پشتیبانی: 09182096785
چگونه قیچی شارژی باغبانی مناسب را تهیه کنیم

چگونه قیچی شارژی باغبانی مناسب را تهیه کنیم

  • 30 اردیبهشت 1402
  • سامان موسوی

قیچی باغبانی یک ابزار ضروری برای هر باغبان چه مبتدی و چه حرفه ای است. بسته به تعداد درختان یا درختچه هایی که در باغ داری باید از ابزارهای پیچیده تری استفاده کنیم که باعث صرفه جویی در ساعات کار و به خصوص نیروی جسمانی می شود. اگر هر ساله تعداد زیادی درخت برای هرس کردن دارید و بر این موضوع آگاه هستید که داشتن برش های تمیز و دقیق چه تاثیری در میوه دهی درخت دارد خرید قیچی باغبانی با کیفیت را در لیست کارهایتان قرار می دهید.


تا چند سال اخیر از قیچی های باغبانی دستی برای برش و هرس کردن استفاده می شد. اما به تازگی تکنولوژی نیز به کمک باغداران و کشاورزان آمده و قیچی های باغبانی دستی را به قیچی های شارژی تبدیل کرده است. برندهای مختلفی از قیچی های باغبانی شارژی وارد بازار شده اند که هر کدام بسته به امکانات و قدرتی که دارند دارای قیمت های متفاوتی هستند. در ادامه این مقاله به بررسی قیچی باغبانی شارژی خواهید پرداخت و بهترین قیچی شارژی باغبانی های موجود در بانه ناب را به شما معرفی می کنیم.


قیچی باغبانی شارژی نه تنها یک برش دقیق و تمیز برای تضمین سلامت گیاهان و درختچه های شما ارائه می دهد بلکه در کوتاه کردن انواع شاخ و برگ نیز تطبیق پذیری دارد. با این حال، توجه به این نکته مهم است که قیچی باغبانی در صورت عدم استفاده صحیح می تواند خطراتی را ایجاد کند. در کل ابزارهایی که دارای موتور بوده و تیغه های تیزی دارند باید دور از دسترس کودکان و افراد مبتدی نگه داری شوند. بنابراین، رعایت نکات ایمنی در هنگام استفاده از قیچی باغبانی، مانند پوشیدن دستکش و دور نگه داشتن آنها از دسترس کودکان بسیار مهم است.

 

قیچی شارژی باغبانی


همچنین توصیه می‌شود قیچی باغبانی را تیز نگه دارید بریدن شاخ و برگ درختان با قیچی که تیغه تیزی ندارد به احتمال زیاد به تیغه آن آسیب وارد می کند. علاوه بر این، استفاده مکرر از قیچی باغبانی می تواند باعث ایجاد پینه شود که معمولاً در آرایشگاه ها، خیاطان  و باغبان ها رخ می دهد و به نحوه نگه داشتن قیچی و دفعات و مدت استفاده از آن بستگی دارد. مراقبت و نگهداری مناسب از قیچی باغبانی شارژی شما نه تنها طول عمر آنها را تضمین می کند، بلکه عملکرد مطلوبی را برای تمام نیازهای هرس شما ارائه می دهد.
همانطور که در بالا اشاره شد استفاده از قیچی شارژی سریع و آسان بوده و در عین حال برش های دقیق و تمیزی نیز انجام می دهند. به طور کلی، قیچی باغبانی ابزار ارزشمندی برای هر باغبان یا کشاورزی است. با این حال، توجه به خطرات احتمالی آنها و استفاده از اقدامات ایمنی مناسب در هنگام کار با آنها مهم است.

 

در هنگام خرید قیچی شارژی باغبانی چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

قیچی برقی یا همان شارژی برای مراقبت از باغچه ای با اندازه متوسط، با درختان میوه و زینتی که حداقل نیاز به هرس نگهداری سالانه دارند ابزار ضروری است. با کمک قیچی شارژی می توانید هرسی را که با قیچی دستی در طول یک هفته انجام می شود را تنها در یک روز انجام دهید. ازجمله ویژگی هایی که هنگام خرید قیچی باغبانی شارژی باید در نظر بگیرید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 

قیمت و خرید قیچی باغبانی شارژی

 

مدت زمان باتری

اینکه در وسط کار شارژ باتری تان تمام شود و کارتان را نیمه تمام رها کنید آزار دهنده و اعصاب خورد کن است. به همین جهت اولین چیزی که قبل از خرید دستگاه تان باید به آن توجه کنید باتری قیچی شارژی است. باتری هم در مدت زمانی که می توانید با آن کار کنید و هم بر وزن نهایی قیچی تاثیر مستقیم دارد. اگر میزان بررشی که در طول روز می خواهید انجام دهید زیاد است بهتر است قیچی با باتری های حجیم تر تهیه کنید که البته منجر به سنگین تر شده قیچی می شود.


البته قیچی های شارژی موجود در سایت بانه ناب دارای باتری یدک بوده و در صورت تمام شدن شارژ یکی از باتری ها می توانید از باتری یدک برای ادامه کارتان استفاده کنید.

 

- قیچی شارژی باغبانی دیوالت 36 ولت یکی از با کیفیت ترین قیچی های موجود در بازار است.


قدرت برش

منظور از قدرت برش دقیقا حداکثر قطر شاخه برش است. اگر قیچی را برای بریدن شاخه های گل ها می خواهید داشتن قیچی با قطر 15 میلیمتر می تواند جوابگوی کارتان باشد. اگر قیچی را برای کوتاه کردن درخچه های انگور می خواهید داشتن قیچی با تیغه 25 میلیمتر مناسب است. اما اگر با شاخه های ضخیم سر و کار دارید باید قطر برش تیغه بیشتر باشد. طبیعتا هر اندازه قطر برش قیچی بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر است.

 

- قیچی شارژی باغبانی ماکیتا 36 ولت دارای تیغه 30 میلیمتری است.

 

قیمت قیچی باغبانی شارژی

 

وزن و آرگونومی

وزن مهم است، زیرا کار با ابزارهای بیش از 2 کیلوگرم برای مدت طولانی آسان نیست. مثال بارز آن استفاده از اره های برقی در موقعیت هایی است که معمولاً راحت نیستند. همین امر در مورد قیچی برقی باغبانی نیز اتفاق می‌افتد، جایی که اگر قرار است با یک دست کار شود همیشه باید به دنبال جایگزین‌های کمتر از 1 کیلوگرم باشید. به طور کلی برای کارهای ساده باغبانی که قرار نیست بیش از 3 ساعت بدون استراحت سپری کنیم وزنی تا 0.6 کیلوگرم را می توان تحمل کرد، البته تا چند روز باید به این کار عادت کنیم. در سطح حرفه ای، نیازهای کاری باعث می شود افراد به دنبال قیچی های هرس با ظرفیت کار بیشتر باشند، بنابراین وزن معمولاً تا 0.8 کیلوگرم افزایش می یابد

 

قیمت قیچی شارژی باغبانی

اصلی ترین گزینه ای که در خرید قیچی شارژی تاثیر زیادی دارد قیمت آن است. قیمت قیچی شارژی به مواردی همچون برند، اندازه تیغه، میزان شارژ باتری، داشتن باتری یدک و خیلی چیزهای دیگر بستگی دارد. اگر این دستگاه را فقط برای حیاط خانه تان می خواهید لازم نیست قیچی گران قیمت خریداری کنید. اما اگر باغدار هستید و به یک قیچی شارژی حرفه ای نیاز دارید باید هزینه بیشتری برای آن بپردازید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha