پشتیبانی: 09182096785
چگونه دریل متناسب با کاری که می خوایم انجام بدهیم انتخاب کنیم؟

چگونه دریل متناسب با کاری که می خوایم انجام بدهیم انتخاب کنیم؟

  • 24 شهریور 1400
  • سامان موسوی

دریل چکشی

دریل چکشی دوار علاوه بر چرخش می تواند با حرکت چکش مانند به داخل و خارج حرکت کند. نیروی اضافی که به آن کمک می کند تا سوراخ هایی را در مواد بسیار قوی مانند سنگ، بتن یا دیوار ایجاد کند. به طور کلی استفاده از دریل چکشی هنگام کار با چوب ایده خوبی نیست زیرا می تواند به چوب آسیب برساند. هنگام کار با دریل چکشی باید از گوش بند استفاده کنید زیرا صدای ان بسیار بلند است. در حقیقت کارهای سنگین نیاز به ابزارهای سنگین دارند که به طور خاص برای این برنامه ها طراحی شده اند. بنابراین شما نمی توانید به سادگی یک دریل معمولی بگیرید و شروع به ایجاد سوراخ در یک دیوار بتنی کنید  بلکه به یک دستگاه قدرتمند نیاز دارید.
اگر به دنبال خرید دریل چکشی شارژی یا خرید دریل چکشی برقی هستید می توانید بهترین دریل ها را با قیمتی منصفانه و کیفیتی عالی در سایت بانه ناب خریداری کنید.

آیا به خرید دریل فکر می کنید اما مطمئن نیستید کدام را انتخاب کنید. دریل شما قدیمی شده و می خواهید آن را عوض کنید اما نمی دانید چه نوعی را باید انتخاب کنید؟ آیا دستگاهی را می خواهید که همیشه باید به برق متصل باشد یا آزادی و چابکی ابزار شارژی را می خواهید؟ آیا با بتن و سنگ سر و کار دارید  یا با چوب و دیوار خشک کار خواهید کرد؟ نیازهای شما هرچه باشد مهم است که در مورد گزینه های خود تحقیق کنید و تصمیم بگیرید که چه نوع دریلی برای شما بهتراست. در واقع دریل ها یک جعبه ابزار ضروری برای بهبود دهنده های خانه و متخصصان تجارت هستند. از دریل مناسب می توان برای ایجاد سوراخ وشل کردن یا سفت کردن پیچ ها و حتی اسکن کردن مواد استفاده کرد. این را با قابلیت استفاده در انواع سطوح و مواد مختلف ترکیب کنید و به راحتی قادر به انجام انواع کارها و پروژه ها خواهید بود.
علاوه بر این طیف گسترده ای از دریل ها در بازار موجود است بنابراین مهم است که یک راهنمای مفید داشته باشید تا همه چیز را که باید در مورد دریل ها بدانید توضیح دهد و به شما کمک کند بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. در این مقاله می توانید اطلاعات بیشتری در مورد انواع مختلف دریل ها و آنچه باید قبل از خرید آن در نظر بگیرید پیدا کنید.

 

سوالاتی که باید قبل از خرید دریل به آن فکر کنید

قبل از انتخاب دریل ، باید بدانید که از آن برای چه کاری  استفاده می کنید. اگر می توانید به سوالات زیر پاسخ دهید بهتر می توانید آنچه را که جستجو می کنید محدود کنید. بنابراین بیایید شروع کنیم:
- برای حفاری روی چه سطوحی نیاز دارید؟
- آیا شما نیاز دارید که بتوانید آن را به طریقی خاص قرار دهید یا نگه دارید؟
- آیا شما نیاز به حرکت زیاد با آن دارید ، چه این به معنی بالا رفتن از نردبان است یا رفت و برگشت روی زمین؟
- چند وقت یکبار باید از مته خود استفاده کنید؟
اکنون ، اگر به سوالات پاسخ داده اید وقت آن است که انواع دریل ها را بررسی کنید.

 

چه نوع دریلی را انتخاب کنید تا مناسب کار شما باشد؟

به طور کلی سه دریل پرطرفدار در بازار وجود دارد اما برای انتخاب دریل مناسب باید انواع مختلف آنها را بیشتر بشناسیم. در قسمت بعدی انواع مختلف دریل ها و کاربردهای معمول آنها را مرور می کنیم.

 

دریل معمولی

این متداول ترین نوع دریل است که برای ایجاد سوراخ و سفت کردن یا شل کردن پیچ در فلز و دیوارهای داخلی یا چوب استفاده می شود. با این حال آنها معمولاً نمی توانند سنگ یا بتن را سوراخ کنند.

 

دریل چکشی

مواقعی وجود دارد که دریل شما به اندازه ای قدرتمند نیست که بتواند مواد سخت را سوراخ کند . هرچه مواد سخت تر باشند احتمال اینکه دستگاه دریل شما آسیب ببیند یا حتی خراب شود بیشتر می شود. این موقع است که شما به یک دریل ضربه ای در کنار خود نیاز دارید. برای انجام کارها به صورت سریعتر، آسانتر و قدرتمندتر.
درواقع  دریل چکشی علاوه بر چرخش عادی چاک اقدام به ایجاد چکش نیز می کنند. دو قسمت منحصر به فرد دریل ضربه ای این نیرو را ایجاد می کند: جرم ضربه  که توسط موتور الکتریکی می چرخد  و سندان  که قطعه را نگه می دارد.

 

دریل شارژی یا دریل برقی؟

دریل برقی اغلب سبک تر از دریل شارژی است زیرا باتری سنگینی ندارد. در صورت انتخاب دریل برقی باید از سیم کشی نیز استفاده کنید. یک دریل شارژی باعث تحرک و آزادی عمل بیشتری می شود زیرا می توانید آن را بدون نیاز به کشیدن کابل به هر جایی ببرید. با این حال  قوی ترین ابزارهای بی سیم معمولاً گرانتر از معادل سیم های آنها هستند.
علاوه بر این  قدرت دریلهای برقی بر حسب وات است که معمولاً از 450 وات برای مدل های اصلی تا 1500 وات برای دریل چکش قوی تر متغیر است. وات بالاتر برای حفاری سنگ تراشی بهتر است  در حالی که در صورت حفاری روی تخته گچ  توان کمتر کافی است.
از طرف دیگر، دریل های برقی اکنون از باتری لیتیوم یون کارآمدتر و قابل شارژ تغذیه می کنند. این فناوری باعث می شود باتری سریعتر شارژ شده و قدرت بیشتری را برای مدت بیشتری نگه دارد.


عواملی که باید در انتخاب دریل مناسب مورد توجه قرار گیرد

برای خرید دریل باید برخی از عوامل کلیدی را که نقش بسیار مهمی در انتخاب بهترین و مناسب ترین دریل دارند  در نظر بگیریم. اول از همه بسته به موادی که باید حفاری کنید قطر و عمق سوراخ ها یکسان نخواهد بود. اکثر سازندگان اطلاعاتی در مورد حداکثر قطرها و عمق هر ماده به شما ارائه می دهند. بنابراین اگر می خواهید دریل را انتخاب کنید  باید به این قسمت بسیار توجه کنید تا اشتباه نکنید.
قدرت دریل ویژگی دیگری است که باید در نظر بگیرید. هرچه دریل شما قدرتمندتر باشد ، حفاری از طریق مواد بسیار سخت مانند بتن راحت تر خواهد بود. علاوه بر این سرعت یکی دیگر از عوامل مهم است که باید در خرید دریل به طور کامل در نظر گرفته شود. سرعت معمولاً به قدرت دریل بستگی دارد. برای برخی از مواد مانند فلزات اگر سرعت بیش از حد زیاد باشد باعث آسیب به دریل می شود. بنابراین توصیه می کنیم ازدریلی  با کنترل سرعت الکترونیکی برای این نوع مواد استفاده کنید.
علاوه بر این در مورد دریل شارژی قابل حمل توجه به ولتاژ دستگاه بسیار مهم است. هرچه ولتاژ باتری بیشتر باشد قدرت بیشتری نیز خواهد داشت. در نهایت نوع دسته یکی دیگر ا عواملی است که اگر می خواهید انتخاب شما با نیازهای شما مطابقت داشته باشد باید آن را در نظر بگیرید. امروزه اکثر دریل ها دارای دسته T شکل هستند تا بارها را به طور موثر توزیع کنند تعادل را افزایش دهند، از لغزش دست شما جلوگیری کرده و جا برای باتری ایجاد کنند. اگر شما نیاز به مقابله با مشاغل سخت تر و پیچ های بزرگتر دارید  ممکن است بخواهید سبک دیگری را انتخاب کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha