پشتیبانی: 09182096785
چگونه می توان محصولات  مناسب مراقبت از پوست خود را انتخاب کرد

چگونه می توان محصولات مناسب مراقبت از پوست خود را انتخاب کرد

  • 31 شهریور 1400
  • زمانه جوانمردی

اگر با زبان لاتین آشنایی داشته باشید یا مدرک شیمی دارید خواندن لیست مواد تشکیل دهنده محصولات مراقبت از پوست مانند خواندن زبان خارجی است. این زبان در واقع یک نام دارد - نامگذاری بین المللی مواد آرایشی و بهداشتی است. اگر کلاسهای اولیه علوم را به یاد بیاورید که در آن روش علمی را آموخته اید کمی شبیه این است. INCI وجود دارد تا به ایجاد یک زبان استاندارد از نام مواد برای استفاده در برچسب های سراسر جهان کمک کند. متأسفانه فوق العاده دوستدار مصرف کننده نیست.
گاهی اوقات تولیدکنندگان مصرف کننده روزمره را استخوان بندی می کنند و نام رایج تر را در پرانتز در کنار نام علمی قرار می دهند مانند این: توکوفرول (ویتامین E). اما بدون این حرکت کوچک فهرست مواد اغلب شبیه یک رشته از کلمات طولانی نا آشنا است که با کاما از هم جدا شده اند.
به جای انجام کارهای پلیسی بر روی محصولات مراقبت از پوست  پیروی از رای محبوبیت و انتخاب محصولات با طرفداران فرقه به ویژه در عصر تأثیرگذاران زیبایی بسیار آسان تر است. اما این همیشه بهترین مسیر نیست. به همین سادگی هیچ راه حل مناسب برای مراقبت از پوست وجود ندارد.
یک رویکرد فردی برای یافتن محصولات مراقبت از پوست مناسب با ترکیبات مناسب برای پوست شما بسیار مهم است. این کار کمی زمان بیشتری می برد و شامل خواندن لیست مواد است.
خوشبختانه برای شما ما با متخصصان پوست صحبت کردیم تا کل پروسه کمی ترسناک نباشد. با داشتن برخی از این اطلاعات می توانید مصرف کننده با اعتماد به نفس بیشتری باشید

نوع پوست خود را بشناسید
به گفته متخصص پوست و مو میشل گرین نوع پوست مهمترین عامل در تعیین اینکه کدام محصولات مراقبت از پوست برای شما مناسب تراست. دکتر گرین می گوید: "الزاماً هیچ محصول بدی وجود ندارد  اما گاهی افراد با انواع مختلف پوست از محصول نامناسب برای نوع پوست خود استفاده می کنند."
افرادی که پوست مستعد آکنه و حساس دارند باید با ترکیبات مختلف در محصولات مراقبت از پوست خود محتاط باشند. پوست چرب می تواند طیف وسیعی از مواد را که گاهی اوقات باعث ایجاد جوش یا سوزش در سایر انواع پوست می شود تحمل کند.


اینها موادی هستند که دکتر گرین برای انواع مختلف پوست پیشنهاد می کند:


برای پوست های چرب:

به دنبال محصولات حاوی آلفا هیدروکسی اسید (گلیکولیک اسید یا سالیسیلیک اسید) بنزوئیل پراکسید و هیالورونیک اسید باشید. دکتر گرین می گوید: "این مواد در کنترل تولید بیش از حد چربی موثر هستند در حالی که اسید هیالورونیک فقط در مناطق مورد نیاز هیدراتاسیون ایجاد می کند."
برای پوست خشک: به دنبال محصولاتی باشید که حاوی کره شی (درخت روغن قلم)و اسید لاکتیک هستند. دکتر گرین می گوید: "این مواد باعث آبرسانی و لایه برداری ملایم می شوند تا پوست خشک درخشان به نظر برسد."
برای پوست های حساس: به دنبال محصولاتی باشید که حاوی آلوئه ورا ، بلغور جو دوسر و کره شی است. دکتر گرین می گوید: "آنها مرطوب کننده های خوبی هستند و معمولاً پوست هیچ فردی را از بین نمی برند."
اگر 100 درصد مطمئن نیستید که از چه نوع پوستی برخوردار هستید ارزش این را دارد که به متخصص پوست مراجعه کنید تا این مورد را تأیید کنید. پس از درک نوع پوست خود می توانید انتخاب محصولات خود را با کمی دقت بیشترانتخاب کنید.


در هیاهو خرید نکنید

دکتر دیوید می گوید: "بسته بندی و محبوبیت گاهی اوقات دام های ساده ای هستند که ما در آن قرار می گیریم و نباید اهمیت زیادی برای آنچه برای پوست خوب انتخاب می کنیم داشته باشیم."اگر قصد دارید محصولی را بر اساس توصیه یکی از دوستان یا تأثیرگذار خریداری کنید نباید فقط به ظاهر خوب پوست آنها توجه کنید بلکه در عوض با چه نوع پوستی سر و کار داشته باشید. این به شما یک شاخص مطمئن تر برای عملکرد خوب محصول برای شما می دهد.
در چند سال گذشته افراد مورد علاقه فرقه مانند اسکراب زردآلو سنت آیوز و کرمهای ماریو بادسکو با شکایت مصرف کنندگان مواجه شده اند که واکنش های جانبی بسیار جدی را تجربه کرده اند. اما واکنش منفی برخی از این مارک ها و محصولات محبوب مراقبت از پوست می تواند به عنوان یک یادآوری باشد که فقط به دلیل اینکه چیزی محبوبیت می یابد به این معنا نیست که به دلایل مناسب محبوبیت دارد یا محصول مناسب شما است.
بررسی فهرست مواد تشکیل دهنده هنوز مهمترین راه است صرف نظر از تعداد نظرات مثبت یا ستاره محصول آنلاین.
گلیسرین

دکتر دیوید این ماده را ستون فقرات محصولات مرطوب کننده می نامد.

 

سرامیدها و اسید هیالورونیک

هر دو ماده مرطوب کننده مهم هستند که به طور طبیعی در پوست یافت می شوند. دکتر دیوید می گوید که هیالورونیک اسید را به صورت سرمی ترجیح می دهد ، در حالی که به دنبال گلیسیرین و سرامیدها در لوسیون ها و کرم ها است.
اسید اسکوربیک (ویتامین C)

ویتامین C ، به ویژه فرم اسید اسکوربیک ، یک آنتی اکسیدان است که آسیب های ناشی از اشعه ماوراء بنفش را معکوس کرده و تولید کلاژن را تحریک می کند
توکوفرول (ویتامین E)

ویتامین E خواص مشابهی با ویتامین C دارد و هنگامی که این دو به عنوان یک ترکیب قدرتمند مراقبت از پوست ترکیب شوند بهترین عملکرد را دارد.
یاسینامید (ویتامین B3)
این ماده برای کنترل چربی بسیار عالی است و در عین حال پوست را آبرسانی می کند و رنگ پوست را در شب نشان می دهد.

 

طبیعی همیشه به معنای بهتر نیست

دیدن کلمات آشنا در لیست مواد تشکیل دهنده می تواند آرامش بخش باشد اما همیشه مطمئن ترین مسیر را نشان نمی دهد. به عنوان مثال دکتر دیوید توضیح می دهد که پیچک سمی یک روغن طبیعی است اما روشی نیست که شما بخواهید آن را به تمام پوست خود بمالید. دکتر دیوید می گوید: من مکرراً با بیماران واکنش نشان می دهم که به اسانس های طبیعی واکنش نشان می دهند بنابراین این یکی از مواردی است که در آن همه افراد منحصر به فرد هستند.
به ترتیب مواد اولیه توجه کنید
هنگامی که می دانید از چه مواد اولیه ای می خواهید اجتناب کنید یا به دنبال آن هستید باید به جایی که آنها در لیست مواد تشکیل دهنده قرار می گیرند توجه کنید. به عنوان یک قاعده خوب ، دکتر دیوید توصیه می کند به پنج ماده اولیه نگاه کنید زیرا اغلب 80 درصد از ترکیب محصول را تشکیل می دهد.
مواد تشکیل دهنده به ترتیب از بالاترین تا کمترین غلظت ذکر می شوند  بنابراین اگر در بین پنج مورد اول یک عنصر مشکل ساز یا بالقوه تحریک کننده وجود داشته باشد باید از آن محصول خودداری کنید. به طور مشابه  اگر به دنبال محصولی برای مواد خاص هستید اما این مواد در انتها ذکر شده است  پس آن محصول ارزش پول شما را ندارد. با چنین درصد کمی در کل محصول  مزایای مواد اولیه را در انتهای لیست تجربه نخواهید کرد.

 

برای خرید لوازم آرایشی می توانید به سایت بانه ناب مراجعه کنید

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha