر بار استفاده دوباره شارژ کنید تا در صورت نیاز شارژ کامل داشته باشند.

 

خرید دریل شارژی دیوالت

 

شارژ منظم

اگر باتری‌های قابل شارژ سریع‌تر از باتری‌های یکبار مصرف استفاده نکنید شارژ خود را از دست می‌دهند. این نوع باتری های اضطراری مناسبی نیستند که بتوانید آن ها را دور نگه دارید. اگر از باتری‌های لیتیوم یونی استفاده می‌کنید، توصیه می‌کنیم برنامه‌ای تنظیم کنید تا هر 60 تا 90 روز یکبار آن‌ها را شارژ کنید، اگر از آن‌ها استفاده نمی‌کنید تا سلامت و شارژ کامل داشته باشند. اگر از باتری‌های NiCad یا NiMH استفاده می‌کنید، می‌خواهید یک کاربرد برای آن‌ها پیدا کنید تا بتوانند هر 30 تا 60 روز به اندازه کافی برای شارژ مجدد تخلیه شوند.

 

شارژ کامل

هنگام شارژ مجدد باتری‌ها، قبل از اینکه باتری‌ها را از سیستم خارج کنید مطمئن شوید که کاملاً شارژ می‌شوند. اکثر سیستم‌های شارژ مدرن دارای نشانگر هستند که به شما اطلاع می‌دهند که چه زمانی خارج کردن باتری بی‌خطر است. با این حال، اگر شارژر شما نشانگر یا LED ندارد، باید حداقل 8 ساعت آن را شارژ کنید.

 

باتری در محیط خشک با دمای اتاق نگهداری شود

باید باتری دریل شارژی خود را از رطوبت دور نگه دارید تا از خوردگی اجزای فلزی در معرض دید جلوگیری کنید. همچنین می‌توانید آن را در یک محیط خنک و دمای اتاق نگهداری کنید، زیرا گرما یا سرمای زیاد می‌تواند عمر باتری را کاهش دهد یا به آن آسیب برساند. قبلاً نگهداری باتری ها در یخچال رایج بود، اما اگر فکرش را بکنید، ماشین ها معمولاً در هوای سرد به سختی استارت می زنند زیرا باتری از بین می رود. هرگز باتری را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید.

 

باتری را با دقت نگهداری کنید

اگر باتری‌های شما در جعبه‌ای قرار گرفتند آن‌ها را برای نگهداری به آنجا برگردانید یا آن‌ها را در مکانی امن قرار دهید که در آن ضربه نخورند. قرار دادن چند عدد در یک جعبه می تواند باعث کوتاه شدن ترمینال ها در صورت برخورد آنها شود و برخورد آنها با یکدیگر باعث آسیب می شود.

 

باتری یدک داشته باشید

باتری‌های لیتیوم یونی گران هستند اما اگر چیزی اتفاق بیفتد داشتن باتری یدک بسیار ایده آل است. همچنین دو باتری به شما این امکان را می دهند که کار بیشتری انجام دهید زیرا در هنگام استفاده از آنها در ابزار برقی نسبتاً سریع شارژ خود را از دست می دهند.


-    خوشبختانه دریل های شارژی موجود در سایت بانه ناب اکثرا دارای باتری یدک هستند. ازجمله آنها می توان به خرید دریل شارژی دیوالت 24 ولت اشاره کرد.

 

خرید دریل شارژی دیوالت

 

باتری را با احتیاط حمل کنید

در حالی که نگهداری صحیح باتری مهم است، اما به دلیل جابجایی نادرست هنگام تعویض و استفاده از آن آسیب زیادی رخ می دهد. هرگز باتری را با فشار وارد ابزار یا شارژر نکنید. اگر نمی توانید آن را به درستی نصب کنید کار را متوقف کرده و اجزا را بررسی کنید تا مشکل را پیدا کنید.

 

شارژ را بطور کامل تخلیه نکنید

بهتر است وقتی باتری لیتیوم یونی خراب شد استفاده از آن را متوقف کنید. تخلیه کامل باتری، طول عمر آن را کاهش می دهد و می تواند به قطب ها آسیب برساند. باتری‌های NiCad و NiMH دوست دارند بیشتر شارژ خود را از دست بدهند، اما شما همچنان باید از تخلیه کامل آنها خودداری کنید.

 

باتری را بیش از حد شارژ نکنید

این یک روش بسیار رایج است که باتری خود را به طور نامحدود روی شارژر بگذارید، اما این می تواند به طور چشمگیری طول عمر آن را کاهش دهد. آسیب شارژ بیش از حد در همه انواع باتری های قابل شارژ رخ می دهد، اگرچه باتری لیتیوم یونی حساس ترین آنها است. خوشبختانه، بسیاری از شارژرهای باتری مدرن که برای استفاده با ابزارهای برقی فروخته می شوند، دارای یک خاموش کننده خودکار داخلی هستند که به شما امکان می دهد باتری خود را روی شارژر نگه دارید، اما هنوز هم بسیاری از آنها وجود دارند که این کار را نمی کنند. قبل از خرید باتری دریل شارژی بهتر است دفترچه راهنمای آن را بطور کامل مطالعه کنید.

 

چگونه باتری خود را شارژ کنیم

برای شارژ صحیح باتری خود این مراحل را دنبال کنید:


-    باتری خود را تا زمانی که متوجه از دست دادن قدرت آن شوید استفاده کنید. تا زمانی که متوقف نشود به استفاده از آن ادامه ندهید.
-    قبل از اینکه باتری را به شارژر خود وصل کنید، اجازه دهید یک یا دو ساعت خنک شود.
-    باتری را روی شارژر قرار دهید. قبل از برداشتن آن حداقل 8 ساعت شارژ شود، مگر اینکه دارای یک خاموش کننده داخلی یا نشانگر پر شدن باتری باشد.
-    در جای خشک و خنک و دور از نور خورشید نگهداری شود.

 

شما می توانید لیست قیمت دریل شارژی های مختلف را در بانه ناب مشاهده کنید.

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha