پشتیبانی: 09182096785
چگونه خانه خود را در زمستان گرم نگه داریم؟

چگونه خانه خود را در زمستان گرم نگه داریم؟

  • 29 آبان 1401
  • سامان موسوی

اگر در زمستان ها با مشاهده قبض برق و گاز به لرزه می افتید. با این حال، به احتمال زیاد بیشتر از آنچه که باید برای گرم کردن آن هزینه می کنید. در هر صورت، اکنون می توانید تغییراتی ایجاد کنید که به شما کمک کند تا خانه ای گرم داشته باشید و در عین حال در هزینه ها صرفه جویی کنید. اینها پروژه های بزرگی مانند افزودن عایق اتاق زیر شیروانی یا تعویض پنجره ها نیستند، آنها را برای بعد نگهدارید. پیچیده ترین این نکات تنها یک بعداظهر آخر هفته طول می کشد، انجام دادن آنها زمان زیادی از شما نمی گیرد و حتی در بسیاری موارد اصلا نیازی به خرید مواد جدید ندارید و در صورت نیاز به خرید لوازم، هزینه کمی پرداخت خواهید کرد.


همچنین اگر به دنبال خرید ابزار آلات صنعتی مانند خرید دریل شارژی ، خرید دریل برقی ، خرید تراز لیزری ، خرید پمپ باد فندکی دو سیلندر و دیگر ابزارها می گردید می توانید به سایت بانه ناب مراجعه کنید.

 

یک ترموستات قابل برنامه ریزی نصب کنید

یک ترموستات قابل برنامه ریزی به شما این امکان را می دهد که دما را برای زمان های مختلف روز از پیش تعیین کنید زیرا نیازی نیست خانه خود را در تمام ساعات شبانه روز در دمای 25 درجه نگه دارید. اگرچه نباید از پمپ های حرارتی استفاده کرد، اما یک ترموستات قابل برنامه ریزی با تهویه مطبوع و گرما باعث صرفه جویی در هزینه واقعی می شود. زمانی که می‌خوابید یا بیرون از خانه هستید، تنظیمات دمای پایین و در زمانی که در خانه هستید دمای آن را بالا ببرید  تا بین 10 تا 20 درصد از میزان فیش برق و گازتان صرفه‌جویی کنید.
به طور کلی می توانید یک ترموستات جدید را خودتان نصب کنید. همیشه دستورالعمل‌های سازنده را دنبال کنید، اما اگر ترموستات تان قدیمی است آن را را بردارید و سیم‌های متصل به پایانه‌های پشتی را باز کنید. در صورت لزوم، پس از قرار دادن پیچ‌های نصب در دیوار، آن سیم‌ها را دوباره به پایانه‌های ترموستات جدید وصل کنید. (اگر واحدهای گرمایش و تهویه مطبوع جداگانه ای دارید که از ترموستات یکسانی استفاده می کنند، ممکن است چهار سرب پیدا کنید، دو تا برای هر واحد.)

 

دودکش ها را بسته و آتش های عاشقانه را به حداقل برسانید

یک دمپر شومینه باز به همان مقدار هوای گرم شده اجازه می دهد که از دودکش خارج شود که یک پنجره 48 اینچی باز می شود. اطمینان حاصل کنید که دودکش شومینه تان در زمانی که روشن نیست بسته باشد. در واقع، ایده خوبی است که تعداد دفعات استفاده از شومینه خود را کاهش دهید. شومینه روشن بیش از 20000 فوت مکعب هوای گرم در ساعت را به بیرون تخلیه می کند. مطمئناً در کنار آتش احساس گرما می کند، اما هر بار که هوای گرم از دودکش بالا می رود با هوای سردی که در جای دیگر به خانه کشیده می شود جایگزین می شود و تمام آن هوای سرد باید گرم شود، این یک چشم انداز پرهزینه است. به همین جهت پیشنهاد می کنیم  تعداد دفعات استفاده از شومینه را به حداقل برسانید.

 

چرخش روی پنکه های سقفی

معمولا در مناطقی که دارای آب و هوای گرم هستند پنکه های سقفی وجود دارند. آنها با چرخش در خلاف جهت عقربه های ساعت، هوا را در اطراف اتاق حرکت می دهند. تعدادی از کارشناسان انرژی بر این باورند که استفاده از پنکه سقفی در زمستان ایده خوبی است و می توانند هوای گرم اتاق را که در بالای سقف است به پایین بیاورد. البته تعدادی نیز بر این باورند که استفاده از پنکه سقفی در زمستان باعث خنک تر شدن هوا می شود. البته امتحان آن ضرری ندارد، می توانید سرعت چرخش پنکه را در کمترین حالت قرار دهید.

 

مبلمان را از دریچه ها و رادیاتور دور نگه دارید

این به نظر بی‌معنی است، اما بسیاری از اوقات یک کاناپه، صندلی یا تختی که در تابستان جابه‌جا می‌شود و در زمستان در آنجا می‌ماند می تواند جریان گرما را به داخل اتاق مسدود کند. این باعث هدر رفتن پول و به اتاق های سرد منتهی می شود. یک سیستم هوای اجباری، مسدود کردن یک دریچه تغذیه یا دریچه برگشت می تواند باعث عدم تعادل فشار در کل خانه شود که در نهایت جریان گرما را در کل سیستم مختل می کند. به همین جهت توصیه می کنیم که زمستان ها مبلمان را از دریچه های هوا و رادیاتور دور نگه دارید.

 

درزها را ببندید

یک کبریت روشن کنید، هوای گرم که در حال افزایش است، هوای خنک‌تر اطراف را به داخل شعله کبریت می‌کشد. یک ساختمان را گرم کنید هوای گرم که بالا می رود و هوای سرد را از بیرون به داخل خانه می کشد. این یک اصل فیزیکی به نام "اثر پشته" است. برای رفع این مشکل می توانید فضاهایی که منجر به ورود هوای سرد به خانه می شوند را ببندید.  همچنین می توانید با اطمینان از بسته نگه داشتن برخی از درهای داخلی، مانند درهای منتهی به راهروها یا نزدیک راه پله ها، گرما را در جایی که لازم است حفظ کنید. همچنین می توانید درزها را با استفاده از پلاستیک و مواد مخصوص بپوشانید.

 

از پرده ها استفاده کنید

پرده یا پارچه ای دارید که پشت پنجره نصب کنید؟ برای اینکه نور خورشید در طول روز به داخل اتاق بتابد و گرمای رایگانی برایتان تولید کند می توانید آنها را کنار بزنید. البته از تمیز بودن پنجره ها نیز مطمئن شوید تا گرمای بیشتری به داخل اتاق بتابد. پس از غروب آفتاب می توانید دوباره پرده ها را بکشید. بهتر است در زمستان از پرده های ضخیم و عایق گرما استفاده کنید. به عنوان یک قاعده کلی، هر فوت مربع پنجره ای که در شب عایق بندی می کنید حدود 1 لیتر در مصرف گاز صرفه جویی می کند.

 

آبگرمکن خود را تنظیم کنید

معمولا در زمستان ها استفاده از آب گرم به میزان بسیار زیادی افزایش می یابد. اما بهتر است دمای آبگرمکن را از 140 درجه به 120 درجه کاهش دهید. بهتر است دوش بگیرید نه اینکه حمام کنید. طبق گفته وزارت انرژی ایالات متحده، یک حمام به طور متوسط تا 25 گالن آب گرم مصرف می کند، در حالی که یک دوش پنج دقیقه ای مصرف بسیار کمتری دارد  (فقط حدود 10 گالن). تجهیز دوش های خود به دوش های کم جریان نیز مصرف آب سرد و گرم را به طور چشمگیری کاهش می دهد.

 

درمای ترموستات سیستم گرمایشی را پایین بیاورید

هر درجه ای که ترموستات سیستم گرمایشی خود را پایین بیاورید، هزینه سوخت شما را 3 درصد کاهش می دهد. کاهش دمای 72 درجه فارنهایت به 68 درجه فارنهایت از نظر راحتی چندان اهمیتی ندارد، اما می تواند تا 12 درصد در قبض گرمایش شما صرفه جویی کند. اگر از ترموستات سیم پیچی استفاده می کنید، در صورتیکه آن را تمیز کنید خوانش دقیق تری خواهید داشت. پوشش ترموستات را بیرون بیاورید و گرد و غبار را با باد یا به آرامی پاک کنید.

 

با استفاده از نکات بالا می توانید به میزان زیادی در مصرف انرژی در زمستان صرفه جویی کرده و با کمترین هزینه خانه هایتان را در زمستان گرم نگه دارید. همچنین برای دریافت لیست قیمت ابزار آلات صنعتی می توانید به سایت بانه ناب مراجعه کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha