پشتیبانی: 09182096785
چگونه ابزارهای برقی خود را تمیز کنیم؟

چگونه ابزارهای برقی خود را تمیز کنیم؟

  • 22 مرداد 1401
  • سامان موسوی

اگر صاحب خودرو باشین معمولا بطور منظم روغن آن را تعویض کرده و موتور آن را تنظیم می کنید. به همین ترتیب، شما به باشگاه می روید، غذای سالم می خورید و برای چکاپ سالانه نزد پزشک می روید، یا حداقل امیدوارم همه این کارها را انجام دهید. چرا ابزارهای برقی ما باید متفاوت باشند؟ ابزارهای برقی مانند هر چیز دیگری در زندگی نیاز به نگهداری و مراقبت مناسب دارند. تنها با مراقبت صحیح از ابزارهای برقی خود می توانید انتظار داشته باشید که برای مدت طولانی از آنها استفاده کنید. تمیز کردن مهمترین جنبه نگهداری ابزار برقی است.


مگر اینکه ابزار برقی شما کاملاً نو باشد، احتمالاً به تمیز کردن خوبی نیاز دارد. در این مقاله، خلاصه ای سریع و آسان از تمیز کردن ابزار برقی را به شما ارائه می دهیم. همچنین اگر قصد خرید ابزار آلات صنعتی را دارید می توانید انواع دریل شارژی ، دریل برقی ، تراز لیزری ، آچار بکس شارژی ، پمپ باد فندکی خودرو و غیره را از سایت بانه ناب خریداری کنید.

 

چرا تمیز کردن ابزارهای برقی اهمیت دارد؟

قبل از یادگیری نحوه تمیز کردن ابزارهای برقی، مهم است بدانید که چرا باید آنها را تمیز کنید. اکثر مطالعات نشان می دهد که اگر افراد دلیل یا هدف را درک نکنند، احتمال کمتری دارد که به پروژه های اضافی متعهد شوند. با در نظر گرفتن این واقعیت، دانستن این که چرا باید ابزارهای برقی خود را تمیز کنید، باعث می شود احتمال تمیز کردن آنها به طور کامل و مکرر بیشتر شود.

 

خرید ابزار آلات برقی


تمیز کردن ابزارهای برقی برای عملکرد صحیح آنها کاملاً ضروری است. ممکن است حین کار ابزارهای برقی خود را در معرض تعدادی از عوامل مضر مانند گرد و غبار و مواد سخت قرار دهید. اگر این مواد را پاک نکنید، می‌توانند لبه‌های تیز را کدر کنند، موتور را مسدود کنند و ابزار شما را بی‌فایده کنند. بنابراین، تمیز کردن ابزار برقی، بهره‌وری، کارایی و طول عمر آن را افزایش می‌دهد.
تمیز کردن ابزار برقی نیز باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود. با کمک به ابزارهای برقی خود تا زمانی که ممکن است دوام بیاورید، مقداری در هزینه خود صرفه جویی می کنید زیرا نیازی به خرید پیش از موعد ابزار اضافی ندارید.

 

آنچه شما نیاز خواهید داشت:
-    تجهیزات ایمنی
-    جاروبرقی فروشگاهی
-    هوای فشرده
-    پارچه مرطوب
-    برش سفت و زبر سیمی
-    چربی زدا (اختیاری)
-    محافظ و روان کننده (مانند T-9)
-    ابزار تیز کردن تیغه
-    هر گونه قطعات تعویضی مورد نیاز
-    آچار آلن
-    ظروف نگهداری

 

آماده سازی

قبل از تمیز کردن ابزار برقی خود، باید به درستی راه اندازی کنید تا از ایمنی ابزار و خودتان محافظت کنید. مهمتر از همه، مطمئن شوید که همه ابزارهای برقی از برق جدا شده اند. مطمنن آخرین چیزی که می خواهید این است که به طور تصادفی ابزار را در حالی که در دستان تان است بطور تصادفی روشن شود. همچنین به قطعات تیز مانند تیغه ها توجه کنید. حتی اگر احتمالاً از قبل می‌دانید که قطعات تیز کجا قرار دارند، خوب است قبل از تمیز کردن به خود یادآوری کنید تا مطمئن شوید که به طور تصادفی دست تان را نمیبرید.
ابزار برقی و مواد پاک کننده لازم را روی یک سطح صاف قرار دهید. یک میز کار احتمالا بهترین گزینه خواهد بود. مطمئن شوید که محل تمیز کردن شما مستحکم و مسطح است، بنابراین به طور تصادفی ابزار را رها نکنید. آخرین کاری که باید در مرحله راه اندازی انجام دهید، جمع آوری وسایل حفاظتی است که ممکن است نیاز داشته باشید یا بخواهید. دستکش های ضد آب و سنگین گزینه ای عالی هستند زیرا هنگام کار با تیغه های تیز از دستان شما محافظت می کنند.

 

خرید دریل شارژی دیوالت

 

چگونه ابزارهای برقی خود را تمیز کنیم؟

 

1- گرد و غبار را پاک کنید

تقریباً همه ابزارهای برقی در جایی گرد و غبار دارند. حتی ابزارهایی با سیستم های جمع آوری گرد و غبار درجه یک، هنوز هم می توانند گرد و غبار داشته باشند. گرد و غبار را می توانید با استفاده از یک جارو برقی قوی جمع آوری کرده و سپس با هوای فشرده گرد و غبار باقی مانده را پاک کنید. اطمینان حاصل کنید که اطراف تمام قطعات متحرک از جمله تیغه ها، محورها و در دریل ها سه نظام را را بررسی کنید. همچنین برای هر قطعه پلاستیکی یا PVC قالب گیری شده، یک پارچه را مرطوب کرده و به آرامی پاک کنید.
همانطور که گرد و غبار را از بین می برید، به هر فیلتری توجه ویژه ای داشته باشید. می توانید فیلترها را با جاروبرقی یا هوای فشرده تمیز کرده و یا کلا آنها را تعویض کنید.

 

2- زنگ زدگی را حذف کنید

ابزارهای برقی مستعد زنگ زدگی هستند، مخصوصاً ابزارهایی که برای مدت طولانی در اختیار داشته اید. از یک برس سفت سیمی برای از بین بردن هرگونه زنگ زدگی استفاده کنید. در ابزارهایی مانند دریل شارژی و دریل برقی قسمت هایی مانند مته و سه نظام بیشترین زنگ زدگی را دارند، حتما آنها را بررسی کنید. همانطور که قطعات فلزی را با برس سیمی خود تمیز می کنید، دقت کنید که ملایم باشید. پاک کردن بیش از حد خشن باعث خراشیدگی سطح می شود. اگر به نظر شما حذف تمام مواد زائد کار دشواری است، به راحتی می توانید یک چربی زدا به مخلوط اضافه کنید.
هنگامی که با موفقیت تمام زنگ زدگی و ضایعات را از بین بردید، قطعات فلزی را با یک محافظ خوردگی اسپری کنید. چیزی مانند T-9 هم به عنوان محافظ و هم به عنوان روان کننده عمل می کند. مطمئن شوید که از اسپری های مخصوص استفاده کنید تا باعث خراب شدن ابزار شما نشود.

 

3- قطعات را بررسی کنید

پس از اینکه تمام گرد و غبار و زنگ زدگی را با موفقیت پاک کردید، قطعات ابزار برقی را بررسی کنید. برای اطمینان از عملکرد صحیح تمام قطعات متحرک، زمان بیشتری را صرف کنید. قطعات متحرک باید بتوانند آزادانه حرکت کنند، در حالی که بست ها باید متصل و محکم باشند.
همانطور که در حال بررسی قطعات هستید، به هر گونه صداهای عجیب و غریب گوش دهید. صدای عجیب و غریب ممکن است به شما بگوید که ابزار برقی شما به مقداری روان کننده اضافی نیاز دارد. علاوه بر این، هر پیچ سر شش گوش را با آچار آلن تنظیم کنید. چکاپ خود را با بررسی سیم های برق و دوشاخه ها به پایان برسانید. نباید درگیری وجود داشته باشد.

 

4- تیغه ها را تیز یا جایگزین کنید

قطعات فلزی احتمالا پس از استفاده مداوم کند می شوند. تیغه ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید هنوز تیز هستند. اگر لبه‌های مات شده‌ای را مشاهده کردید، تیغه‌ها را تیز کنید یا آن‌ها را کلا تعویض کنید. به احتمال زیاد، شما قادر خواهید بود آنها را تیز کنید. در صورتی که تیغه های شما قبلا تیز شده باشد، ممکن است نیاز به تعویض آنها داشته باشید.
تیغه بعضی از ابزارها مانند عمودبر به اندازه ای نازک هستند که قابل تیز کردن نیستند، به همین جهت مجبورید آنها را تعویض کنید.

 

5- ابزار را به درسته ببندید

بالاخره به آخرین مرحله برای تمیز کردن ابزار برقی خود رسیده اید. اگر برای تمیزکاری مجبور شده اید که ابزارتان را باز کنید قبل از باز کردن نگاهی کامل به آن داشته باشید تا هنگام بستن دوباره با مشکل مواجه نشوید. همچنین ابزارهای برقی را در ظروف مشخص شده خود قرار دهید و ظرف را دور از هر گونه مکان مرطوب یا مرطوب قرار دهید.

ابزارهای برقی هزینه زیادی دارند. با تمیز کردن صحیح آنها اطمینان حاصل کنید که مال شما برای مدت طولانی دوام می آورد. با انجام 5 مرحله ذکر شده در بالا، می توانید به عمر طولانی ابزار برقی خود کمک کنید. برای بهترین نتیجه، مراحل 1 تا 5 را هر چند ماه یکبار یا قبل از اینکه ابزار برقی را برای مدت طولانی سر کار بگذارید، تکرار کنید. علاوه بر تمیز کردن دقیق همانطور که در بالا ذکر شد، مطمئن شوید که بعد از هر بار استفاده، ابزار برقی خود را تمیز کنید. نگهداری ابزارهای برقی زمانی که کثیف هستند هرگز ایده خوبی نیست.

 

- می توانید قیمت ابزار برقی صنعتی را در سایت بانه ناب مشاهده کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha